Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (54
 • 605
Adres:

Polna 16
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Ośrodek sanatoryjny „Krystynka” w Ciechocinku to obiekt, który co roku odwiedzają setki kuracjuszy. Placówka współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia – oferuje zarówno pobyty sanatoryjne, jak i komercyjne. Jednym z atutów sanatorium jest ogród z mini tężnią solankową.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to miejscowość w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko – pomorskim. Uzdrowisko leży na lewym brzegu Wisły, w Kotlinie Toruńskiej.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” mieści się przy ulicy Polnej 12 w Ciechocinku. Budynek zlokalizowany jest w bocznej uliczce, z dala od miejskiego zgiełku. Na terenie obiektu znajduje się park z alejkami spacerowymi, ławeczkami, altankami, a także mini tężnią solankową.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka" w Ciechocinku
Jednym z atutów ośrodka jest prywatny park z mini tężnią solankową

Do sanatorium w Ciechocinku można dojechać na kilka sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z oferty prywatnych przewoźników, takich jak firma Hoper. Oferuje ona przejazdy pod wskazany adres.

Ciechocinek posiada także dobre połączenie autobusowe z innymi miastami w Polsce – do uzdrowiska kursują autobusy z takich miast jak: Wrocław, Przemyśl , Warszawa, Zamość, Białystok, Lublin, a także Gdańsk i Suwałki.

Warunki lokatorskie

W sanatorium „Krystynka” czekają na kuracjuszy komfortowe i funkcjonalne pokoje 1- i 2-osobowe, pokoje typu studio oraz apartamenty. Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, balkon, telewizor, radio, telefon, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, suszarkę do włosów, a także szlafroki i ręczniki.

W ośrodku znajduje się ponadto 10 pokoi przystosowanych do osób niepełnosprawnych ruchowo. Wybrane pokoje wyposażone są w klimatyzację (dodatkowa opłata i rezerwacja w recepcji). Ośrodek oferuje także łóżeczka dla małych dzieci oraz krzesełka do karmienia.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka" w Ciechocinku
Goście zakwaterowani są w komfortowo urządzonych pokojach i apartamentach

Sanatorium „Krystynka” oferuje pełne wyżywienie w cenie pobytu – posiłki serwowane są w stołówce. Gości mogą skorzystać z opcji wyboru diety – ośrodek proponuje dietę: lekkostrawną, cukrzycową, 1000 kcal, wegetariańską, wegańską oraz bezglutenową.

Osoby planujące pobyt w sanatorium mogą skorzystać z pakietu wypoczynkowego, leczniczego, a także leczniczego. Sanatorium „Krystynka” w Ciechocinku oferuje także turnusy sanatoryjne ze skierowaniem NFZ-u, obejmujące: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, badania lekarskie, całodobową opiekę pielęgniarską, zabiegi przez 6 dni w tygodniu oraz leki pierwszej potrzeby na wypadek nagłego zachorowania.

Specjalizacja leczenia

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób narządu ruchu,
 • schorzeń geriatrycznych,
 • schorzeń laryngologicznych,
 • stanów po udarach ze zmianami neurologicznymi i niedowładem kończyn,
 • chorób zwyrodnieniowych,
 • chorób przemiany materii.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych realizowanych przez ośrodek obejmuje:

 • kinezyterapie – ćwiczenia specjalne, poizometryczna rehabilitacja mięśni, UGUL, mechanoterapia, ćwiczenia indywidualne i zespołowe, trening na bieżni rehabilitacyjnej, ćwiczenie ogólnousprawniające;
 • zabiegi z zakresu balneoterapii – kąpiel solankowa/kwasowęglowa/borowinowa, okłady borowinowe, fasony borowinowe, fasony solankowe, galwanoborowina, inhalacje solankowe i ultradźwiękowe, sucha kąpiel w CO2, sauna na podczerwień;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, prądy Traberta/Kotza/Tens/interferencyjne, tonoliza, elektrostymulacje, fonoforeza, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, laser, lampa Bioptron/Sollux/kwarcowa;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – kąpiel perełkowa, hydromasaż, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, ćwiczenia w basenie;
 • masaże – leczniczy, pneumatyczny BOA, wibracyjny, hydrojet, łóżko nefrytowe.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka" w Ciechocinku
Sanatorium dysponuje własną bazą zabiegową i wykwalifikowaną kadrą

Atrakcje turystyczne

Ciechocinek to jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Co roku odwiedzają ją tysiące kuracjuszy – zarówno z Polski, jak i zza granicy. Uzdrowisko poza leczniczym mikroklimatem oferuje kuracjuszom także liczne atrakcje. Te najbardziej popularne to:

 • Park Zdrojowy,
 • Partery Hellwiga,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła,
 • Ciechociński deptak sław,
 • Ruiny zamku biskupiego,
 • Zabytkowa Warzelnia Soli,
 • Zespół tężni solankowych,
 • Muszla koncertowa,
 • Kościół Świętych Apostołów,
 • Fontanna “Grzybek”.

Fot.: www.sanatoriumkrystynka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” w Ciechocinku”
 1. NIe ukrywam, że ogród zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Codziennie korzystałam z jego pieknych uroków. Miało to wpływ na moja psychikę

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. NIe ukrywam, że ogród zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Codziennie korzystałam z jego pieknych uroków. Miało to wpływ na moja psychikę

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. NIe ukrywam, że ogród zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Codziennie korzystałam z jego pieknych uroków. Miało to wpływ na moja psychikę

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Obok ośrodka jest możliwość wypożyczenia rowerów, co jest fajną opcją dla ludzi lubiących aktywność fizyczną.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Bardzo fajne miejsce, mili ludzie i do tego wszystkiego bardzo domowe, smaczne jedzenie

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Sanatorium jest na wysokim poziomie jesli chodzi o obsługe gości. Nie spodziewałam sie ze ktos mnie przyjmie tak troskliwie

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Otrzymałam skierowanie od mojego lekarza i jestem bardzo zadowolona z pobytu tutaj. Zabiegi profesjonalne. Pomogły

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie formy płatności są akceptowane?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy mogę zabrać ze sobą zwierzę domowe?

  Sanatorium nie oferuje pobytów ze zwierzętami.