Centrum Zdrowia i Wypoczynku ,,Nowy Zdrój” w Polanicy-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • 74
Adres:

Zdrojowa 34a
57-320 Polanica-Zdrój

Lokalizacja: W górach
Województwo: dolnośląskie
Opis

„Nowy Zdrój” w Polanicy-Zdroju to doskonałe miejsce na wypoczynek i nie tylko. Obiekt słynie z komfortowej bazy noclegowej, bogatej oferty zabiegów leczniczych oraz nowoczesnej strefy Spa & Wellness. Goście mogą skorzystać z kilku opcji pobytów – do wyboru mają pobyty wypoczynkowe, turnusy rehabilitacyjne oraz odnowę biologiczną. Pełna oferta ośrodka dedykowana jest zarówno rodzinom z dziećmi, jak i seniorom.

Położenie geograficzne

Polanica-Zdrój to miasteczko uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Uzdrowisko położone jest u podnóża Gór Stołowych i Bystrzyckich, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej.

Lokalizacja i dojazd

Centrum Zdrowia i Wypoczynku ,,Nowy Zdrój” to nowoczesny obiekt położony w centrum miejscowości uzdrowiskowej Polanica-Zdrój. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się park zdrojowy z pijalnią wód i Teatrem Zdrojowym oraz deptak z historyczną zabudową.

Polanica-Zdrój jest miastem dobrze skomunikowanym z resztą kraju. Do uzdrowiska można dojechać prywatnym samochodem – drogą krajową nr 8 (DK8). W Polanicy znajduje się przystanek PKS i dworzec PKP – do miasteczka kursują autobusy i pociągi z Kłodzka, Wrocławia, Legnicy czy Kudowy-Zdroju. Osoby planujące pobyt w ośrodku mogą skorzystać także z oferty prywatnych przewoźników.

Warunki lokatorskie

Na terenie obiektu znajduje się 300 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych oraz apartamentach. Te ostatnie dedykowane są najbardziej wymagającym gościom i obejmują duży pokój dzienny z wygodną sofą, sypialnię oraz łazienkę z prysznicem i wanną z hydromasażem. Kosz pobytu w apartamencie zaczyna się od 560 złotych za noc. Kosz zakwaterowania w pokojach waha się od 250 złotych za noc w pokoju 1-osobowym do około 600 złotych w pokoju 3-osobowym. Wyposażenie pokoju obejmuje: telefon, czajnik elektryczny, ręczniki i suszarkę do włosów. Istnieje możliwość wypożyczenia lodówki i szlafroków (za dodatkową opłatą).

Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku w Polanicy-Zdroju
Goście mają do wyboru kilka opcji zakwaterowania, w tym pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz apartamenty

Na terenie obiektu znajduje się sala restauracyjna na 240 osób, 2 baseny z biczami wodnymi, jacuzzi, sala fitness, strefa saun oraz parking na 100 samochodów.

Hotel ,,Nowy Zdrój” oferuje zarówno pobyty komercyjne, jak i turnusy rehabilitacyjne, w tym 15-dniowe turnusy z dofinansowaniem PFRON-u. Goście mogą skorzystać również z wielu ofert specjalnych – znajdą wśród nich m.in.: 6-dniowy pobyt zdrowotny z masażem, 6-dniowy pobyt Medical SPA oraz 8-dniowy turnus rehabilitacyjny ,,Rehabilitacja kręgosłupa”.

Specjalizacja leczenia

Centrum Zdrowia i Wypoczynku ,,Nowy Zdrój” w Polanicy-Zdroju oferuje skuteczną rehabilitację i leczenie następujących schorzeń:

 • alergii,
 • cukrzycy,
 • chorób skóry,
 • schorzeń kardiologicznych,
 • chorób laryngologicznych,
 • schorzeń narządu ruchu,
 • chorób neurologicznych,
 • chorób metabolicznych,
 • schorzeń urologicznych,
 • chorób układu oddechowego,
 • chorób układu pokarmowego.

Zabiegi

Oferta lecznicza i rehabilitacyjna ośrodka obejmuje m.in:

 • zabiegi balneologiczne – takie jak: kąpiel perełkowa, hydromasaż, kąpiel solankowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej, kąpiel magnezowa, masaż podwodny, okład borowinowy, kąpiel wirowa, inhalacje;
 • zabiegi fizykalne – laser, lampa Bioptron, ultradźwięki, lampa Sollux, krioterapia miejscowa, magnetoterapia, elektroterapia;
 • kinezyterapię – gimnastyka grupowa, gimnastyka w basenie, gimnastyka ,,zdrowy kręgosłup”, ćwiczenia w odciążeniu UGUL;
 • masaże – terapeutyczny masaż kręgosłupa, masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, drenaż limfatyczny;
 • terapię leczenia bólu,
 • Aquavibron,
 • Skanlab.
Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku w Polanicy-Zdroju
Kuracjusze mogą skorzystać z wielu zabiegów leczniczych, w tym inhalacji jodowo-bromowych i olejkowych

Atrakcje turystyczne

Polanica-Zdrój leży w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Położenie i specyficzny klimat sprzyjają pieszym i rowerowym wycieczkom. W niedalekiej odległości od obiektu przebiegają trasy spacerowe, w tym: Szlak Niedźwiadka, Szlak Nordic Walking, Szlak do Doliny Piekielnej oraz Szlak na zamek Szczytnik.

Przez miasteczko przebiega kilka oznakowanych szlaków rowerowych, o różnym stopniu trudności i o różnej długości. Najciekawsze z nich to szlak „Wokół Gór Stołowych” oraz Szlak Bazaltowy wiodący przez Piekielną Dolinę i okoliczne wsie.

W wolnym czasie warto poznać także największe zabytki i atrakcje regionu:

 • pełen zieleni i drzew park zdrojowy,
 • tętniący życiem deptak prowadzący po obydwu stronach Bystrzycy Dusznickiej,
 • pijalnię wód mineralnych,
 • gigantyczny plac zabaw dla dzieci FunPark,
 • Letni Tor Saneczkowy „Góralka”,
 • Golfową Wioskę w Szczytnej,
 • kopalnię złota ,,Złoty Stok”.

Fot.: www.nowyzdroj.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 ocen “Centrum Zdrowia i Wypoczynku ,,Nowy Zdrój” w Polanicy-Zdroju”
 1. Polecam! Idealne warunki i wspaniała atmosfera.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. To miejsce będę polecać każdemu kto wybiera się na rehabilitację zdroowtną. Jestem jak nowonarodzona.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. W tym sanatorium naprawdę wypoczęłam… cisza spokój. Rewelacja! A do tego zakres zabiegów…

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Byłam w pokoju 1-osobowym i bardzo sobie chwale. Ośrodek na bardzo wysokim poziomie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Doskonała rehabilitacja, bardzo bogate posiłki w bufecie. Baseny bez ograniczeń. Jest też tężnia solankowa, sauny i jacuzzi. Bar podaje pyszne drinki. Wieczorem disco, a w dzień spacery z przewodnikiem za darmo. Idealny hotel na turnus i odpoczynek.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy moge odwiedzić bliską osobę z psem?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy sanatorium oferuje pełne wyżywienie?

  Brak odpowiedzi od obiektu