Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

Adres:

Armii Krajowej 6
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku (dawniej Łazienki Uzdrowiskowe) to placówka zlokalizowana bezpośrednio przy ciechocińskim Deptaku Sław. Obiekt dysponuje 230 miejscami noclegowymi, własną bazą zabiegową, dwoma basenami solankowymi oraz parkingiem zewnętrznym. Na jego terenie znajduje się także biblioteka, salon fryzjerski i kiosk. Ośrodek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to miasteczko uzdrowiskowe leżące między Toruniem a Włocławkiem, na terenie Kujaw. Administracyjnie kurort znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim.

Lokalizacja i dojazd

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 mieści się przy ulicy Armii Krajowej 6 w Ciechocinku. Kompleks leży w samym sercu uzdrowiska, bezpośrednio przy ciechocińskim Deptaku Sław i popularnych dywanach kwiatowych. Placówka działa od 1906 roku – historycznie nosiła nazwę Łazienki Nr IV.

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku
Położenie pośród malowniczych ogrodów kwiatowych jest jednym z największych atutów szpitala

Ciechocinek to malownicza miejscowość uzdrowiskowa w centralnej części kraju. To stwarza doskonałe warunki dojazdu – do miasteczka można dojechać między innymi własnym samochodem. Doskonałą opcją dla osób, które nie dysponują autem jest skorzystanie z oferty prywatnych przewoźników. Jednym z nich jest firma Hoper oferująca przejazdy z adresu na adres na pokładzie komfortowych mini busów.

Do Ciechocinka kursują także autobusy transportu publicznego, w tym PKS. Informacji dotyczących tras i szczegółowego rozkładu należy szukać bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Warunki lokatorskie

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku dysponuje własną bazą noclegową dla 230 pacjentów. Kuracjusze są zakwaterowani w komfortowo urządzonych pokojach 1- i 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajduje się ponadto telewizor, lodówka i czajnik elektryczny. Część pokoi wyposażona jest także w balkony.

Ośrodek jest w pełni przystosowany do osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich wyposażono wybrane pokoje w dodatkowe uchwyty, a w pomieszczeniach nie ma progów utrudniających poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Na życzenie istnieje także możliwość zarezerwowania pokoju z łóżkiem ortopedycznym sterowanym pilotem.

Każdego dnia w szpitalu serwowane są pyszne, domowe posiłki. Śniadania, obiady i kolacje podaje się w zabytkowej jadalni, bezpośrednio do stolika. Goście mogą wybrać rodzaj diety (podstawowa, cukrzycowa, lekkostrawna, niskokaloryczna).

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku
W zabytkowej jadalni każdego dnia serwowane są pyszne posiłki uwzględniające rodzaj wybranej diety

W obrębie jednego budynku znajduje się kompleksowa baza zabiegowa oraz dwa baseny solankowe z termalną wodą o stężeniu solanki 4,29%.

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku oferuje gościom różne formy pobytów, w tym:

 • pobyty hotelowe,
 • pobyty lecznicze dla dorosłych,
 • atrakcyjne pakiety specjalne (Tydzień Zdrowego Kręgosłupa),
 • turnusy sanatoryjne dla osób ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach pobytów leczniczych i sanatoryjnych kuracjusze mają zapewnione:

 • zakwaterowanie,
 • całodzienne wyżywienie,
 • całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
 • 3 zabiegi dziennie (oprócz niedziel i świąt).

