Sanatorium „Zdrowie” w Polanicy-Zdroju

Sanatorium „Zdrowie” w Polanicy-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (74
Adres:

Konopnickiej 2,
57-320 Polanica-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Województwo: dolnośląskie
Opis

Sanatorium „Zdrowie” w Polanicy-Zdroju to obiekt położony w zaciszu Parku Zdrojowego. Ośrodek oferuje kuracjuszom przytulne pokoje, doskonałą kuchnię, dostęp do nowoczesnej pracowni diagnostycznej, a także szeroki wybór zabiegów rehabilitacyjnych. Z oferty sanatorium mogą skorzystać osoby ze schorzeniami kardiologicznymi. W ośrodku realizowany jest także program rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych.

Położenie geograficzne

Polanica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w południowo-zachodniej Polsce. Kurort zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Geograficznie leży w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u podnóża masywu Piekielnej Góry, w pobliżu Kamiennej Góry.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Zdrowie” mieści się przy ulicy Marii Konopnickiej 2 w Polanicy-Zdroju. Obiekt leży w zaciszu Parku Zdrojowego, tuż przy zagajniku różaneczników.

Jak dojechać do Polanicy-Zdroju? Jednym ze sposobów dotarcia do uzdrowiska jest podróż prywatnym samochodem. Przez Polanicę-Zdrój przebiega droga wojewódzka nr 388 z Bystrzycy Kłodzkiej do Ratna Dolnego, a także droga krajowa 8, zapewniająca bezpośrednie połączenie drogowe uzdrowiska z Kłodzkiem i Wrocławiem.

Dojazd możliwy jest także pociągiem i autobusem. W pobliżu centrum miasta znajduje się dworzec autobusowy. Zatrzymują się na nim autobusy jadące z wielu polskich miast, w tym m.in.: Wrocławia, Warszawy, Kielc, Łodzi, Katowic, Poznania czy Zakopanego.

Dworzec kolejowy znajduje się w południowej części Polanicy. Całoroczne bezpośrednie połączenia obsługują pociągi z Wałbrzycha, Świdnicy, Legnicy i Wrocławia.

Warunki lokatorskie

Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy „Zdrowie” powstał w 1909 roku według projektu architekta Paula Rothera. Od 1946 roku obiekt należy do „Uzdrowiska Polanica“ – został gruntownie zmodernizowany w latach 2006-2007.

Obecnie ośrodek spełnia wszelkie obowiązuje normy i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się komfortowa baza noclegowa, pracownia diagnostyczna oraz sala gimnastyczna. Sanatorium realizuje program rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych.

Specjalizacja leczenia

W Polanicy-Zdroju leczy się głównie dwa rodzaje schorzeń:

 • choroby kardiologiczne – nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca, zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego
 • choroby układu pokarmowego – nieżyty żołądka i jelit, stany zapalne pęcherzyka żółciowego i trzustki, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Pozostałe profile leczenia w uzdrowisku w Polanicy-Zdroju to:

 • cukrzyca,
 • otyłość,
 • choroby endokrynologiczne,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • schorzenia reumatologiczne,
 • schorzenia ortopedyczno-urazowe,
 • choroby nerek i układu wydalniczego.

Zabiegi

Ośrodek dysponuje nowoczesną pracownią diagnostyczną oraz salą gimnastyczną. W sanatorium realizowany jest także program rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych. Goście ośrodka mogą ponadto korzystać z zabiegów w innych obiektach należących do Grupy Uzdrowiska Kłodzkie. Na liście proponowanych zabiegów znaleźć można m.in.:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa, ćwiczenia ogólnousprawniające z terapeutą, ćwiczenia rozluźniające i relaksujące;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – fala uderzeniowa, diatermia krótkofalowa, galwanizacja, fonoforeza, krioterapia miejscowa, laseroterapia, pole magnetyczne, prądy, tonoliza, ultradźwięi;
 • masaże – drenaż limfatyczny, masaż mechaniczny, masaż klasyczny, masaż pneumatyczny, masaż wibracyjny;
 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – okłady borowinowe, fasony borowinowe, galwanoborowina, hydromasaż, inhalacje, jonoforeza borowinowa, kąpiel perełkowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, bicze szkockie.

Atrakcje turystyczne

Polanica-Zdrój to miasto o niezwykłym potencjale turystycznym. Położone jest na granicy Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich i Kotliny Kłodzkiej, co sprawia, że oferuje turystom wiele atrakcji. Jedną z nich jest Park Zdrojowy, który jest centralnym punktem miasta. Park ten składa się z kilku części: Parku Centralnego, Leśnego, Szachowego i Parku Józefa. Park Centralny to najbardziej reprezentacyjna część parku. Znajduje się w nim wiele zabytkowych budowli, w tym pijalnia wód mineralnych, muszla koncertowa i teatr zdrojowy. Inne atrakcje turystyczne w okolicy to:

 • Deptak przy ulicy Zdrojowej,
 • Sanatorium Wielka Pieniawa,
 • Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej,
 • FunPark,
 • Muzeum Misyjne Ojców Sercanów,
 • Basen Polanica Resort & SPA.

Fot.: www.uzdrowiska-klodzkie.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie