Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion” w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (54
 • (54
Adres:

Warzelniana 1
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Ośrodek sanatoryjny w Ciechocinku należący do MSWiA to obiekt zlokalizowany w samym centrum uzdrowiska Ciechocinek. Placówka oferuje 324 miejsca noclegowa, profesjonalną bazę zabiegową, a także dostęp do strefy Spa & Wellness. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu osób z chorobami narządu ruchu, układu oddechowego oraz układu krążenia.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to miasto w północnej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim. Jest siedzibą gminy miejskiej o tej samej nazwie.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium “Orion” to budynek zlokalizowany w samym sercu uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych tężni solankowych oraz Parku Zdrojowego z Pijalnią Wód Mineralnych i Muszlą koncertową. Kompleks znajduje się pomiędzy dwoma największymi parkami w Ciechocinku – Zdrojowym i Tężniowym.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion" w Ciechocinku
Sanatorium w Ciechocinku to obiekt położony w doskonałej lokalizacji – pomiędzy Parkiem Zdrojowym i Tężniowym

Dojazd do Ciechocinka nie powinien sprawiać większych trudności. Do miasta można dojechać prywatnym samochodem lub środkami transportu publicznego. Ciechocinek ma dalekobieżne połączenia autobusowe z takimi miastami jak: Koszalin, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Świdwin, Tomaszów Mazowiecki czy Płock.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion” w Ciechocinku dysponuje 324 miejscami noclegowymi w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o różnym standardzie: Apartament, Studio, Lux i Standard. Wszystkie pokoje wyposażone są w pełen węzeł sanitarny, telewizor, czajnik bezprzewodowy, telefon oraz komplet ręczników. W pokojach typu Studio łazienki są wspólne (na 2 pokoje). Pokoje typu Lux oraz apartamenty posiadają dodatkowo radio i lodówkę.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion" w Ciechocinku
Komfortowe warunki zakwaterowania to jeden z atutów ośrodka

Obiekt oferuje gościom szeroką bazę zabiegów w strefie Spa & Wellness, ciekawy program kulturalno-rozrywkowy oraz szereg form aktywnego wypoczynku. Kuracjusze mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia z możliwością wyboru diet. Dla gości komercyjnych przygotowano śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion” w Ciechocinku świadczy usługi na rzecz pacjentów ubezpieczonych w NFZ, kuracjuszy pełnopłatnych oraz gości hotelowych. Ośrodek organizuje także turnusy o profilu antystresowym oraz profilaktyczno-rehabilitacyjnym dla funkcjonariuszy służb podległych ministrowi MSWiA.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium ukierunkowane jest na następujące jednostki chorobowe:

 • choroby układu krążenia – nadciśnienie tętnicze w I i II okresie choroby, choroba niedokrwienna serca, choroby naczyń obwodowych, stany po zapaleniu żył obwodowych, miażdżyca;
 • choroby układu oddechowego – przewlekłe nieżyty gardła i krtani, przewlekłe zapalenie zatok, nieżyty oskrzeli;
 • choroby ortopedyczno-urazowe – stany pourazowe kości i stawów, stany pourazowe tkanek miękkich, stany po zabiegach operacyjnych, wady postawy;
 • choroby reumatyczne – reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
 • choroby układu nerwowego – stany po urazach kręgosłupa, niedowłady i porażenia grup mięśniowych (w tym stany po udarach mózgu);
 • otyłość i osteoporozę.

Zabiegi

Zabiegi lecznicze wykonywane w ramach pobytu w sanatorium to:

 • zabiegi z surowców naturalnych – basen solankowy, fangoparafina, kąpiel solankowa, kąpiel kwasowęglowa, borowina KKG, borowina częściowa, kąpiel kwasowęglowa sucha, kąpiel perełkowo-borowinowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka grupowa, UGUL, ćwiczenia na przyrządach, trening, stoły do gimnastyki biernej, ćwiczenia siłowe Atlas, chodzenie i ćwiczenie chodu;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – diadynamik, lampa Sollux i Bioptron, elektrostymulacja, galwanizacja, galwanoborowina, interdyn, jonoforeza, tonoliza, ultradźwięki, magnetronik, prądy Kotza/Traberta/Tens, krioterapia miejscowa, laser punktowy;
 • zabiegi dodatkowe – inhalacje solankowe i z lekiem, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, masaż podwodny, kąpiel perełkowa, bicze szkockie, masaż klasyczny, Aquavibron, masaż sekwencyjny uciskowy BOA, łóżko wodne do masażu na sucho.
Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion" w Ciechocinku
Ośrodek oferuje między innymi zabiegi z zakresu fizykoterapii

Atrakcje turystyczne

Ciechocinek to XIX-wieczne uzdrowisko cieszące się popularnością wśród kuracjuszy zarówno z Polski, jak i innych części Europy. Słynie przede wszystkim z zabytkowych tężni, a także z malowniczego Parku Zdrojowego z charakterystyczną fontanną ,,Grzybkiem”. Inne atrakcje Ciechocinka to m.in.:

 • Partery Hellwiga,
 • Teatr Letni Ciechocinek,
 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła,
 • Ciechociński Deptak Sław,
 • Park Sosnowy,
 • Ruiny Zamku Biskupiego.

Fot.: www.sanatoriummsw.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion” w Ciechocinku”
 1. Polecam to sanatorium. Mozna odpoczać

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. W sanatorium spotkałam wielu innych pacjentów, z którymi nawiązałam cenne znajomości !

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Ciechocinek to badzo ładme miejsce. Z pewnością wróce, obsługa sanatoryjna dba o pacjentow.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Fajnie, że można skorzystać z siłowni. Myślałam, że na czas wyjazdu będę musiała odpuscic ćwiczenia 😉

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Sanatorium dba o swoich pacjentów chociażby przez całodobową czynna recepcję. W razie jakiegoś problemu służą pomocą

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Dostałam skierowanie z NFZ i co mi się spodobało, to, że mogłam wybrać dietę. Choruję na cukrzycę więc jedzenie w moim przypadku jest utrudnione.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie są koszty pobytu w sanatorium?

  Brak odpowiedzi od obiektu