Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” w Dusznikach-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (17
Adres:

Zielona 23
57-340 Duszniki-Zdrój

Lokalizacja: W górach
Województwo: dolnośląskie
Opis

Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” to ośrodek umiejscowiony w Parku Zdrojowym – w niewielkiej odległości od obiektu znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych i Dworek Chopina. Placówka dysponuje licznymi udogodnieniami dla gości, w tym strefą wypoczynkową, biblioteką oraz strefą Wi-Fi. Szpital połączony jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, który oferuje kuracjuszom szeroki wybór zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych.

Położenie geograficzne

Duszniki-Zdrój to miasteczko w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim. Kurort leży w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, nad rzeką Bystrzycą.

Lokalizacja i dojazd

Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” mieści się przy ulicy Zielonej 23 w Dusznikach-Zdroju. Obiekt zlokalizowany jest na terenie Parku Zdrojowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Pijalni Wód Mineralnych i Dworku Chopina.

Duszniki-Zdrój to miasto dobrze skomunikowane z resztą kraju. Do uzdrowiska bez problemu można dojechać własnym samochodem, a także środkami transportu publicznego – pociągiem PKP Intercity lub Kolei Śląskich oraz autobusem z Gorzowa Wielkopolskiego, Bytowa czy Kłodzka.

Jedną z opcji dojazdu jest skorzystanie z oferty prywatnych przewoźników, takich jak firma Hoper. Oferuje ona przejazdy z adresu na adres, na pokładzie komfortowych busów.

Warunki lokatorskie

Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” w Dusznikach-Zdroju połączony jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, dzięki czemu kuracjusze nie muszą opuszczać obiektu żeby skorzystać z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.

Sanatorium zaprasza także do nowoczesnego kompleksu rekreacyjnego ,,Słoneczne Termy Jan Kazimierz”. Goście mają tam do dyspozycji Centrum Borowinowe, nowoczesny basen z bogatą ofertą hydromasaży, saunę fińską oraz łaźnię parową.

Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz" w Dusznikach-Zdroju
Do dyspozycji gości są przestronne, komfortowo urządzone pokoje

Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym z nich znajduje się telewizor, lodówka oraz czajnik elektryczny. Posiłki serwowane są każdego dnia w jadalni zlokalizowanej na parterze.

Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” w Dusznikach-Zdroju to jeden z obiektów należących do kompleksu Uzdrowiska Kłodzkie. Placówka posiada w swojej ofercie różne formy pobytów, w tym pobyty hotelowe i turnusy dla osób ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowiska Kłodzkie realizują następujące profile lecznicze:

 • choroby ginekologiczne (niepłodność),
 • cukrzyca,
 • otyłość,
 • choroby tarczycy,
 • alergie oddechowe,
 • problemy skórne,
 • choroby neurologiczne (rwa kulszowa, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, porażenie mózgowe u dzieci i u dorosłych),
 • schorzenia dolnych i górnych dróg oddechowych (przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli),
 • zapalenie zatok i gardła,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby układu pokarmowego.

Zabiegi

Obiekt połączony jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, który ma w swojej ofercie szeroki wybór zabiegów. Pełna oferta obejmuje m.in.:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia ogólnousprawniające grupowe i indywidualne, gimnastyka indywidualna przyrządowa, gimnastyka lecznicza osób niepełnosprawnych, gimnastyka lecznicza w basenie;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – diatermia krótkofalowa, fonoforeza, galwanizacja, krioterapia miejscowa CO2, laseroterapia, laser wysokoenergetyczny, lampa Sollux, pole magnetyczne stałej i niskiej częstotliwości, prądy interferencyjne i diadynamiczne, tonoliza, ultradźwięki;
 • zabiegi z wykorzystaniem surowców naturalnych – fasony borowinowe, galwanoborowina, jonoforeza borowinowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej, okłady borowinowe;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – hydromasaż, inhalacje, kąpiel igliwiowa naturalna, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa całkowita, kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych, bicze szkockie;
 • masaże – masaż klasyczny częściowy, masaż mechaniczny, masaż pneumatyczny, Aquavibron.
Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz" w Dusznikach-Zdroju
Na terenie obiektu znajduje się kącik wypoczynkowy oraz biblioteka

Atrakcje turystyczne

Duszniki-Zdrój leżą w Dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Malownicze położenie i leczniczy mikroklimat sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Miejscowość słynie bowiem z licznych atrakcji i zabytków, które warto odwiedzić w wolnej chwili. Jednym z nich jest Muzeum Papiernictwa znajdujące się przy ulicy Kłodzkiej w Dusznikach-Zdroju. Muzeum mieści się w XVI-wiecznym młynie papierniczym. To jedyny tego typu zabytek w Polsce!

Inne atrakcje i zabytki uzdrowiska to m.in.:

 • Rynek i Stare Miasto,
 • Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych,
 • Ski Arena Zieleniec,
 • Dworek Chopina,
 • Dusznik Arena na Jamrozowej Polanie,
 • Singletrack Glacensis,
 • Ruiny zamku Homole,
 • Wieża widokowa na Orlicy.

Fot.: www.uzdrowiska-klodzkie.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 ocen “Szpital Uzdrowiskowy „Jan Kazimierz” w Dusznikach-Zdroju”
 1. Po wejściu do sanatoorium poczułem, że to będzie udany turnus. Tak tez było, zabiegi postawiły mnie na nogi, a cała atmosfera jest nie do opisania.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Polecam ten ośrodek, wypoczęłam jak nigdy dotąd. Rewelacyjne miejsce.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Piekna okolica, bardzo ładne wnętrza, czysto i schludnie. Do tego smaczne jedzenie. Nie ma na co narzekać.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Na miejscu jest biblioteka, co jest ogromnym plusem. Akurat zapomniałam książki i znalazłam tę co chciałam 😉 Zaliczam pobyt do udanych!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Bardzo ładny obiekt, czysto i schludnie. Byłam zadoowlona z pobytu. pOzdrawiam Panie z recepji.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy w sanatorium jest usługa prania?

  Tak, pranie jest wliczone w cenę pobytu.

  Czy w sanatorum można przebywać ze zwierzęciem?

  Niestety, nie ma takiej możliwości.