Sanatorium „Kujawianka” w Inowrocławiu

Dane kontaktowe:

Adres:

Solankowa 68/70,
88-110 Inowrocław

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Inowrocław
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Sanatorium „Kujawianka” w Inowrocławiu to jeden z kilku obiektów należących do spółki Solanki – Uzdrowisko Inowrocław. Obiekt to kompleks trzech budynków połączonych łącznikiem. Na terenie ośrodka znajduje się elegancka i przestronna jadalnia, gabinet lekarsko-pielęgniarski oraz nowocześnie wyposażona baza zabiegowa. Placówka dysponuje ponadto komfortową bazą noclegową, na którą składają się funkcjonalne i wygodnie urządzone pokoje.

Położenie geograficzne

Inowrocław to miasto w północnej Polsce. Miejscowość położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, na terenie gminy Inowrocław.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Kujawianka” mieści się przy ulicy Solankowej 68/70 w Inowrocławiu. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie ponad 80-hektarowego Parku Solankowego. To stwarza doskonałe warunki do wypoczynku, również tego aktywnego.

Jak dojechać do Uzdrowiska Solanki? Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład prywatnym samochodem. W Inowrocławiu krzyżują się ważne drogi krajowe i wojewódzkie, w tym droga krajowa nr 15 (Ornowo k. Ostródy – Toruń – Inowrocław – Gniezno – Września – Jarocin – Krotoszyn – Milicz – Trzebnica).

Dojazd możliwy jest także autobusem i pociągiem. Miasto leży na ważnym szlaku kolejowym łączącym północ kraju z południem. Przez Bydgoszcz i Toruń łączy bowiem Gdańsk, Gdynię i Olsztyn ze wszystkimi dużymi miastami na południu. Dworzec kolejowy znajduje się obok dworca autobusowego, tj. przy Placu Kasprowicza.

Warunki lokatorskie

Obiekt sanatoryjny ,,Kujawianka” to kompleks trzech willi połączonych łącznikiem. Na terenie budynku znajduje się komfortowa baza noclegowa, a także pomieszczenia ogólnodostępne: przestronna i elegancja jadalnia, gabinety lekarski i pielęgniarski oraz profesjonalnie wyposażona baza zabiegowa.

Przed obiektem znajduje się parking z 18 miejscami parkingowymi. Do dyspozycji gości jest również oddalony nieco parking przystosowany dla 190 pojazdów. Obydwa parkingi są monitorowane i płatne.

Sanatorium „Kujawianka” w Inowrocławiu
W pokojach na gości czeka między innymi zestaw do parzenia kawy i herbaty

Z myślą o gościach komercyjnych przygotowano komfortowo urządzone pokoje 1-osobowe. W kazdym z nich znajduje się wygodna przestrzeń z biurkiem i krzesłem, zestaw do parzenia kawy i herbaty, lodówka, TV z płaskim ekranem oraz Internet. Do każdego z pokoi przynależy prywatna łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, ręczniki oraz zestaw kosmetyków hotelowych.

Specjalizacja leczenia

W Uzdrowisku Solanki Inowrocław leczy się następujące schorzenia:

 • choroby układu krążenia,
 • choroby układu ruchu,
 • choroby kręgosłupa,
 • choroby układu oddechowego,
 • choroby układu pokarmowego.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje:

 • masaże – BOA, masaż powięziowy, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, masaż leczniczy, masaż limfatyczny ręczny, masaż wielostrumieniowy (łóżko wodne);
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – hydromasaż, jacuzzi, masaż podwodny ręczny, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, kąpiel naprzemienna zmienno-cieplna;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektroterapia, pole elektromagnetyczne, termoterapia, sonoterapia, światłoterapia;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia czynno-bierne, UGUL, terapia zajęciowa, trening sensomotoryczny, gimnastyka indywidualna i zbiorowa, nordic walking z instruktorem, pionizacja czynna, szyna CPM, rotor, trening stacyjny – zdrowy kręgosłup;
 • zabiegi balneologiczne – inhalacje solankowe, kąpiel borowinowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowa, okłady borowinowe, relaksacja w grocie solnej, sucha kąpiel kwasowęglowa, zawijania borowinowe;
 • zabiegi specjalistyczne – fala uderzeniowa, głęboka stymulacja elektromagnetyczna, komora hiperbaryczna, terapia manualna, rehabilitacja w egzoszkielecie.

Atrakcje turystyczne

W Inowrocławiu można podziwiać wiele historycznych zabytków. Należą do nich z pewnością fragmenty starożytnych miejskich fortyfikacji, urokliwe kościoły, a także piękne kamienice z końca XVIII wieku. Uzdrowiskowa część miasta to przede wszystkim miejsca sprzyjające relaksowi i zdrowiu, takie jak Pijalnia Wód, urokliwy Park Solankowy czy historyczna zabudowa sanatoryjna. Pozostałe atrakcje turystyczne w okolicy to:

 • Muzeum im. Jana Kasprowicza,
 • Tężnie solankowe,
 • Aleja Dębów Gwiazd,
 • Mysia Wieża w Kruszwicy,
 • Kalwaria Pakoska,
 • Nadgoplański Park Tysiąclecia,
 • Cudowny Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Fot.: www.solanki.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy w sanatorium jest basen?

  W budynku sanatorium znajduje się mały basen solankowy przeznaczony do ćwiczeń rehabilitacyjnych.