Sanatorium „Jutrzenka – Wrzos” w Wieńcu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Leśna 18,
87-800 Wieniec-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

„Jutrzenka – Wrzos” to najbardziej kameralny obiekt należący do Uzdrowiska Wieniec-Zdrój. Ośrodek został oddany do użytku w 2019 roku. W jego wnętrzu znajduje się 6 komfortowych i funkcjonalnie urządzonych apartamentów, które mogą służyć jako mieszkania dla seniorów. Budynek znajduje się na ogrodzonej posesji, w otoczeniu lasów.

Położenie geograficzne

Wieniec-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jutrzenka – Wrzos” mieści się przy ulicy Leśnej 18 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt leży na ogrodzonej działce, w otoczeniu lasu. W odległości kilkuset metrów znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy. Przy tej samej ulicy zlokalizowany jest kościół.

Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do uzdrowiska prywatnym samochodem. Na terenie ośrodka znajdują się miejsca parkingowe dla gości. Dojazd jest możliwy między innymi autostradą A1. Trasa łączy bezpośrednio Trójmiasto, Toruń, Łódź i Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Jutrzenka – Wrzos” to najbardziej kameralny obiekt należący do Uzdrowiska Wieniec-Zdrój. Budynek przeszedł gruntowny remont w 2019 roku. Obecnie na jego terenie mieści się 6 przestronnych i komfortowych apartamentów. Są one przeznaczone dla 2-4 osób.

Każdy apartament składa się z eleganckiego salonu, sypialni oraz łazienki z prysznicem. Lokale wyposażone są w liczne udogodnienia, w tym: TV LCD, klimatyzację sterowaną indywidualnie, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz suszarkę do włosów.

Sanatorium „Jutrzenka Wrzos” w Wieńcu-Zdroju
W każdym apartamencie na gości czeka również woda mineralna

Budynek leży na ogrodzonej posesji. Goście mają do dyspozycji ogród oraz altankę, w której mogą spędzać miło czas.

Apartamenty mogą być wynajmowane jako mieszkania dla seniorów, którzy chcieliby spędzić jesień swojego życia w komfortowych warunkach. Na miejscu mają dostęp do bazy zabiegowo-rehabilitacyjnej, doraźnej opieki pielęgniarskiej i lekarza, a także strefy SPA.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój specjalizuje się w leczeniu następujących schorzeń:

 • choroby układu nerwowego,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby dolnych dróg oddechowych,
 • osteoporoza.

Zabiegi

Mieszkańcy ośrodka „Jutrzenka – Wrzos” mają dostęp do uzdrowiskowej strefy SPA, doraźnej opieki pielęgniarskiej i lekarza, a także bazy zabiegowo-rehabilitacyjnej. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od obiektu o kilkaset metrów. Jego oferta obejmuje m.in.:

 • zabiegi balneologiczne – kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe, fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa;
 • zabiegi wodolecznicze – kąpiel perełkowa, hydromasaż, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie;
 • masaże – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, suchy hydromasaż;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w kabinie UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, elektrostymulacja, prądy, diatermia, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, laseroterapia, ultradźwięki, fonoforeza, krioterapia miejscowa, inhalacje indywidualne.

Atrakcje turystyczne

Wiele atrakcji dla kuracjuszy oferuje samo uzdrowisko. Wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem cieszą się wśród seniorów ogromną popularnością. Oferta obejmuje między innymi wycieczki autokarowa do Włocławka, Płocka oraz Torunia. Hitem jest również wycieczka Szlakiem Piastowskim obejmująca Płowce (historyczne miejsce bitwy), Kruszwicę (,,Mysia Wieża”), Gniezno oraz Inowrocław. Zwiedzać można też na ,,własną rękę”. Ciekawe miejsca w okolicy to:

 • Ruiny zamku w Bobrownikach,
 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
 • Tężnie solankowe w Ciechocinku,
 • Jezioro Gopło w Kruszwicy,
 • Kopalnia Soli w Kłodawie,
 • Zamek Krzyżacki w Toruniu,
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie