Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” w Rymanowie-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • 13
 • 13
Adres:

ul. Zdrojowa 53,
38-481 Rymanów-Zdrój

Lokalizacja: Pod lasem
Województwo: podkarpackie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek–Opatrzność” to zespół obiektów sanatoryjnych należących do Uzdrowiska Rymanów-Zdrój. Ośrodek położony jest w samym sercu Parku Zdrojowego – to stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Sanatorium dysponuje w sumie 51 miejscami noclegowymi. Kuracjusze mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Położenie geograficzne

Rymanów-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Polsce. Miasteczko znajduje się w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów. Geograficznie leży nad rzeką Tabor, w odległości 2 km od miasta Rymanów.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” mieści się przy ulicy Zdrojowej 53 w Rymanowie-Zdroju. Kompleks powstał w XIX wieku i usytuowany jest w bardzo atrakcyjnej okolicy, w samym sercu Parku Zdrojowego.

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” w Rymanowie-Zdroju
Budynek otoczony jest drzewami, co stwarza doskonałe warunki do wypoczynku

W odległości około 500 metrów od budynku znajduje się płatny parking. To świetna informacja dla osób podróżujących do sanatorium własnym samochodem. Jak do niego dojechać? Przez Rymanów-Zdrój biegnie droga wojewódzka nr 887, łącząca Brzozów (DW886) z miejscowością Daliowa (DW897).

Warunki lokatorskie

,,Gołąbek–Opatrzność” to zespół obiektów sanatoryjnych wybudowanych w XIX wieku.
W latach 2018-2019 przeprowadzono modernizację budynków, przy zachowaniu ich unikalnego, uzdrowiskowego charakteru.

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” w Rymanowie-Zdroju
W pokojach czeka na gości woda mineralna

Placówka dysponuje w sumie 51 miejscami noclegowymi, w tym 26 miejscami w sanatorium „Opatrzność” i 25 miejscami w sanatorium „Gołąbek”. Pokoje są komfortowo urządzone i wyposażone w niezbędne udogodnienia (łazienka, telewizor, dostęp do Wi-Fi).

Baza noclegowa składa się z pokoi 1-, 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie obiektu znajduje się również baza żywieniowa (w sanatorium ,,Gołąbek”).

Specjalizacja leczenia

Sanatorium Uzdrowiskowe „Gołąbek – Opatrzność” przyjmuje pacjentów dorosłych w ramach skierowania z NFZ, jak również pacjentów komercyjnych.

Główne profile leczenia realizowane w Uzdrowisku Rymanów-Zdrój to:

 • choroby dolnych i górnych dróg oddechowych (pulmonologia, laryngologia),
 • choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia i urologia),
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia),
 • choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia),
 • choroby reumatologiczne (reumatologia),
 • choroby układu nerwowego (neurologia).

Zabiegi

W obiekcie nie ma bazy zabiegowej. Zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne wykonywane są w uzdrowiskowym Zakładzie Przyrodoleczniczym znajdującym się w Szpitalu Uzdrowiskowym ,,Eskulap”. Jego oferta obejmuje zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii i fizykoterapii.

Do wielu z nich wykorzystuje się surowce naturalne, w tym wysokiej jakości borowinę (zawijania, okłady, fasony, kąpiele) oraz podziemne wody lecznicze (kąpiele, inhalacje). Na terenie Zakładu Przyrodoleczniczego znajdują się ponadto nowocześnie wyposażone sale do kinezyterapii indywidualnej i zbiorowej.

Atrakcje turystyczne

Park Zdrojowy w Rymanowie-Zdroju jest sercem uzdrowiska. Rozciąga się wzdłuż rzeki Tabor, która wiosną i jesienią zachwyca swoimi kolorami. W parku można odpocząć na ławeczkach, wypić kawę w kawiarni lub skorzystać z oferty tężni solankowej. Znajdują się tam także altanki i drzewa, które pamiętają początki uzdrowiska. Na kuracjuszy i turystów czekają też inne atrakcje turystyczne, w tym:

 • Pijalnia Wód Mineralnych,
 • Kościół pw. Stanisława Biskupa Męczennika,
 • Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej,
 • Muzeum Kultury Lemkowskiej w Zyndranowej,
 • Wyciąg narciarski Bałucianka,
 • Jezioro Sieniawskie.

Fot.: www.uzdrowisko-rymanow.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie