Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (48
Adres:

Warzelniana 7
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II to ośrodek w Ciechocinku dysponujący bazą medyczną i hotelową, położony w sąsiedztwie zabytkowych tężni solankowych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wiele pokoi ma udogodnienia dla kuracjuszy poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to słynna miejscowość uzdrowiskowa w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Urokliwe miasteczko co roku odwiedzają tysiące kuracjuszy z całej Polski i Europy. Ciechocinek położony między Toruniem a Włocławkiem jest dobrze skomunikowanymi z innymi miastami regionu.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek mieści się przy ulicy Warzelnianej 7 w Ciechocinku, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych tężni solankowych – jednej z największych atrakcji uzdrowiska. Budynek jest otoczony przez park, w którym kuracjusze mogą spędzać czas pomiędzy zabiegami.

Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku
Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych tężni solankowych

Dojazd do Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” i samego Ciechocinka nie powinien sprawiać większych problemów. Do miasteczka kursują pociągi i autobusy. Wczasowicze mogą także skorzystać z oferty prywatnych przewoźników, takich jak firma Hoper. Oferta obejmuje transport ze wskazanego adresu do samego ośrodka.

W odległości 2 km od Ciechocinka biegnie droga krajowa nr 91 prowadząca przez 4 województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie. To stwarza doskonałe warunki dla osób podróżujących prywatnym samochodem.

Warunki lokatorskie

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” oferuje gościom noclegi w 301 pokojach i apartamentach zlokalizowanych w 5 budynkach. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z natryskiem, telewizor, telefon, lodówkę i suszarkę do włosów. Obiekt dysponuje m.in.: pokojami 1 – i 2-osobowymi typu Standard, 2-osobowymi pokojami typu Ludwik oraz pokojami 2-osobowymi typu Lux.

Kosz pobytu w obiekcie waha się od 300 złotych za noc w pokoju 1-osobowym Standard do ponad 1 200 złotych za noc w 2-osobowym w apartamencie Wiktoria (w zależności od sezonu, rodzaju pobytu i opcji zakwaterowania).

Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku
Obiekt dysponuje 301 pokojami w wersji Standard, Lux i Ludwik

Ośrodek „Pod Tężniami” oferuje pobyty hotelowe, zdrowotne i leczniczo-rehabilitacyjne. Goście mogą także skorzystać z licznych ofert specjalnych – informacje o tego typu pobytach znaleźć można na stronie internetowej obiektu.

Klinika zapewnia wczasowiczom i kuracjuszom relaks w strefie Wellness & Spa, na którą składają się: całoroczny basen zewnętrzny z plażą, wewnętrzny basen z atrakcjami wodnymi, strefa saun i łaźni, basen solankowy oraz Kryształowa Komnata Solna z mini-tężnią. Ośrodek ma bogaty program rozrywkowy – na wczasowiczów czekają animacje, koncerty i wieczorki taneczne.

Specjalizacja leczenia

Na terenie Kliniki znajdują się: Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej, Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej i poradnie specjalistyczne. Specjalizują się one w leczeniu następujących schorzeń:

 • chorób reumatologicznych i urazowo-ortopedycznych (reumatoidalne zapalenia stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa, dyskopatia, osteoporoza, dna moczanowa, skrzywienie kręgosłupa);
 • chorób układu krążenia (choroba niedokrwienna serca, stany po zawale serca, nadciśnienie tętnicze, stany po operacji zastawki i naczyń);
 • chorób układu oddechowego (przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, przewlekła obturacyjna choroba płuc, stany po zapaleniach dróg oddechowych);
 • chorób układu nerwowego (rwa kulszowa, nerwobóle i przewlekłe zapalenia splotów nerwowych, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, nerwice narządowe, stany po operacjach neurochirurgicznych i udarach mózgu);
 • chorób układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (cukrzyca, otyłość, niedoczynność tarczycy i wole obojętne);
 • chorób skóry (łuszczyca, bielactwo, choroby naczyniowe skóry, choroby z zaburzeniami rogowacenia naskórka);
 • rehabilitacja po mastektomii.

Zabiegi

Na długiej liście zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych realizowanych przez ośrodek znajdują się zabiegi z zakresu:

 • krioterapii – kriosauna i krioterapia miejscowa;
 • elektroterapii – galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, terapia wysokotonowa, prądy (Träberta, Tens, Kotz’a, interferencyjne);
 • magnetoterapii – Viofor i Magnetotron;
 • ultrasonoterapii – ultradżwięki;
 • fototerapii – Bioptron, Sollux, laser, fototerapia antystresowa;
 • hydroterapii – bicze szkockie, natrysk płaszczowy, kąpiel strumieniowa zmiennocieplna, kąpiel perełkowa, masaże podwodne i wirowe;
 • balneoterapii – okłady borowinowe, inhalacje solankowe, basen solankowy, kąpiele solankowe i kwasowęglowe;
 • kinezyterapii – ćwiczenia indywidualne i zespołowe, autoterapia, kinesiotaping, refleksoterapia, terapia manualna;
 • masaży – takich jak masaż leczniczy, limfatyczny, pneumatyczny.
Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku
W ośrodku wykonywane są różnorodne zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne

Atrakcje turystyczne

Goście ośrodka mogą miło spędzić czas, nie wychodząc z obiektu – do ich dyspozycji są takie atrakcje jak: stół bilardowy, tenis stołowy, piłkarzyki oraz pokój przeznaczony dla fanów gier stolikowych i karcianych. Z myślą o dzieciach przygotowano pokój zabaw i zewnętrzny plac zabaw w parku. Goście mogą skorzystać także z wypożyczalni rowerów.

Liczne atrakcje czekają na wczasowiczów także poza obiektem – w samym Ciechocinku i okolicy. W wolnym czasie warto odwiedzić m.in.:

 • pobliskie Tężnie Solankowe,
 • Park Zdrojowy z Pijalnią Wód,
 • dywany kwiatowe, tzw. Partery Hellwiga, z podświetlaną fontanną,
 • Ciechociński Deptak Sław,
 • zabytkową warzelnię soli,
 • kościół św. Apostołów.

Fot.: www.facebook.com/KlinikaUzdrowiskowaPodTezniami

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku”
 1. wróciłam z turnusu i jestem zachwycona podejściem personelu do kuracjuszy. Życzliwosc, pomoc, a zabiegi? Nie do opisania! Jedzenie bardzo smaczne, duzy wybór, dobrze doprawione. Lokalizacja też ok.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Miejsce naprawdę godne polecenia, uwielbiam strefę SPA. Z mamą przyjeżdżamy od dwóch lat i codziennie tam się odprężamy. Rewelacja!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Mozna skorzystać ze strefy spa i wellness, ja akurat jestem dosyć częstym gosciem. Przyjeżdżam tutaj od 4 lat, bo lepszego osrodka i obsługi nie mogę znaleźć. Masaże rewelacja, można odpłynąć.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Byłam z turnusu i nie mogę narzekać. Co kilka dni zmiana pościeli i ręczników. Personel dbał o gości, nawet bardzo. Jedzenie smaczne, co chcieć więcej. Szczerze polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Można wybrać aranżacje pokoju. Występują w różnej wersji. Ja skorzystałam z wersji Ludwik i byłam zakochana w tym pokoju. Pobyt całkiem udany.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy są dostępne usługi sprzątania pokoi? Jeśli tak, to jak często są jednym świadczone?

  Brak odpowiedzi od obiektu