Willa AS w Inowrocławiu

Dane kontaktowe:

 • 523
Adres:

Zygmunta Wilkońskiego 18,
88-100 Inowrocław

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Inowrocław
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Willa AS w Inowrocławiu to jeden z kilku obiektów noclegowych należących do uzdrowiska Solanki-Inowrocław. Obiekt dysponuje 25 miejscami noclegowymi w komfortowo urządzonych pokojach z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się także świetlica. Posiłki i zabiegi odbywają się poza obiektem – kuracjusze mogą z nich korzystać udając się do jednego z pozostałych obiektów należących do uzdrowiska.

Położenie geograficzne

Inowrocław to miasto położone w północnej Polsce. Miejscowość zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, w gminie Inowrocław.

Lokalizacja i dojazd

Willa AS mieści się przy ulicy Zygmunta Wilkońskiego 18 w Inowrocławiu. Obiekt leży na skraju Parku Solankowego, którego powierzchnia to aż 80 ha.

Willa AS w Inowrocławiu
Z okien ośrodka roztacza się widok na zieleń Parku Solankowego

Do uzdrowiska można dojechać między innymi prywatnym samochodem. W mieście krzyżują się ważne drogi krajowe i wojewódzkie, w tym droga krajowa nr 15 (Ornowo k. Ostródy – Toruń – Inowrocław – Gniezno – Września – Jarocin – Krotoszyn – Milicz – Trzebnica).

Dojechać do Inowrocławia można również pociągiem i autobusem. Obydwa dworce znajdują się przy Placu Kasprowicza. Inowrocław leży na ważnym szlaku kolejowym łączącym północ kraju z południem.

Warunki lokatorskie

W Willi AS znajduje się 25 miejsc noclegowych. Ośrodek dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi w wersji standard. Pokoje rozmieszczone są na wszystkich piętrach budynku. Każdy z nich wyposażony jest w niezbędne udogodnienia:

 • wygodną przestrzeń ze stolikiem i krzesłami,
 • biurko,
 • lodówkę,
 • telewizor z płaskim ekranem,
 • dostęp do Internetu,
 • zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Do każdego pokoju przynależy prywatna łazienka. Pomieszczenia sanitarne wyposażone są w kabiny prysznicowe, kosmetyki hotelowe oraz ręczniki.

Willa AS w Inowrocławiu
Pokoje są przytulne i funkcjonalnie urządzone

Willa AS to kameralny obiekt. Poza komfortową bazą noclegową, na jego terenie znajduje się również świetlica. W budynku nie ma jadalni ani bazy zabiegowej. Kuracjusze mogą jednak spożywać posiłki i korzystać z zabiegów leczniczych w innych obiektach należących do Uzdrowiska.

Budynek posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na miejscu są dostępne dwie windy (wewnętrzna i zewnętrzna), poręcze oraz szerokie drzwi, ułatwiające poruszanie się po obiekcie osobom na wózkach inwalidzkich.

Obiekt dysponuje parkingiem na 18 samochodów. Jest on zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Willi AS. Parking jest monitorowany i płatny. Kilkaset metrów od sanatorium znajduje się drugi, większy parking na 180 aut.

Specjalizacja leczenia

Główne profile leczenia realizowane w obiektach należących do Uzdrowiska to:

 • choroby układu oddechowego,
 • choroby układu pokarmowego,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby kręgosłupa.

Zabiegi

Willa AS nie dysponuje własną bazą zabiegową. Kuracjusze mogą jednak skorzystać z bogatej oferty zabiegów w innych obiektach Uzdrowiska Inowrocław, na przykład w Sanatorium ,,Kujawianka”. Pełna lista oferowanych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje:

 • zabiegi z zakresu hydroterapii – hydromasaż, jacuzzi, masaż podwodny ręczny, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, kąpiel naprzemienna zmienno-cieplna;
 • zabiegi balneologiczne – inhalacje solankowe, kąpiel borowinowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowa, okłady borowinowe, relaksacja w grocie solnej, sucha kąpiel kwasowęglowa, zawijania borowinowe;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia czynno-bierne, UGUL, terapia zajęciowa, trening sensomotoryczny, gimnastyka indywidualna i zbiorowa, nordic walking z instruktorem, pionizacja czynna, szyna CPM, rotor, trening stacyjny – zdrowy kręgosłup;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektroterapia, pole elektromagnetyczne, termoterapia, sonoterapia, światłoterapia;
 • masaże – BOA, masaż powięziowy, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, masaż leczniczy, masaż limfatyczny ręczny, masaż wielostrumieniowy (łóżko wodne);
 • zabiegi specjalistyczne – fala uderzeniowa, głęboka stymulacja elektromagnetyczna, komora hiperbaryczna, terapia manualna, rehabilitacja w egzoszkielecie.

Atrakcje turystyczne

Inowrocław to miasto o bogatej historii i kulturze. Oferuje wiele atrakcji dla turystów, zarówno tych zainteresowanych historią, jak i przyrodą czy wypoczynkiem. W mieście znajduje się Park Solankowy oraz Pijalnia Wód, która oferuje szeroki wybór wód mineralnych, a także tężnie solankowe, które wspomagają leczenie schorzeń układu oddechowego. W Inowrocławiu znajdują się też inne atrakcje, w tym:

 • Muzeum im. Jana Kasprowicza,
 • Aleja Dębów Gwiazd,
 • Mysia Wieża w Kruszwicy,
 • Kalwaria Pakoska,
 • Nadgoplański Park Tysiąclecia.

Fot.: www.solanki.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie