Sanatorium „Modrzew” w Inowrocławiu

Dane kontaktowe:

 • (52
Adres:

Wierzbińskiego 50a
88-106 Inowrocław

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Inowrocław
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

,,Modrzew” to ośrodek sanatoryjny zlokalizowany w turystycznej części Inowrocławia. To doskonała baza wypadowa dla osób, które pragną poznać bliżej miasto i okolice. Placówka oferuje gościom 200 miejsc noclegowych w komfortowo urządzonych pokojach, wiele różnorodnych zabiegów leczniczych wykonywanych na miejscu oraz możliwość korzystania z basenu solankowego. Na terenie obiektu nie ma barier architektonicznych – zarówno części wspólne, jak i pokoje dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Położenie geograficzne

Inowrocław to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim. Geograficznie leży na Pojezierzu Kujawskim, nad rzeką Noteć.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium uzdrowiskowe „Modrzew” zlokalizowane jest na terenie inowrocławskiego Parku Solankowego. Obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od największych atrakcji uzdrowiska:

 • 400 m od Tężni Solankowych,
 • 1 km od Muzeum im. Jana Kasprowicza,
 • 1,4 km od Kościoła św. Mikołaja i
 • kilkadziesiąt metrów od słynnych Ogrodów Papieskich.

Inowrocław jest świetnie skomunikowany z resztą Polski. Do miasta bez problemu można dojechać samochodem z różnych części kraju – to tam krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie, w tym trasy prowadzące w kierunku Konina, Kalisza czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Przejazdy do sanatorium na pokładzie wygodnych mini busów oferują prywatni przewoźnicy, w tym firma Hoper. Do miasta można dojechać także autobusem i pociągiem, między innymi z Poznania, Gdańska i Warszawy.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Modrzew” w Inowrocławiu to czterokondygnacyjny budynek dysponujący 2 windami, płatnym parkingiem i restauracją. Ośrodek oferuje gościom 200 miejsc noclegowych w pokojach 1- i 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i balkonem. Na wyposażeniu każdego pokoju znajduje się między innymi telewizor.

Pokoje, łazienki i części wspólne są w pełni przystosowane do pobytu osób niepełnosprawnych. Brak barier architektonicznych, windy czy podjazdy dla wózków inwalidzkich to tylko niektóre udogodnienia na terenie ośrodka.

Sanatorium „Modrzew" w Inowrocławiu
Goście mogą wypocząć w przytulnych pokojach z prywatnymi łazienkami i balkonami

Goście ośrodka mogą korzystać z wielu udogodnień na terenie ośrodka, w tym: restauracji, leczniczego basenu solankowego oraz kaplicy rzymsko-katolickiej. Wszystko to znajduje się w jednym budynku, nie ma więc konieczności wychodzenia poza obiekt.

Sanatorium „Modrzew” w Inowrocławiu oferuje kuracjuszom zarówno pobyty pełnopłatne, jak i turnusy sanatoryjne z refundacją. Pełna oferta obejmuje:

 • pobyty komercyjne,
 • pobyty hotelowe,
 • pobyty lecznicze,
 • pobyty uzdrowiskowe.

Ośrodek oferuje także turnusy dla pacjentów po przebytym Covid-19. Świadczenia z zakresu rehabilitacji po-covidowej dedykowane są osobom ze skierowaniem z NFZ-u. Mogą z nich skorzystać osoby po przebytej chorobie COVID-19 w ciągu 12 miesięcy od zakończenia leczenia.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium ,,Modrzew” specjalizuje się w następujących kierunkach leczenia:

 • Reumatologia – reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa ZZSK, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych, choroby stawów towarzyszące dnie moczanowej i łuszczycy, uszkodzenia okołostawowe stawów kończyn, bóle reumatyczne, choroby tkanek miękkich okołostawowych, choroby kaletek maziowych stawów, stany po operacjach z przyczyn reumatologicznych;
 • Ortopedia – boczne skrzywienie kręgosłupa i wady postawy, stany po urazach narządu ruchu, rehabilitacja po złamaniach kończyn, rehabilitacja po zabiegach ortopedycznych, następstwa chorób stawów lub aparatu więzadłowego;
 • Neurologia – dyskopatie kręgosłupa objawowe, zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych, rwa kulszowa, rwa barkowa, rehabilitacja w chorobie Parkinsona, stwardnienie rozsiane w okresie remisji lub o przebiegu łagodnym SM;c
 • Kardiologia i nadciśnienie – choroba wieńcowa serca przewlekana I-II wg CCS, nadciśnienie tętnicze I lub II stopnia, niewydolność serca do klasy II NYHA, stany po operacjach zastawek serca po upływie co najmniej 12 miesięcy od zabiegu.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów leczniczych obejmuje:

