Sanatorium „Jutrzenka – Hel” w Wieńcu-Zdroju

Sanatorium „Jutrzenka - Hel” w Wieńcu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Zdrojowa 1,
87-800 Wieniec-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

„Jutrzenka – Hel” to 2-kondygnacyjny budynek z komfortową bazą noclegową. Obiekt jest częścią kompleksu Uzdrowisko Wieniec-Zdrój. Dysponuje 16 wygodnie urządzonymi pokojami z łazienki. Dużym atutem sanatorium jest jego lokalizacja – ośrodek leży na skraju Parku Zdrojowego, w odległości około 150 metrów od Zakładu Przyrodoleczniczego.

Położenie geograficzne

Wieniec-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa leżąca w centralnej Polsce, na Kujawach. Kurort zlokalizowany jest około 6 km od Włocławka, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jutrzenka – Hel” mieści się przy ulicy Zdrojowej 1 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt położony jest na skraju Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie sanatorium ,,Zacisze” i smażalni ryb.

Do Wieńca-Zdroju najwygodniej można dojechać samochodem. W odległości około 10 km od uzdrowiska biegnie autostrada A1, łącząca Trójmiasto z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. Trasa ta prowadzi z północy na południe kraju, dzięki czemu można nią dojechać do Wieńca-Zdroju z różnych części Polski. Na osoby podróżujące autem czekają liczne miejsca parkingowe.

Warunki lokatorskie

,,Hel” to 2-piętrowy budynek wyposażony w windę osobową – ułatwia ona przemieszczenie się pomiędzy piętrami na których rozmieszczone są pokoje dla gości. W sumie jest ich 16. Do dyspozycji kuracjuszy są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. W każdym z nich znajduje się telewizor, klimatyzacja, telefon oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Obiekt jest połączony z budynkiem ,,Zacisze” podziemnym łącznikiem. Korytarz pozwala gościom sanatorium wygodnie dotrzeć do wszystkich atrakcji zlokalizowanych w obiekcie ,,Jutrzenka Medical SPA”.

Specjalizacja leczenia

W Uzdrowisku Wieniec-Zdrój leczy się różne schorzenia. Główne profile lecznicze kurortu to:

 • choroby dolnych dróg oddechowych,
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby układu nerwowego,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby reumatologiczne,
 • osteoporoza.

Zabiegi

Po drugiej stronie ulicy, w odległości około 150 m od ,,Helu” znajduje się uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy. Wykonywane są w nim zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. Pełna oferta zabiegów obejmuje m.in.:

 • masaże – masaż klasyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, drenaż limfatyczny, suchy hydromasaż;
 • zabiegi balneologiczne – fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe;
 • zabiegi wodolecznicze – kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie, kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, hydromasaż, kąpiel perełkowa;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, kabina UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, laseroterapia, ultradźwięki, elektrostymulacja, prądy, diatermia, fonoforeza, krioterapia miejscowa, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, inhalacje.

Atrakcje turystyczne

Spokój, cisza, świeże powietrze i otoczenie sosnowego lasu – to niewątpliwie jedne z największych atutów lokalizacji uzdrowiska Wieniec-Zdrój. I choć w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zbyt wielu zabytków czy atrakcji turystycznych, to rekompensują one to kuracjuszom w zupełności. Gościom pragnącym przygód ośrodek proponuje autokarowe wycieczki krajoznawcze, na przykład do oddalonego o około 6 km Włocławka. Zwiedzać można też na ,,własną rękę”. Oto kilka ciekawszych atrakcji w regionie:

 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
 • Park Zdrojowy i tężnie solankowe w Ciechocinku,
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,
 • Planetarium w Toruniu,
 • Ruiny zamku w Bobrownikach,
 • Jezioro Gopło i Mysia Wieża w Kruszwicy,
 • Kopalnia Soli w Kłodawie.

Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie