Sanatorium „Jutrzenka – Zacisze” w Wieńcu-Zdroju

Sanatorium „Jutrzenka - Zacisze” w Wieńcu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Zdrojowa 5,
87-800 Wieniec-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

„Jutrzenka – Zacisze” to 3-kondygnacyjny budynek z 25 komfortowymi pokojami i windą osobową. W podziemiach obiektu znajduje się przejście – łącznik pozwalający wygodnie dotrzeć do wszystkich atrakcji zlokalizowanych w obiekcie ,,Jutrzenka Medical SPA”. Jednym z największych atutów ,,Zacisza” jest lokalizacja i otoczenie sosnowego lasu. Z okiem ośrodka roztacza się malowniczy widok na Park Zdrojowy.

Położenie geograficzne

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój leży w centralnej Polsce, na Kujawach. To niewielka osada położona w odległości około 6 km od Włocławka, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jutrzenka – Zacisze” mieści się przy ulicy Zdrojowej 5 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt położony jest w samym centrum uzdrowiska. Z okien ,,Zacisza” roztacza się piękny widok na Park Zdrojowy.

W odległości 10 km od Wieńca-Zdroju biegnie autostrada A1, łącząca Trójmiasto z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. Trasa ta prowadzi z północy na południe kraju, dzięki czemu można nią dojechać do kurortu z różnych części Polski. Z myślą o gościach, którzy wybiorę tę formę dojazdu do uzdrowiska przygotowano liczne miejsca parkingowe.

Warunki lokatorskie

„Jutrzenka – Zacisze” to 3-piętrowy budynek wyposażony w windę. Na wszystkich kondygnacjach rozmieszczono 25 pokoi dla kuracjuszy. Sam budynek połączony jest podziemnym korytarzem z innym obiektem należącym do Uzdrowiska Wieniec-Zdrój. Mowa tu o ,,Jutrzenka Medical SPA”, w którym na gości czeka między innymi nowoczesna strefa Spa & Wellness.

Sanatorium „Jutrzenka - Zacisze” w Wieńcu-Zdroju
Pokoje są urządzone z myślą o maksymalnym komforcie gości obiektu

Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi wyposażonymi w niezbędna udogodnienia. W każdym z nich znajduje się TV LCD, klimatyzacja sterowana indywidualnie, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, a także suszarka do włosów. Kuracjusze mogą liczyć również na dostęp do prywatnych łazienek, w których zamontowano kabiny prysznicowe.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój specjalizuje się w leczeniu różnorodnych schorzeń. Główne profile leczenia to:

 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby dolnych dróg oddechowych,
 • choroby układu nerwowego,
 • osteoporoza.

Zabiegi

Większość zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych wykonywana jest w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Budynek znajduje się po drugiej stronie ulicy. Pełna oferta tego typu zabiegów obejmuje m.in.:

 • masaże – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, suchy hydromasaż;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii i balneologii – kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie, fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa, kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe, hydromasaż, kąpiel perełkowa;
 • kinezyterapię – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
 • fizykoterapię – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, elektrostymulacja, prądy, diatermia, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, laseroterapia, ultradźwięki, fonoforeza, krioterapia miejscowa, inhalacje.

Atrakcje turystyczne

Wieniec-Zdrój to doskonałe miejsce dla osób, które chcą spędzić czas w miłych okolicznościach przyrody i z dala od miejskiego zgiełku. Kurort otoczony jest lasami sosnowymi, co stwarza doskonałe warunki nie tylko do wypoczynku, ale i rekreacji. Spacery, jazda na rowerze, nordic walking, a może grzybobranie? W wolnych chwilach, między zabiegami warto wybrać się też na wycieczkę po bliższej lub dalszej okolicy. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
 • Tężnie solankowe w Ciechocinku,
 • Ruiny zamku w Bobrownikach,
 • Jezioro Gopło w Kruszwicy,
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,
 • Kopalnia Soli w Kłodawie.

Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie