Sanatorium „Jutrzenka – Tęcza” w Wieńcu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Zdrojowa 2,
87-800 Wieniec-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

„Jutrzenka – Tęcza” to nowoczesny, 3-kondygnacyjny obiekt położony w sąsiedztwie Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych. Ośrodek połączony jest podziemnym tunelem z Zakładem Przyrodoleczniczym. Tam seniorzy mogą korzystać z różnorodnych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Do ich dyspozycji jest również basen.

Położenie geograficzne

Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniej położonych uzdrowisk na Kujawach. Miejscowość leży w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski. Kurort zlokalizowany jest w centralnej Polsce, w odległości około 6 km od Włocławka.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jutrzenka – Tęcza” mieści się przy ulicy Zdrojowej 2 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt połączony jest łącznikiem z Zakładem Przyrodoleczniczym. Sąsiaduje z Parkiem Zdrojowym i Pijalnią Wód Mineralnych. Jednym z atutów obiektu jest jego położenie. Bliskość lasu i dostęp do infrastruktury uzdrowiskowej sprawiają, że seniorzy mają wszystkie ważne obiekty ,,pod ręką”.

Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do uzdrowiska własnym samochodem. Na terenie kurortu znajdują się miejsca parkingowe dla gości. Dojazd jest możliwy między innymi autostradą A1. Trasa łączy bezpośrednio Trójmiasto, Toruń, Łódź i Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Jutrzenka – Tęcza” to obiekt 3-kondygnacyjnym, wyposażony w windę osobową. Budynek połączony jest łącznikiem z Zakładem Przyrodoleczniczym, w którym znajduje się basen rehabilitacyjny oraz baza zabiegowa.

W budynku ,,Tęczy” mieści się komfortowa baza noclegowa składająca się z 23 wygodnie urządzonych pokoi 1- i 2-osobowych. W każdym z nich znajduje się telewizor, indywidualnie sterowana klimatyzacja oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokoje wyposażone są w prywatne łazienki z kabiną prysznicową.

Sanatorium „Jutrzenka - Tęcza” w Wieńcu-Zdroju
Z myślą o kuracjuszach przygotowano komfortowe i funkcjonalnie urządzone pokoje

Specjalizacja leczenia

Główne profile leczenia Uzdrowiska Wieniec-Zdrój to:

  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
  • choroby dolnych dróg oddechowych,
  • choroby ortopedyczno-urazowe,
  • choroby układu nerwowego,
  • choroby reumatologiczne,
  • osteoporoza.

Zabiegi

Mieszkańcy ośrodka mogą korzystać z uzdrowiskowej strefy SPA, doraźnej opieki pielęgniarskiej i lekarskiej, a także bazy zabiegowo-rehabilitacyjnej. Zakład Przyrodoleczniczy znajduje się tuż obok – można się do niego dostać za pośrednictwem łącznika. Pełna oferta oferowanych zabiegów obejmuje m.in.:

  • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie, fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa, kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe, hydromasaż, kąpiel perełkowa;
  • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
  • masaże – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, suchy hydromasaż;
  • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, elektrostymulacja, prądy, diatermia, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, laseroterapia, ultradźwięki, fonoforeza, krioterapia miejscowa, inhalacje.

Atrakcje turystyczne

Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na Kujawach. Ośrodek gości kuracjuszy nieprzerwanie do 1923 roku. Na gości czeka tu między innymi malownicza okolica – otoczenie lasów sosnowych stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Moc atrakcji oferuje również samo sanatorium, zapewniając kuracjuszom możliwość brania udziału w różnego rodzaju wycieczkach krajoznawczych. Sporym zainteresowaniem cieszy się między innymi wycieczka Szlakiem Piastowskim obejmująca Płowce (historyczne miejsce bitwy), Kruszwicę (,,Mysia Wieża”), Gniezno oraz Inowrocław.

W bliższej i dalszej okolicy znaleźć można wiele atrakcji turystycznych. Oto kilka z nich:

  • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
  • Tężnie solankowe w Ciechocinku,
  • Ruiny zamku w Bobrownikach,
  • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,
  • Jezioro Gopło w Kruszwicy,
  • Kopalnia Soli w Kłodawie.

Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

    Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
    Pytania kuracjuszy

    Zadaj pierwsze pytanie