Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy” w Rabce-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
 • +48
Adres:

Słowackiego 8
34-700 Rabka-Zdrój

Lokalizacja: W górach W mieście
Miasto: Rabka-Zdrój
Województwo: małopolskie
Opis

Szpital Uzdrowiskowy “Olszówka-Wierchy” to dwa obiekty należące do kompleksu Uzdrowisko Rabka S.A. W jednym z nich mieści się oddział diabetologiczny dla najmłodszych pacjentów, w drugim zaś przyjmowani są pacjenci ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Ośrodek znajduje się niemalże w centrum miasta – to sprawia, że kuracjusze mają dostęp do największych atrakcji uzdrowiska, takich jak Park Zdrojowy.

Położenie geograficzne

Rabka-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Kurort leży w Kotlinie Rabczańskiej, u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do rzeki Raby.

Lokalizacja i dojazd

Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy” mieści się przy ulicy Słowackiego 8 w Rabce-Zdroju. Kompleks zlokalizowany jest u podnóża góry Bania, w niewielkiej odległości od Parku Zdrojowego i innych rabczańskich atrakcji.

Dojazd do Rabki-Zdroju nie powinien sprawiać nikomu większych trudności. Do kurortu kursują autobusy i pociągi z takich miast jak Kraków, Warszawa czy Katowice. W sezonie liczba połączeń autobusowych i kolejowych jest większa.

Goście szpitala mogą korzystać z parkingu, dlatego jedną z wygodniejszych opcji dojazdu jest własne auto. Rabka-Zdrój leży na skrzyżowaniu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych – pierwszy z nich wiedzie z Krakowa do Zakopanego, drugi zaś z Bielska-Białej do Nowego Sącza.

Warunki lokatorskie

Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy” w Rabce-Zdroju zaprasza małych pacjentów na leczenie i rehabilitację przez cały rok. Placówka zapewnia pełną gamę zabiegów leczniczych oraz całodobową opiekę medyczną. O powrót do zdrowia najmłodszych kuracjuszy dbają lekarze różnych specjalizacji, w tym alergolog, pulmonolog czy laryngolog. We współpracy z Zespołem Szkół Uzdrowiskowych, Szpital „Olszówka” zapewnia również naukę w zakresie szkoły podstawowej, liceum oraz zajęcia pozalekcyjne.

Na terenie kompleksu znajdują się ponadto: sala gimnastyczna, siłownia, sala fitness, świetlica oraz ogród z placem zabaw i miejscem na ognisko.

Ośrodek oferuje pobyty lecznicze dla dzieci i młodzieży finansowane ze środków NFZ-u, PCPCR-u i PFRON-u, a także pobyty komercyjne. Opiekunowie dzieci mogą skorzystać z opcji pobytów turystycznych (indywidualnych i grupowych). W ośrodku można też komercyjnie skorzystać z zabiegów przyrodoleczniczych.

Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy" w Rabce-Zdroju
Kompleks dysponuje komfortową bazą noclegową rozmieszczoną w obydwu obiektach

Najnowszy obiekt Uzdrowiska Rabka S.A. to Szpital ,,Olszówka” Pawilon A. Jego oferta dedykowana jest pacjentom skierowanym na leczenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na bazę noclegową ośrodka składa się 27 pokoi 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Są one przeznaczone dla pacjentów ze skierowaniem z ZUS-u. Pacjenci ze skierowaniem z NFZ-u są zakwaterowani w pokojach typu studio oraz pokojach wieloosobowych.

Na terenie Pawilonu A znajduje się basen rehabilitacyjny z wodą solankową oraz kawiarnia. Każdego dnia w szpitalnej stołówce serwowane są pyszne, domowe posiłki. Pacjenci mogą wybrać jedną z dostępnych diet.

Specjalizacja leczenia

Szpital „Olszówka-Wierchy” w Rabce-Zdroju specjalizuje się w leczeniu dzieci i młodzieży z następującymi schorzeniami:

 • nawracające i przewlekłe choroby infekcyjne układu oddechowego,
 • choroby alergiczne,
 • schorzenia układu krążenia,
 • schorzenia ortopedyczno-urazowe,
 • choroby reumatologiczne,
 • cukrzyca,
 • otyłość.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych dostępnych w ofercie Uzdrowiska Rabka S.A. obejmuje:

 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – bicze szkockie, kąpiel kwasowęglowa, masaż podwodny, inhalacje indywidualne solankowe, kąpiel mineralna, kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa, krenoterapia, okłady borowinowe;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa;
 • masaże – masaż BOA, masaż kręgosłupa, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, kinezjotaping, masaż relaksacyjny, masaż bańką chińską, masaż klasyczny, masaż limfatyczny, masaż mechaniczny w fotelu, masaż pleców i pasa barkowego, Aquavibron;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektrostymulacja mięśni, galwanizacja, jonoforeza, krioterapia, laseroterapia, magnetoterapia, prądy Kotza i Traberta, Tens, prądy diadynamiczne i interferencyjne, ultradźwięki, ultrafonoforeza.
Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy" w Rabce-Zdroju
Na terenie Pawilonu A znajduje się basen z wodą solankową

Atrakcje turystyczne

Rabka-Zdrój to miasto położone w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500 m n.p.m. Miejscowość ma status uzdrowiska i słynie przede wszystkim z wód leczniczych oraz walorów klimatycznych. W Rabce-Zdroju znajdują się także liczne atrakcje, które każdego roku przyciągają nie tylko kuracjuszy, ale również turystów.

Będąc w Rabce – czy to przejazdem, czy to na dłuższy pobyt – warto poznać niektóre z nich. Rabczańskie atrakcje warte odwiedzenia to m.in.:

 • Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland,
 • Muzeum im. Władysława Orkana,
 • Muzeum Górali i Zbójników,
 • Skansen Taboru Kolejowego,
 • Wieża widokowa na Polczakówce,
 • Rabczański Park Linowy,
 • Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Fot.: www.uzdrowisko-rabka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Szpital Uzdrowiskowy „Olszówka-Wierchy” w Rabce-Zdroju”
 1. Jestem zadowolona z pobytu tu mojego syna. 5!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Moja córka wróciła zadowolona i już planuje kolejny pobyt 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Syn dostał skierowanie do szpitala. Na początku obawiałam się obawiałam i trochę spanikowałam. Okazało się, że mogę przebywać tam razem z moim dzieckiem. Jedzenie super, personel również. Zabiegi dostosowane do dzieci. Jestem bardzo zadowolona z pobytu tutaj.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Nie wiedzialem czego sie spodziewac. Pojechalem tam razem z synem i musze stwierdzic, ze rewelka! Personel pomocny, jedzenie super, zabiegi dostosowane pod dziecko. Wszystko na 5!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Byłem sceptycznie nastawiony, kiedy zobaczylem skierownaie do tego szpitala dla mojego dziecka. Córcia wrocila wypoczta i zadowolona. Chwalila jedzenie i zabiegi.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Sanatorium Olszówka w Rabce Zdrój to miejsce niesamowite. Byłam tam z dwójką dzieci. Polecam!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Super miejsce! Dzieci wróciły szczęśliwe i wypoczęte!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy w ośrodku dostępny jest dla kuracjuszy Internet?

  Tak, na miejscu dostępne jest dla kuracjuszy darmowe Wi-Fi.