Sanatorium „Jutrzenka – Hutnik” w Wieńcu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Leśna 1,
87-800 Wieniec-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniej położonych uzdrowisk na Kujawach. Kurort położony jest w otoczeniu sosnowych lasów i składa się z kilku obiektów. Jednym z nich jest sanatorium ,,Jutrzenka-Hutnik”. To 4-kondygnacyjny obiekt wyposażony w windę, dyżurkę pielęgniarską oraz gabinet lekarsko-zabiegowy. Na terenie obiektu mieści się też komfortowa baza noclegowa składająca się z 49 pokoi z łazienkami.

Położenie geograficzne

Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na Kujawach. Kurort zlokalizowany jest w centralnej Polsce, w odległości około 6 km od Włocławka. Miejscowość leży w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jutrzenka – Hutnik” mieści się przy ulicy Leśnej 1 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt położony jest przy głównej drodze prowadzącej do uzdrowiska. Atutem ośrodka jest podziemne przejście, które stanowi bezpośrednie połączenie z budynkiem ,,Jutrzenka”.

W odległości około 10 km od uzdrowiska biegnie autostrada A1, łącząca Trójmiasto ze Śląskiem. To doskonała wiadomość dla osób, które podróżują własnym samochodem. Z myślą o gościach, którzy wybiorę tę formę dojazdu do kurortu przygotowano liczne miejsca parkingowe. Są one rozmieszczone przy obiektach należących do Uzdrowiska Wieniec-Zdrój.

Warunki lokatorskie

„Jutrzenka – Hutnik” to 4-kondygnacyjny budynek, wyposażony w windę osobową. Na terenie obiektu mieści się wygodna i funkcjonalna baza noclegowa, na którą składa się 49 pokoi z łazienkami rozmieszczonych na wszystkich kondygnacjach.

Wszystkie pokoje wyposażone są w niezbędne udogodnienia dla gości, w tym:

 • TV LCD,
 • telefon,
 • suszarkę do włosów,
 • klimatyzację sterowaną indywidualnie,
 • zestaw do parzenia kawy i herbaty.
Sanatorium „Jutrzenka - Hutnik” w Wieńcu-Zdroju
Wśród dostępnych opcji zakwaterowania dostępne są między innymi pokoje 3-osobowe z łazienkami

W obiekcie znajduje się dyżurka pielęgniarska, gabinet zabiegowo-lekarski oraz gabinet relaksacyjny. Do dyspozycji gości są ponadto 4 sale konferencyjne, w których odbywają się zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej i prelekcje. Od poniedziałku do piątku w godzinach 6:45-7:45 w jednej z sal odbywają się zajęcia z jogi.

Obiekt dysponuje podziemnym korytarzem, który stanowi bezpośrednie połączenie z budynkiem ,,Jutrzenka”. Przejściem można dojść do głównego obiektu i skorzystać z całej gamy atrakcji oraz oferty SPA & Wellness.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój specjalizuje się w leczeniu następujących schorzeń:

 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby dolnych dróg oddechowych,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby układu nerwowego,
 • choroby reumatologiczne,
 • osteoporoza.

Zabiegi

Jednym z atutów obiektu ,,Hutnik” jest podziemne przejście stanowiące bezpośrednie połączenie z budynkiem ,,Jutrzenka”. Można nim dojść do głównego obiektu i skorzystać z oferty SPA&Wellness oferowanej przez Uzdrowisko Wieniec-Zdrój. Kuracjusze mogą też korzystać z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych – te oferowane są w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Pełna oferta tego typu zabiegów obejmuje m.in.:

 • masaże – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, suchy hydromasaż;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii i balneologii – kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie, fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa, kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe, hydromasaż, kąpiel perełkowa;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, elektrostymulacja, prądy, diatermia, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, laseroterapia, ultradźwięki, fonoforeza, krioterapia miejscowa, inhalacje.

Atrakcje turystyczne

Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na Kujawach. Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu osobom, którym zależy na ciszy i spokoju. Otoczenie sosnowych lasów zapewnia nie tylko wytchnienie od trudów codziennego życia, ale również gwarantuje doskonałe warunki do rekreacji. Spacery, jazda na rowerze, nordic walking, wycieczki krajoznawcze… – oferta ośrodka jest niesamowicie bogata. Jeśli jednak pragniesz czegoś więcej, to koniecznie wybierz się na wycieczkę po bliższej i nieco dalszej okolicy. Czeka tam na turystów moc atrakcji. Oto kilka z nich:

 • Ruiny zamku w Bobrownikach,
 • Jezioro Gopło w Kruszwicy,
 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
 • Tężnie solankowe w Ciechocinku,
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,
 • Kopalnia Soli w Kłodawie.

Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie