Sanatorium „Lalka” w Cieplicach Śląskich Zdroju

Dane kontaktowe:

 • 75
Adres:

Park Zdrojowy 2,
58-560 Jelenia Góra

Lokalizacja: W górach W mieście
Województwo: dolnośląskie
Opis

Uzdrowisko Cieplice zostało założone w 1281 roku. Sanatoryjna część Jeleniej Góry słynie przede wszystkim z obecności wód termalnych. Atutem kurortu jest także jego położenie – u stóp Karkonoszy, w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej. Jednym z obiektów należących do Uzdrowiska Cieplice jest Pawilon ,,Lalka” zlokalizowany na skraju Parku Zdrojowego. Ośrodek dysponuje 50 miejscami dla pensjonariuszy. Goście zakwaterowani są w zabytkowym budynku, w pokojach 2- i 3-osobowych z telewizorem. Obiekt wyposażony jest w windę.

Położenie geograficzne

Cieplice to dzielnica Jeleniej Góry. Uzdrowisko położone jest na terenie województwa dolnośląskiego, na wysokości 350 metrów n.p.m., w centrum Kotliny Jeleniogórskiej. Miasto otaczają cztery pasma górskie: Karkonosze, Izery, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.

Lokalizacja i dojazd

Pawilon ,,Lalka” zlokalizowany jest na skraju Parku Zdrojowego w Cieplicach Śląskich. Dojazd do obiektu jest możliwy od ulicy Jagiellońskiej (przez most). Osoby podróżujące samochodem mogą pozostawić auto na jednym z okolicznych parkingów płatnych. Goście mają do dyspozycji parking przy ulicy Krynicznej, parking przy ulicy Staromiejskiej 12 oraz parking przy ulicy Staromiejskiej 1 (z tyłu obiektu ,,Pod Różami”).

Sanatorium „Lalka” w Cieplicach Śląskich Zdroju
Ośrodek położony jest w samym sercu uzdrowiska

Do cieplickiego uzdrowiska można dojechać pociągiem, autobusem, a także z prywatnymi przewoźnikami. Przewozy na trasie do Cieplic oferuje między innymi firma Hoper.

Na wygodny i szybki dojazd mogą liczyć osoby podróżujące na ,,własną rękę” – prywatnym samochodem. Cieplice Śląskie Zdrój leżą przy drodze krajowej nr 3, biegnącej od Świnoujścia do Jakuszyc. Trasa stanowi polską część międzynarodowej trasy E65 z Malmö w Szwecji do Chanii na Krecie.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Lalka” w Cieplicach Śląskich Zdroju mieści się zabytkowym budynku wybudowanym około 1900 roku. Jego wnętrze skrywa między innymi komfortową bazę noclegową dla 50 kuracjuszy.

W budynku dostępne są pokoje 2- i 3-osobowe wyposażone w niezbędne udogodnienia, w tym telewizor, pościel i ręczniki. Z ich okien roztacza się widok na malowniczy park i inne budynki należące do Uzdrowiska Cieplice.

Sanatorium „Lalka” w Cieplicach Śląskich Zdroju
Większość pokoi nie ma balkonów – rekompensują to piękne widoki z okien pokoi

Na parterze budynku znajduje się jadalnia, w której serwowane są smaczne i zdrowe posiłki. W budynku dostępna jest także winda, która ułatwia przemieszczanie się między piętrami, zwłaszcza osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Internet bezprzewodowy dostępny jest w recepcji.

Uzdrowisko Cieplice oferuje następujące formy pobytów:

 • pobyty kuracyjne,
 • pobyty zdrowotne (bez badania lekarskiego),
 • pobyty hotelowe,
 • pobyty wypoczynkowe,
 • pobyty ze skierowaniem ZUS,
 • pobyty ze skierowaniem NFZ.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium w Cieplicach Śląskich Zdroju specjalizuje się w leczenie następujących rodzajów schorzeń:

 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby nerek i dróg moczowych,
 • choroby oka i przydatków oka,
 • schorzenia reumatologiczne,
 • choroby układy nerwowego,
 • osteoporoza,
 • choroby narządu głosu.

Zabiegi

Goście Sanatorium „Lalka” w Cieplicach Śląskich Zdroju mogą korzystać z różnorodnych zabiegów leczniczych. Są one wykonywane w oddalonym o około 40 metrów Domu Zdrojowym.

Pełna oferta zabiegów leczniczych obejmuje m.in.:

 • masaże – Aquavibron, manualny drenaż limfatyczny, masaż uciskowy sekwencyjny przy użyciu aparatu Lympha-Tron;
 • zabiegi z zakresu wodolecznictwa i balneologii – inhalacje lekowe, kąpiel w zawiesinie borowinowej, okłady borowinowe, galwanoborowina, jonoforeza borowinowa;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektrostymulacja mięśni, galwanizacja, laser biostymulacyjny, pole magnetyczne niskiej częstotliwości, ultradźwięki, prądy diadynamiczne i interferencyjne.

Atrakcje turystyczne

Obiekty należące do Uzdrowiska Cieplice położone są w samym centrum kurortu, w bezpośrednim sąsiedztwie cieplickiej starówki i dwóch parków – Parku Zdrojowego i Parku Norweskiego. Goście sanatorium mogą spędzać czas na spacerach i zwiedzaniu najbliższej okolicy. Kuracjusze mogą też skorzystać z oferty Uzdrowiskowego Biura Podróży. Najciekawsze atrakcje turystyczne w okolicy to:

 • Teatr Zdrojowy,
 • Tężnie solankowa,
 • Bulwar nad rzeką Kamienną,
 • Przystań Twórcza w Cieplickim Centrum Kultury,
 • Muzeum Przyrodnicze.

Fot.: www.uzdrowisko-cieplice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy sanatorium oferuje zajęcia w wodzie termalnej?

  Sanatorium posiada w ofercie ćwiczenia w basenie uzdrowiskowym w leczniczej wodzie termalnej.

  Czy w okolicy sanatorium znajdują się miejsca parkingowe dla kuracjuszy?

  Najbliższy parking znajduje się przy ulicy Krynicznej. Parking jest dodatkowo płatny.

  Czy w pokojach dla kuracjuszy dostępne są czajniki?

  Tak, w pokojach dostępne są czajniki.

  Czy w sanatorium jest basen i na jakich zasadach można z niego korzystać?

  SPA uzdrowiskowe, w tym basen znajduje się w budynku ,,Marysieńka". Z basenu można korzystać w godzinach: 15:00-21:00 (poniedziałek - piątek) i 14:00-21:00 (sobota, niedziela, święta). Zabiegi są dostępne przez cały rok i nie trzeba ich wcześniej rezerwować.