Specjalizacja leczenia

Ośrodek w Ciechocinku specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób układu ruchu,
 • chorób układu nerwowego,
 • chorób układu krążenia,
 • chorób górnych dróg oddechowych,
 • chorób metabolicznych.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje:

 • masaże – masaż klasyczny, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, hydromasaż, fotel masujący, pas masujący, masaż pneumatyczny BOA, masaż limfatyczny, masaż wibracyjny;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, elektrostymulacja, jonoforeza, lampa Sollux i Biotron, laseroterapia, magnetoterapia, Sanotherm, terapuls, tonoliza, prądy diadynamiczne i interferencyjne, prądy Kotza, prądy Traberta, Tens, ultradźwięki, krioterapia;
 • zabiegi balneologiczne – inhalacje indywidualne solankowe, inhalacje indywidualne z lekiem, wibrotermoaerozol, kąpiel solankowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel z gazowym dwutlenkiem węgla, kąpiel perełkowa, kąpiel ozonowa, solankowe płukanie jamy ustnej, bicze szkockie, natrysk płaszczowy, zawijania z pasty borowinowej;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa, ćwiczenia na podwieszkach i przyrządach, ćwiczenia manualne, nauka chodu, pionizacja, nordic walking, kinesiology taping.
Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku
Na terenie szpitala znajduje się nie tylko nowoczesna baza zabiegowa, ale także komfortowe pokoje

Atrakcje turystyczne

Ciechocinek to miasto słynące nie tylko z licznych sanatoriów. Kurort jest znany w całej Polsce, również ze względu na liczne atrakcje, które oferuje turystom i kuracjuszom. Będąc w Ciechocinku – czy to przejazdem, czy to na dłużej – warto odwiedzić i zobaczyć przynajmniej kilka z nich. Najciekawsze atrakcje Ciechocinka i regionu to m.in.:

 • Park Zdrojowy z Pijalnią Wody Mineralnej,
 • Zabytkowe tężnie solankowe,
 • Partery Hellwiga,
 • Ciechociński Deptak Sław,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła,
 • Dworek prezydenta RP,
 • Ruiny zamku biskupiego,
 • Zabytkowa Warzelnia Soli.

Fot.: www.uzdrowiskociechocinek.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku”
 1. Pokoje schludne i czyste. Kuchnia smaczna, a obłusga rewelacja. Chcialabym ponownie wrocic.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Na miejscu można skorzystać z biblioteki. Super opcja, szczególnie, że ośrodek dysponuje tak pieknym ogrodem, pośród którego można poczytać ulubione ksiązki. Dla mnie bomba.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Wybrałem dietę lekkostrawną. Po oferowanym jedzeniu czułem się znakomiecie. Porcje ok, posiłki smaczne, jak u mamy 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Jeszcze nigdy nie byłam w tak malowniczym sanatorium! Ogrody są oszalamiajace. Warto tu przyjechac nawet dla samego krajobrazu.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Pobyt w tym szpitalu był rewelacyjny! Mogłam wybrać rodzaj diety, a sama obsługa na najwyższym poziomie!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w obiekcie jest pralnia?

  Na stronie obiektu nie ma informacji na ten temat. Najlepiej będzie skontaktować się z obsługą obiektu.

  Jak przebiega masaż podwodny kręgosłupa i okłady borowinowe kręgosłupa na odcinek L-S?

  Masaż podwodny kręgosłupa trwa około 10-30 minut w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg wykonywany jest strumieniem wody uwalnianej pod ciśnieniem z dysz wanny. Okłady borowinowe trwają około 20 minut. Zabieg polega na nakładaniu na wybrane partie ciała borowiny podgrzanej do około 45 °C. Miejsce to następnie owija się szczelnie folią i okłada kocem.

  Na czym polega i ile trwa zabieg hydromasażu?

  Hydromasaż to wodny zabieg leczniczy, który trwa 10-30 minut. Polega na oddziaływaniu określonych bodźców na skórę pacjenta. Podczas wykonywania zabiegu stosuje się powietrze i wodę pod odpowiednim ciśnieniem.    

  Czy łazienka jest wyposażona w suszarkę do włosów?

  W łazienkach nie ma suszarek do włosów. Zalecamy zabrać własną.

  Czy do fryzjera dostanę się od razu? Czy trzeba się zapisywać?

  Brak odpowiedzi od obiektu