22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (54
Adres:

ul. Wojska Polskiego 5,
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: Nad rzeką W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Ciechocinek to miasto-legenda wśród polskich miejscowości uzdrowiskowych. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko znanym piosenkom, ale przede wszystkim mikroklimatowi i obecności wód solankowych, które przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia chorych cierpiących na rozmaite dolegliwości. Tuż przy rozległym Parku Sosnowym, w pobliżu malowniczego zakola Wisły, znajduje się 22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to niewielkie miasteczko na Kujawach, w województwie kujawsko-pomorskim. Doskonała komunikacja z pobliskimi miejscowościami sprawia, że uzdrowisko jest popularne wśród kuracjuszy, ale także stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Uroku Ciechocinkowi dodaje bliskość Wisły i położenie w pasie lasów, ciągnących się z południowego wschodu na północny zachód, od Płocka po Bydgoszcz.

Lokalizacja i dojazd

Dojazd do Ciechocinka nie stanowi problemu – pomimo że miejscowość jest niewielka, to jej popularność decyduje o bardzo dobrej komunikacji zarówno z miastami pobliskimi (Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek), jak i dalszymi (Warszawa, Katowice, Trójmiasto).

22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku
Kompleks budynków szpitala ulokowany jest w otoczeniu zieleni

Podróżnicy mogą wybrać pociąg, autokar lub prywatnych przewoźników oferujących usługę dowozu pod wskazany adres w cenach zbliżonych do kosztów tradycyjnej komunikacji. Przy ośrodku znajduje się również pojemny parking, na którym zmotoryzowani mogą zostawić samochód.

Warunki lokatorskie

22 WSZUR dysponuje 460 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2 i 3-osobowych oraz w apartamentach o różnym standardzie, dopasowanym do zapotrzebowania i możliwości każdego gościa. Pełne wyżywienie obejmuje posiłki skomponowane zgodnie z zasadami diety wybranej przez kuracjusza, zgodnej z jego wskazaniami medycznymi (np. lekkostrawna, cukrzycowa, odchudzająca, przeciwmiażdżycowa, wegetariańska, wegańska, bezglutenowa). Dla osób o specjalnych wymaganiach dietetyk w porozumieniu z lekarzem prowadzącym przygotuje indywidualne menu.

Do ośrodka przynależą:

 • kompleks basenów, w tym pływacki, rehabilitacyjny, jacuzzi i sztuczna rzeka,
 • sauny,
 • siłownia i strefa fitness.

W zależności od wybranego standardu w pokojach znajdują się łazienki, telewizory, a także sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Goście mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach i warsztatach organizowanych na terenie ośrodka.

Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PCPR, MOPS lub PFRON trwają dwa tygodnie. W zależności od terminu pobytu oraz standardu koszt takiego turnusu dla jednej osoby waha się od 2520 zł (niski sezon, miejsce w pokoju 3-osobowym) do 4130 zł (wysoki sezon, pokój 1-osobowy). Oferta obejmuje również turnusy rehabilitacyjne finansowane przez NFZ oraz pobyty dla żołnierzy, skoncentrowane tak na poprawie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Goście indywidualni zapłacą za osobę od 175 zł (niski sezon, miejsce w pokoju 3-osobowym) do 305 zł (wysoki sezon, pokój 1-osobowy).

Specjalizacja leczenia

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób kardiologicznych i układu krwionośnego,
 • chorób kręgosłupa i narządów ruchu o podłożu reumatologicznym,
 • schorzeń ortopedycznych,
 • chorób neurologicznych,
 • chorób układu oddechowego,
 • chorób metabolicznych: cukrzycy, otyłości,
 • chorób nowotworowych (kobiety po mastektomii).

Zabiegi

Główną siłą Ciechocinka są jego tężnie solankowe. Na tym bogactwie naturalnym bazują także oferowane w 22 WSZUR terapie, wspomagane najnowocześniejszymi osiągnięciami medycyny.

