Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (54
Adres:

Warzelniana 4
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Sanatorium ,,Łączność” w Ciechocinku to kompleks składający się z dwóch obiektów – budynku głównego z bazą zabiegową oraz Willi Rustykalnej, w której znajduje się kameralna kawiarnia. Placówka dysponuje 150 miejscami noclegowymi w komfortowo urządzonych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Część z nich przystosowana jest dla osób na wózkach inwalidzkich.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to najsłynniejsze polskie uzdrowisko. Miasteczko znajduje się na terenie Kujaw, w województwie kujawsko-pomorskim. Kurort leży między Toruniem a Włocławkiem, niedaleko tras wiodących na północ i południe Polski.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” mieści się przy ulicy Warzelnianej 4 w Ciechocinku. Cały kompleks zlokalizowany jest w ścisłym centrum uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, tężni solankowych oraz Muszli Koncertowej.

W niewielkiej odległości od Ciechocinka przebiega droga krajowa nr 91. Jest to trasa prowadząca przez 4 województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie (łączy Gdańsk z Częstochową). Z miejscowości jest też dogodny dojazd do autostrady A1.

Osoby planujące pobyt w sanatorium ,,Łączność” mogą skorzystać z oferty prywatnych przewoźników, którzy oferują przejazd z adresu na adres – bez przesiadek, czekania na dworcach i dźwigania ciężkiego bagażu. Ośrodek posiada zniżki na przejazdy z firmą Hoper.

Warunki lokatorskie

Główny budynek sanatorium został całkowicie zmodernizowany w 2013 roku. Obecnie jest w stanie pomieścić 150 osób. Baza hotelowa obejmuje pokoje 1- i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor. Część pokoi przystosowana jest dla osób na wózkach inwalidzkich.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność" w Ciechocinku
Goście mogą odpocząć w komfortowo urządzonych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym

W 2018 roku został oddany do użytku drugi obiekt – Willa Rustykalna. Na jego terenie znajdują się dodatkowe pokoje i apartamenty, które łącznie są w stanie pomieścić 50 gości. Na parterze znajduje się kameralna kawiarnia serwująca pyszne ciasta i aromatyczną kawę.

Goście mogą korzystać także z basenu solankowego, sauny, łaźni parowej oraz nowych gabinetów zabiegowych.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” w Ciechocinku oferuje gościom różne formy pobytu, w tym wczasy lecznicze i turnusy rehabilitacyjne. Obejmują one zakwaterowanie, całodniowe wyżywienie, opiekę lekarską oraz indywidualnie dobrane zabiegi.

Kuracjusze mogą skorzystać z opcji pobytów pełnopłatnych lub dofinansowanych ze środków PFRON-u. Ośrodek przyjmuje także osoby ze skierowanie z NFZ-u.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium w Ciechocinku zajmuje się leczeniem:

 • chorób układu oddechowego – alergia oddechowa, astma, nieżyty dróg oddechowych, pylica płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • chorób układu krążeniowego – miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu i przewodzenia serca, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroby aort i naczyń obwodowych, choroby żył obwodowych, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, choroby naczyń chłonnych;
 • chorób i dysfunkcji narządów ruchu – choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby tkanki łącznej, zakrzepica żył głębokich, schorzenia kręgosłupa;
 • schorzeń kręgosłupa – choroby zwyrodnieniowe, osteoporoza, przepuklina krążków międzykręgowych, zwichnięcia w stawach międzykręgowych, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów;
 • wad postawy – skolioza.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów leczniczych realizowanych na terenie ośrodka w Ciechocinku obejmuje:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia z oporem lub w odciążeniu, mechanoterapia, ćwiczenia zbiorowe;
 • masaże – masaż suchy, drenaż limfatyczny, wodne łóżko masujące, materac masujący, masaż wibracyjny, masaż pneumatyczny BOA;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – ultradźwięki, laser, lampa Sollux i Solaris, magnetoledoterapia, pole magnetyczne stałe i niskiej częstotliwości, krioterapia, elektrostymulacja, galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne/interferencyjne/Tens;
 • zabiegi z zakresu wodolecznictwa – kąpiel perełkowa z hydromasażem i aromaterapią, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych;
 • zabiegi balneologiczne – inhalacje solankowe, kąpiel solankowa, ćwiczenia grupowe w basenie solankowym, okłady borowinowe, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowo borowinowa, fason borowinowy, kąpiel siarczkowa.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność" w Ciechocinku
Obiekt dysponuje nowoczesnym studiem treningowym wyposażonym w najnowszej generacji sprzęt do ćwiczeń marki MILON

Atrakcje turystyczne

W Ciechocinku nie można się nudzić. Tego zdania są z pewnością nie tylko seniorzy. Miasteczko słynie bowiem nie tylko z bogatej oferty sanatoriów, tężni solankowych czy leczniczego mikroklimatu. Kurort posiada także wiele ciekawych atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić. Oto niektóre z nich:

 • Park Zdrojowy z Fontanną Grzybek, Muszką Koncertową i Pijalnią Wód Mineralnych,
 • Partery Hellwiga,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła,
 • Ciechociński deptak sław,
 • Ruiny zamku biskupiego,
 • Dworek Prezydenta RP,
 • Zabytkowa Warzelnia Soli,
 • Kościół Świętych Apostołów,
 • Teatr Letni.

Fot.: www.sanatorium-lacznosc.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” w Ciechocinku”
 1. Fajny obiekt. Moła obsługa, polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Ośrodek oferuje siłownię i pełną ofertę masaży. Mozna smorzystać na miejscu oprócz zabiegów rehabilitacyjnych.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Zabiegi na najwy zszym poziomie. Pomogły przy urazie kręgosłupa. Bardzo klimatyczny ośrodek

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Zabiegi na najwy zszym poziomie. Pomogły przy urazie kręgosłupa.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Miejsce zapiera dech w piersiach. Cud miód malina

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie formy płatności są akceptowane?

  Brak odpowiedzi od obiektu