 • zabiegi balneologiczne – kąpiel solankowa, okłady borowinowe, jonoforeza borowinowa;
 • zabiegi wodolecznicze – hydromasaż, natryski biczowe, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, kąpiel perełkowo – ozonowa, kąpiel perełkowa, masaż podwodny;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna, gimnastyka grupowa, gimnastyka w basenie solankowym, inhalacje;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – lampa Bioptron, lampa Sollux, laseroterapia, lampa kwarcowa, sucha kąpiel kwasowęglowa, galwanizacja, jonoforeza lekowa, diadynamik, interdyn, intervac, prądy Traberta, prądy Tens, prądy Kotza, ultradźwięki, elektrostymulacja, tonoliza, magnetoterapia, krioterapia miejscowa;
 • masaże – masaż klasyczny leczniczy, Aquavibron.
Sanatorium „Modrzew" w Inowrocławiu
Sanatorium ,,Modrzew” dysponuje własnym basenem solankowym, który jako jedyny w okolicy zawiera autentyczną wodę solankową ze źródła w zamkniętej kopalni soli

Atrakcje turystyczne

Inowrocław to miasto uznawane za stolicę Kujaw Zachodnich. Samo uzdrowisko należy do grona najważniejszych punktów leczniczych w Polsce. Bogata historia, rozbudowana infrastruktura oraz obecność wielu atrakcji to największe atuty tego ośrodka. W Inowrocławiu nie można się nudzić!

W wolnym czasie warto odwiedzić m.in.:

 • Tężnie solankowe – inhalatorium solankowe,
 • Muzeum im. Jana Kasprowicza,
 • Park Solankowy,
 • Pijalnię Wód w parku Zdrojowym,
 • Aleję Dębów Gwiazd,
 • Mysią Wieżę w Kruszwicy,
 • Kalwarię Pakoską,
 • Nadgoplański Park Tysiąclecia.

Fot.: booked.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Sanatorium „Modrzew” w Inowrocławiu”
 1. Obsługa bardzo miła, zabiegi rewelacyjne, jedzenie bardzo smaczne , pokoje czyste ,ciepłe do tężni 400 m do miasta 1 km. Polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Podczas pobytu w tym ośrodku często spacerowałem nad rzeką Noteć. Można też wypożyczyć rower, gdyby ktoś chciał zrobić sobie przejażdżkę rowerową. Sam ośrodek suepr, czysto i schludnie, a obsluga przemila

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Bardzo ładna okolica. Na miejscu można skorzystać z basenu solankowego.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Byłam przez 2 tygodnie i muszę stwierdzić, że lepszego obiektu nie mogłam sobie wymarzyć. Sanatorum oferuje korzyatanie z basenu solankowego. Bardzo fajna opcja. Dla gości dostępny jest parking. Pokoje są zadbane i czyste. A jedzenie bardzo dobre.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Sanatorium jest przystosowane pod osoby niepełnosprawne. To ogromna zalet takich miejsc. Wnętrze i pokoje ok.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Panie z obsługi baaardzo miłe. Służyły pomoca 24/dobę. Kuchania również smaczna. Na miejscu korzystałem z wypozyczalni rowerow. Okolica super.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Przyjechałam z problemami kręgosłupa i jestem zachwycona. Regularne zabiegi naprawdę mi pomogły i poprawiły moją ruchliwość.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy basen jest dostępny dla kuracjuszy poza zabiegami?

  Obiekt dysponuje basenem solankowym. Należy pamiętać, że kąpiele solankowe mają również przeciwwskazania, dlatego powinny być stosowane tylko z zaleceniem lekarza. Przed kąpielą należy skonsultować ich zasadność.

  Czy na basenie solankowym obowiązkowe jest korzystanie z czepka?

  Na stronie obiektu nie ma konkretnych informacji na ten temat. Czepek warto jednak ze sobą zabrać.