22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku
Moc wód solankowych łączy się w Ciechocinku ze zdobyczami nowoczesnej medycyny

Wykonuje się tu takie zabiegi jak:

 • balneoterapia i hydroterapia: kąpiel solankowa, kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel rewitalizująca, kąpiel relaksująca, masaż podwodny, bicze szkockie, okłady borowinowe,
 • kinezyterapia: gimnastyka (ogólnousprawniająca, kardiologiczna, oddechowa, kręgosłupowa),
 • światłolecznictwo: laser płaszczowy, laser punktowy, laser wysokoenergetyczny CYBORG, MLS, lampa Sollux, lampa BIO-V, lampa do terapii UVA i UVB, fototerapia, ledoterapia,
 • elektroterapia: galwanizacja, jonoforeza (z borowiną, lekami ampułkowymi), Interdyn/ Nemectron, diadynamic, elektrostymulacje mięśniowe, elektrostymulacje prądami TENS, KOTZ, TRABERT, tonoliza kończyny górnej i dolnej, kąpiele elektryczno-wodne,
 • magnetoterapia: pole magnetyczne, magnetostymulacja – VIOFOR,
 • ultradźwięki,
 • inhalacje: inhalacje solankowe Boulinga, inhalacje solankowe z lekami, inhalacje pneumatyczne specjalne (z lekami), wibroaerozol z soli fizjologicznej, wibroaerozol z lekami, solankowe natryski dziąseł, płukanie jamy ustnej solanką.

Atrakcje turystyczne

Ciechocinek oferuje możliwość nabierania sił w spokoju, w otoczeniu pięknej przyrody i ciekawych zabytków. Do najważniejszych atrakcji turystycznych zaliczają się:

 • tężnie solankowe wysokie na 16 m, ciągnące się przez niemal 2 km,
 • pijalnia wód mineralnych,
 • Park Zdrojowy ze stawami i fontannami,
 • aleja Partery Hellwiga z kompozycjami kwiatowymi i fontannami,
 • Galeria Staroci w zabytkowym dworku kolejowym,
 • secesyjny budynek Teatru Letniego,
 • Muszla Koncertowa,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła – jedyna w Europie świątynia wzniesiona w stylu zauralskim,
 • XIX-wieczny kościół św. Piotra i Pawła.

Z uzdrowiska można szybko dojechać do okolicznych miejscowości, również oferujących liczne atrakcje. Podróż do Torunia trwa pół godziny, do Gniezna można dojechać w 2 godziny, a o godzinę drogi oddalony jest przepiękny Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy chroniący lasy pradoliny Wisły.

Fot.: www.22wszur.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku”
 1. Lepiej trafić nie mogłem 🙂 hehe

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. To miejsce jest niesamowite! Pod każdym względem!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Przebywałem z NFZ i nie spodziewałem się, że wróće tak usatysfakcjonowany! Zabiegi były na najwyższym poziomie, bardzo pomogły przy moim stanie zdrowia. Do tego jedzenie – mozna się najeść. Pokoje bardzo czyste, dbają o porządek. Co więcej, wszyscy są mili, życzliwi. W wolnej chwili można wypożyczyć rower i zrobić rundkę po okolicy.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Dbają o swoich pacjentów tak jak należy. Posiłki smaczne i konkretne porcje. Pokoje nienagannie czyste, panie sprzątające zasługują na pochwałę, bo troszczą się o czystosć i hieginę gości. Lokalizacja bardzo ładna i ciha, przed budynkiem znajdują się skalniaki i pełno kwiatów. Bardzo ładne miejsce.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Super miejsce, ośrodek oferuje nowoczesną bazę zabiegową. Jedzenie smaczne, dosyć duże porcje, nawet dla osób z NFZ są nie do przejedzenia 😀

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie zabiegi są oferowane?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy w pobliżu znajdują się sklepy?

  Brak odpowiedzi od obiektu