Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie-Zdroju

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • 748
 • 572
Adres:

ul. Plac Zdrojowy 9
58–330 Jedlina-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Województwo: dolnośląskie
Opis

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” to jeden z obiektów należących do Uzdrowiska Jedlina-Zdrój. W ośrodku funkcjonuje oddział intensywnej opieki medycznej. Na terenie obiektu znajduje się 18 komfortowych pokoi. Nad kuracjuszami czuwa wykwalifikowana kadra medyczna, w skład której wchodzą między innymi lekarze kardiolodzy, pielęgniarki z doświadczeniem w pracy na oddziałach kardiologicznych, a także rehabilitanci.

Położenie geograficzne

Jedlina-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim. Geograficznie leży pomiędzy pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Jedlinę z trzech stron otaczają zalesione stoki Rzepiska, Mniszego Lasu, Kobieli Leśniaka i najwyższej góry Borowej.

Lokalizacja i dojazd

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” mieści się przy Placu Zdrojowym 9 w Jedlinie-Zdroju. Obiekt położony jest na skraju Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych. To samo centrum uzdrowiska.

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie-Zdroju
Budynek jest odnowiony i wyposażony w nowoczesną windę osobową

Poruszanie się po miasteczku umożliwia komunikacja miejska. Po Jedlinie kursują autobusy komunikacji miejskiej z Wałbrzycha – można nimi dojechać również do Jedlinki i Głuszycy. Przez miasto biegnie również czynna w ruchu pasażerskim linia kolejowa Kłodzko – Wałbrzych, obsługiwana autobusami szynowymi Kolei Dolnośląskich.

Do miasta można dojechać także prywatnym samochodem. W niewielkiej odległości od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 381, łącząca Wałbrzych z Nową Rudą i Kłodzkiem. Jest to najszybszy przejazd z Kotliny Kłodzkiej w kierunku Wałbrzycha oraz Kotliny Jeleniogórskiej.

Warunki lokatorskie

Układ funkcjonalny budynku został podporządkowany głównemu profilowi leczniczemu placówki (wczesna rehabilitacja kardiologiczna). Na terenie ośrodka funkcjonuje oddział intensywnej opieki medycznej.

Placówka dysponuje 38 miejscami noclegowymi w 18 komfortowych pokojach z łazienkami. W każdym z nich znajduje się telewizor. Na parterze budynku mieści się jadalnia, gabinety zabiegowe i lekarskie oraz nowoczesna sala gimnastyczna wyposażona w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. W tej części budynku znajduje się również pokój spotkań z psychologiem.

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie-Zdroju
Ośrodek dysponuje nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym

Specjalizacja leczenia

Główne profile lecznicze uzdrowiska w Jedlinie-Zdroju to:

 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby dolnych i górnych dróg oddechowych,
 • choroby układu trawienia,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby nerek i dróg moczowych.

W przypadku Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” wiodącym profilem leczniczym jest wczesna rehabilitacja kardiologiczna.

Zabiegi

W ośrodku ,,Teresa” nad zdrowiem i bezpieczeństwem kuracjuszy czuwa wykwalifikowana kadra medyczna. W jej skład wchodzą rehabilitanci, pielęgniarki z doświadczeniem w pracy na oddziałach kardiologicznych oraz lekarze kardiolodzy z II stopniem specjalizacji lub w trakcie jej uzyskiwania. Zespół pracuje pod kierownictwem ordynatora z tytułem doktora oraz II stopniem specjalizacji w kierunku kardiologii.

Pełna oferta zabiegów realizowanych w obiektach uzdrowiskowych w Jedlinie-Zdroju obejmuje m.in.:

 • kurację wodą pitną – krenoterapię,
 • krioterapię – leczenie zimnem w w komorze kriogenicznej,
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia bierne, ćwiczenia czynno – bierne i wspomagane, ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia czynne wolne z oporem, ćwiczenia izometryczne, wyciągi w pozycji Perschla, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia grupowe, wyciąg osiowy kręgosłupa odcinka szyjnego – Pętla Glissona, terapia manualna, metoda PNF;
 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – kąpiele perełkowe, kąpiele solankowe, inhalacje, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, masaż podwodny;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – światłolecznictwo, elektroterapia, ultrasonoterapia, magnetoterapia.

Atrakcje turystyczne

Jedlina-Zdrój to niewielkie, urocze miasto uzdrowiskowe leżące pomiędzy Górami Wałbrzyskimi i Górami Sowimi. To stwarza doskonałe warunki do wypoczynku, również tego aktywnego. W okolicy nie brakuje szlaków turystycznych – zarówno pieszych, jak i rowerowych. W bliższej i dalszej okolicy znajduje się też kilka ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Oto kilka z nich:

 • Park Zdrojowy,
 • Pijalnia Wód Mineralnych Charlotta,
 • Muzeum w Pałacu Jedlinka,
 • Park Aktywności – Czarodziejska Góra,
 • Kompleks Jedlina Active,
 • Sztolnie Walimskie,
 • Zamek Książ,
 • Zamek Grodno.

Fot.: www.archiwum.szczawno-jedlina.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie