Sanatorium Uzdrowiskowe „Atrium” w Polańczyku
„Amer-Pol & Atrium” to kompleks konferencyjno-uzdrowiskowy i zarazem idealne miejsce do wypoczynku nad Soliną. Ośrodek zlokalizowany jest w urokliwej części Bieszczad, w bezpośrednim sąsiedztwie...
Polańczyk to malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona nad brzegiem Jeziora Solińskiego, w Bieszczadach. Kurort znany jest z urokliwego krajobrazu, czystego powietrza i licznych atrakcji przyrodniczych. Wszystko to sprawia, że Polańczyk przyciąga turystów poszukujących spokoju i relaksu.
„Amer-Pol & Atrium” to kompleks konferencyjno-uzdrowiskowy i zarazem idealne miejsce do wypoczynku nad Soliną. Ośrodek zlokalizowany jest w urokliwej części Bieszczad, w bezpośrednim sąsiedztwie...
Sanatorium „Solinka” w Polańczyku to nowoczesny ośrodek posiadający certyfikat ,,Przyjazny osobom niepełnosprawnym”. Placówka oferuje turnusy rehabilitacyjne dla osób ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia....
Sanatorium ,,Plon” w Polańczyku to ośrodek, który prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1973 roku. Placówka umiejscowiona jest nad samym brzegiem Zalewu Solińskiego, co stwarza...
Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Dedal” w Polańczyku to ośrodek przyjazny osobom niepełnosprawnym. Placówka dysponuje komfortową bazą noclegową, własną kriokomorą, Zakładem Przyrodoleczniczym, a także wypożyczalnią sprzętów wodnych....
W Polańczyku na stałe nie jest zameldowanych nawet 1000 osób. Co zatem sprawia, że ta maleńka wieś jest znana w całej Polsce, a latem...
Uzdrowisko słynie ze swoich wód mineralnych, które są wykorzystywane do leczenia chorób układu pokarmowego, układu krążenia, układu oddechowego i układu mięśniowo-szkieletowego. W miejscowości znajduje się wiele sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych, które oferują zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. Oprócz walorów leczniczych, Polańczyk jest również atrakcyjną miejscowością turystyczną.
Polańczyk, będący malowniczym uzdrowiskiem w Polskich Bieszczadach, ma bogatą historię jako miejsce lecznicze i wypoczynkowe. Początki uzdrowiska sięgają XIX wieku, kiedy to zauważono dobroczynne właściwości miejscowych źródeł wód mineralnych.
W 1838 roku odkryto w miejscowości źródło wód mineralnych, które okazały się mieć właściwości lecznicze. W 1974 roku Polańczyk został uznany za miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. W kolejnych latach rozpoczęto budowę sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych. W 1999 roku Polańczyk otrzymał status uzdrowiska.
Polańczyk to urokliwa miejscowość uzdrowiskowa położona w Bieszczadach, nad brzegiem Jeziora Solińskiego. Kurort leży w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Solina.
Do Polańczyka można dojechać drogą krajową nr 84, która biegnie z Sanoka w kierunku Soliny. Można również skorzystać z lokalnych dróg, w zależności od tego, w jakim punkcie rozpoczyna się podróż.
Istnieje również możliwość dojazdu autobusem. Polańczyk jest dobrze skomunikowany z większymi miejscowościami w regionie, a rozkłady jazdy można sprawdzić u miejscowych przewoźników autobusowych.
Polańczyk to miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Bieszczad. Słynie z wód mineralnych o właściwościach leczniczych, które wykorzystywane są do leczenia wielu schorzeń. Główne profile leczenia realizowane w uzdrowisku to:
Jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy jest Jezioro Solińskie. To jedno z największych sztucznych jezior w Polsce, stanowiące doskonałe miejsce do aktywności wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy rejsy statkiem. Otoczone wzgórzami zapewnia niezapomniane widoki i możliwość relaksu na specjalnie wyznaczonych plażach. Pozostałe atrakcje w okolicy to:
Polańczyk, z uwagi na swoje malownicze otoczenie i różnorodne atrakcje, oferuje także liczne możliwości dla aktywnego wypoczynku seniorów. W okolicach kurortu znajduje się kilka wyciągów narciarskich. Największy z nich to Lesko Summer & Ski. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka dla początkujących..
Okolica obfituje ponadto w ścieżki spacerowe i oznaczone szlaki turystyczne. Przez kurort biegnie żółty szlak turystyczny (tzw. Perła Polańczyka). Trasa trwa około 2 godzin i świetnie nadaje się dla osób początkujących.