Dane kontaktowe:
38-610 Polańczyk,
ul. Zdrojowa 28
„Amer-Pol & Atrium” to kompleks konferencyjno-uzdrowiskowy i zarazem idealne miejsce do wypoczynku nad Soliną. Ośrodek zlokalizowany jest w urokliwej części Bieszczad, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego. Jest w stanie zapewnić nocleg w sumie dla 400 osób – miejsca noclegowe są rozmieszczone zarówno w części sanatoryjnej, jak i w domu wczasowym. Cała infrastruktura została w pełni przystosowana do pobytu osób niepełnosprawnych, w tym pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Spis treści
Położenie geograficzne
Polańczyk to wieś wczasowo-uzdrowiskowa na południu Polski. Miejscowość znajduje się w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Solina. Kurort zlokalizowany jest na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego.
Lokalizacja i dojazd
Ośrodek znajduje się w Polańczyku przy ulicy Zdrojowej 28. Uzdrowisko leży w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego. Doskonała lokalizacja umożliwia gościom ośrodka korzystanie w pełni z uroków, jakie daje Solina.
Położenie Polańczyka zapewnia ponadto świetne warunki dojazdu do sanatorium. Do miasteczka kursują między innymi autobusy z takich miast jak Kraków, Warszawa, Łódź czy Lublin. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Zagórzu, dlatego osoby podróżujące pociągiem muszą liczyć się z koniecznością przesiadek.
Do Polańczyka bez większego problemu można dojechać również samochodem. Przez miasto biegnie droga wojewódzka nr 894, łącząca Lesko z Czarną. Można nią dojechać do drogi krajowej nr 84. Trasa ta prowadzi od Sanoka do granicy z Ukrainą w Krościenku.
Warunki lokatorskie
Placówka jest w stanie zapewnić noclegi dla łącznej liczby 400 gości (120 miejsc znajduje się w domu wczasowym i 280 miejsc dostępnych jest w budynku sanatoryjnym). Kuracjusze mogą liczyć na komfortowe warunki zakwaterowania – przygotowano dla nich wygodnie urządzone pokoje i luksusowe apartamenty.
Kompleks sanatoryjny dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi węzłem sanitarnym. Wszystkie wyposażone są w niezbędne udogodnienia. Infrastruktura obiektu została dodatkowo przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Atrium” w Polańczyku specjalizuje się w organizacji pobytów SPA, Medical SPA, świątecznych, wakacyjnych, a także rehabilitacyjnych. W przypadku tych ostatnich mowa tutaj o trzech rodzajach pobytów:
- leczenie sanatoryjne w ramach skierowania NFZ (pobyty 21-dniowe),
- rehabilitacja w ramach prewencji ZUS (pobyty 23-dniowe),
- turnus rehabilitacyjny dofinansowany ze środków PFRON.
Na miejscu dostępnych jest w sumie 8 sal zabiegowych, 2 sale restauracyjne oraz 10 lekarzy specjalistów, którzy opiekują się pacjentami podczas trwania turnusu.
Specjalizacja leczenia
Na terenie ośrodka znajduje się doskonale wyposażona baza zabiegowa. Wykonywane na miejscu zabiegi każdorazowo są zlecane przez lekarzy i specjalistów: balneoklimatologii, rehabilitacji medycznej, neurologii, reumatologii, ortopedii i chorób wewnętrznych.
Sanatorium jest organizatorem turnusów rehabilitacyjnych dla osób:
- z dysfunkcją narządu ruchu, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich;
- z chorobami układu krążenia,
- z chorobami neurologicznymi,
- ze schorzeniami reumatycznymi,
- z chorobami przemiany materii,
- z chorobami układu oddechowego,
- z cukrzycą,
- z chorobą psychiczną lub upośledzeniem umysłowym,
- dla kobiet po mastektomii.
Zabiegi
Kuracjusze mogą korzystać z szerokiej oferty zabiegów, w tym zabiegów z zakresu hydroterapii i balneologii. W ofercie znajdą m.in.:
- okłady borowinowe,
- kąpiele lecznicze – siarkowe, solankowe, borowinowe, perełkowe i kwasowęglowe;
- hydromasaż i masaż podwodny,
- bicze szkockie,
- inhalacje.
Pełna oferta zabiegów obejmuje ponadto zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii (leczenie ruchem):
- fizykoterapia – elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, krioterapia;
- kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i grupowa, gimnastyka w terenie, siłownia, nordic walking.
Atrakcje turystyczne
Polańczyk położony jest nad samą Soliną. Miasteczko chętnie odwiedzają nie tylko kuracjusze, ale i turyści. Jak nietrudno się domyślić Jezioro Solińskie jest jedną z największych atrakcji w regionie. Jego linia brzegowa ma długość ponad 160 kilometrów. Nad brzegiem zbiornika znajduje się sporo ośrodków wypoczynkowych. Turyści chętnie odwiedzają zaporę wodną, w której mieści się elektrownia (można ją zwiedzać z przewodnikiem). W okolicy znajduje się też sporo innych atrakcji, w tym:
- Wyciągi narciarskie (na przykład Lesko Summer & Ski),
- Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie,
- Park Miniatur Świątyń w Myczkowcach,
- Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych,
- Bieszczadzka Kolejka Leśna,
- Punkt widokowy w Parku Gwiezdnego Nieba,
- Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem.
Fot.: www.amer-pol.com.pl, www.dwatrium.pl
Zadaj pytanie
Zadaj pierwsze pytanie