Pawilon „Stoczniowiec” w Cieplicach Śląskich-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • 75
Adres:

Jagiellońska 2,
58-560 Jelenia Góra

Lokalizacja: Nad rzeką W mieście
Województwo: dolnośląskie
Opis

Pawilon „Stoczniowiec” to 3-kondygnacyjny budynek z windą, zlokalizowany w samym sercu uzdrowiska. Obiekt dysponuje komfortowymi pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi. Większość z nich posiada prywatne łazienki. Ośrodek przystosowany dla potrzeb pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich. W obiekcie znajduje się baza zabiegowa oraz przestronna jadalnia.

Położenie geograficzne

Cieplice Śląskie-Zdrój to dzielnica miasta Jelenia Góra, a także ośrodek o charakterze uzdrowiskowym. Kurort leży w województwie dolnośląskim, w środkowej części Obniżenia Jeleniej Góry, wchodzącego w skład Kotliny Jeleniogórskiej.

Lokalizacja i dojazd

Pawilon mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 2 w Cieplicach Śląskich-Zdroju. Obiekt znajduje się w samym centrum uzdrowiska, nad rzeką Kamienną. W niewielkiej odległości od ośrodka zlokalizowane są Termy Cieplickie.

Cieplice Śląskie-Zdrój położone są przy drodze krajowej nr 3, biegnącej od Świnoujścia do Jakuszyc. Trasa stanowi polską część międzynarodowej trasy E65. Osoby podróżujące samochodem mogą skorzystać z dostępnych w okolicy parkingów płatnych. Parkingi znajdują się przy ulicach: Staromiejskiej i Krynicznej.

Do Uzdrowiska w Cieplicach Śląskich-Zdroju można dojechać także środkami transportu publicznego (pociągiem i autobusem). Jedną z wygodniejszych form transportu oferują prywatni przewoźnicy, na przykład firma Hoper.

Warunki lokatorskie

„Stoczniowiec” to budynek 3-kondygnacyjny z 42 miejscami noclegowymi. Na terenie obiektu znajdują się komfortowe pokoje dla gości. Większość z nich wyposażona jest w łazienki i TV. Do dyspozycji gości są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe.

Pawilon „Stoczniowiec” w Cieplicach Śląskich-Zdroju
W każdym pokoju znajduje się kącik kawowy z fotelami i stolikiem

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym gości poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na miejscu dostępna jest winda osobowa, przestronna jadalnia oraz baza zabiegowa.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Cieplice specjalizuje się w leczeniu następujących schorzeń:

 • choroby nerek i dróg moczowych,
 • choroby oka i przydatków oka,
 • choroby układu nerwowego,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby narządu głosu,
 • choroby reumatologiczne,
 • osteoporoza.

Zabiegi

Ośrodek dysponuje własną bazą zabiegową. Goście obiektu mogą ponadto korzystać z zabiegów leczniczych oferowanych w Zakładzie Przyrodolecznictwa. Oferta obejmuje ponad 80 rodzajów zabiegów leczniczych i SPA. Na gości czekają kuracje z zakresu wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji oraz kinezyterapii. Zabiegi opierają się na bazie leczniczych wód mineralnych (fluorkowo-krzemowych, hypotonicznych, słabo zmineralizowanych, zasadowych) oraz borowin typu wysokiego.

Pawilon „Stoczniowiec” w Cieplicach Śląskich-Zdroju
Do dyspozycji gości jest przestronna jadalnia, w której każdego dnia serwowane są posiłki

Atrakcje turystyczne

Park Zdrojowy to największy park w Cieplicach i zarazem jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Park ma powierzchnię ponad 12 ha. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych obiektów, w tym Teatr Zdrojowy, Galeria Zdrojowa, Pijalnia Wód Mineralnych oraz liczne ścieżki spacerowe. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Termy Cieplickie,
 • Muzeum Przyrodnicze,
 • Kościół św. Jana Chrzciciela,
 • Pałac Schaffgotschów,
 • Kościół Zbawiciela,
 • Park Norweski.

Fot.: www.uzdrowisko-cieplice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy ośrodek organizuje turnusy z dofinansowaniem PEFRON?

  Oferta ośrodka obejmuje tylko pobyty ze skierowaniem NFZ oraz ZUS.