Sanatorium „Gracja” w Świeradowie-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • +48
Adres:

ul. Parkowa 3
58-850 Świeradów-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Województwo: dolnośląskie
Opis

Sanatorium „Gracja” w Świeradowie-Zdroju to jeden z obiektów mieszkalnych należących do Uzdrowiska Świeradów. Ośrodek dysponuje 52 miejscami noclegowymi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami. Na miejscu dostępna jest również jadalnia i całodobowa dyżurka pielęgniarska. Cały obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Położenie geograficzne

Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. Geograficznie leży na Dolnym Śląsku, w Sudetach Zachodnich, niedaleko Jeleniej Góry. Miejscowość sąsiaduje z gminami: Mirsk i Leśna oraz z Czechami.

Lokalizacja i dojazd

„Gracja” mieści się przy ulicy Parkowej 3 w Świeradowie-Zdroju. Obiekt położony jest w samym sercu uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego. W niewielkiej odległości od sanatorium znajduje się główny deptak, Dom Zdrojowy oraz kawiarnia ,,Zdrojowa Cafe”.

Jak dojechać do Świeradowa-Zdroju? Dojazd możliwy jest na przykład samochodem. W mieście krzyżują się dwie drogi wojewódzkie (DW362 i DW358). Transport do uzdrowiska oferuje również PKS Jelenia Góra zapewniający połączenia z Jeleniej Góry i Wrocławia.

Na terenie miasta funkcjonuje Izerska Komunikacja Autobusowa, zapewniająca w dni robocze połączenia w obrębie powiatu lubańskiego. Linia nr 12 z Lubania do Świeradowa-Zdroju uruchamiana jest również w weekendy.

Warunki lokatorskie

Ośrodek dysponuje 52 miejscami noclegowymi w pokojach 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym z pokoi znajduje się radioodbiornik, telewizor (za dodatkową odpłatnością), a także zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się jadalnia oraz całodobowa dyżurka pielęgniarska. Przed budynkiem znajduje się płatny parking niestrzeżony.

Sanatorium „Gracja” w Świeradowie-Zdroju
Na parterze budynku znajduje się jadalnia

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój specjalizuje się w leczeniu różnorodnych schorzeń. Główne profile leczenia to:

 • choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia),
 • choroby reumatologiczne (reumatologia),
 • choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia),
 • choroby układu nerwowego (neurologia).

Zabiegi

Sanatorium ,,Gracja” nie dysponuje własną bazą zabiegową. W budynku znajduje się jedynie całodobowa dyżurka pielęgniarska. Kuracjusze mogą jednak korzystać z zabiegów w innych obiektach należących do Uzdrowiska Świeradów. Oferta wykonywanych zabiegów leczniczych obejmuje m.in.:

 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – diadynamik, elektrostymulacja, fala uderzeniowa, galwanizacja, jonoforeza, lampa Sollux i Bioptron, laseroterapia, magnetronik, tonoliza, ultradźwięki;
 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – fasony borowinowe, hydromasaż, inhalacje, kąpiel borowinowa, kąpiel ozonowa, kąpiel radoczynna, kąpiel świerkowa, kąpiel w wodzie mineralnej, kąpiel perełkowa, okłady parafinowe, zawijania borowinowe;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, gimnastyka w basenie, ćwiczenia na przyrządach, nordic walking;
 • masaże – masaż pulsacyjny BOA, masaż suchy, masaż wibracyjny, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, suchy masaż wodny.

Atrakcje turystyczne

Świeradów-Zdrój to nie tylko ośrodek leczniczy, ale również malownicza miejscowość, bogata w różnorodne atrakcje dla turystów. Wiele z nich niesie ze sobą unikalny charakter uzdrowiskowy, takie jak Pijalnia Wód Mineralnych czy Park Zdrojowy. Jednak jednym z najbardziej fascynujących punktów jest wieża widokowa “Sky Walk”, z której można podziwiać rozległe widoki na Sudety. Z jej szczytu można także zjechać specjalną zjeżdżalnią o długości 105 metrów, co stanowi dodatkową atrakcję dla odwiedzających. W Świeradowie i okolicy warto odwiedzić też inne miejsca, w tym m.in.:

 • Czarci Młyn,
 • SKI&SUN Świeradów Zdrój,
 • Wodospad Kwisy,
 • Muzeum Zdrojowe,
 • Łazienki Marii – Zakład Kuracji Borowinowej,
 • Ogród dydaktyczny Izery Trzech Żywiołów,
 • Izerski Park Ciemnego Nieba.

Fot.: www.uzdrowisko-swieradow.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie