Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś” w Rymanowie-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

Leśna 2
38-481 Rymanów-Zdroj

Lokalizacja: W górach
Województwo: podkarpackie
Opis

Sanatorium ,,Anna-Staś” w Rymanowie-Zdroju to ośrodek specjalizujący się w leczeniu i rehabilitacji najmłodszych pacjentów, czyli dzieci w wieku 3-6 lat. Na terenie kompleksu znajduje się nie tylko komfortowa baza noclegowa, ale również Pijalnia Wód Mineralnych oraz Zakład Przyrodolecznictwa, w którym wykonywane są różnorodne zabiegi. Na małych pacjentów czekają także liczne atrakcji, w tym plac zabaw na świeżym powietrzu.

Położenie geograficzne

Rymanów-Zdrój to miejscowość w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim. Uzdrowisko położone jest nad rzeką Tabor.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś” mieści się przy ulicy Leśnej 2 w Rymanowie-Zdroju. Kompleks zlokalizowany jest w południowej części uzdrowiska, wśród mieszanych lasów rymanowskich, na zboczu góry „Zamczyska”.

Rymanów-Zdrój oddalony jest o 20 km od Krosna, 40 km od Jasła i 60 km od Gorlic. Dojazd do miasteczka własnym samochodem nie powinien sprawić nikomu większych problemów.

Do Rymanowa można dojechać także środkami transportu publicznego – na trasie do uzdrowiska kursują między innymi autobusy PKS Łódź i PKS Polonus. Rymanów-Zdrój nie posiada własnego dworca autobusowego ani kas biletowych – bilety na przejazdy są dostępne u przewoźników oraz online.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś” w Rymanowie-Zdroju to kompleks sanatoryjny. Jednym z jego elementów jest czterokondygnacyjny budynek ,,Anna”. Na jego terenie znajduje się 70 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i dostępem do bezprzewodowego Internetu.

Drugi obiekt o nazwie ,,Staś” to budynek parterowy. Na jego terenie zlokalizowane są pokoje 2- i 3- osobowe. Baza noclegowa obiektu obejmuje 24 miejsca. Teren wokół jest ogrodzony.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś" w Rymanowie-Zdroju
Mali pacjenci mogą liczyć na zakwaterowanie w komfortowych warunkach

Ośrodek dysponuje własną bazą żywieniowe (stołówka znajduje się w obiekcie ,,Anna”) oraz Zakładem Przyrodolecznictwa (gabinety zlokalizowane są w Szpitalu Uzdrowiskowym ,,Ziemowit”, oddalonym o około 150 m).

Mali pacjenci mogą liczyć także na m.in.:

 • całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
 • leczenie dietetyczne,
 • specjalistyczne badania analityczno-diagnostyczne,
 • różnorodne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś” w Rymanowie-Zdroju oferuje gościom 21-dniowe pobyty lecznicze w ramach podpisanej z NFZ umowy w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieką opiekuna (pobyt dziecka jest w 100% refundowany, pobyt opiekuna zaś jest pełnopłatny).

Specjalizacja leczenia

Ośrodek dla małych pacjentów w Rymanowie-Zdroje specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • chorób układu krążenia,
 • chorób ortopedyczno-urazowych,
 • schorzeń reumatologicznych,
 • chorób nerek i dróg moczowych.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych obejmuje:

 • inhalacje z wykorzystaniem naturalnych wód oraz leków,
 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – zabiegi borowinowe, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, masaż wirowy kończyn, masaż podwodny;
 • masaże – klasyczny, pneumatyczny, limfatyczny;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa, nordic walking;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – magnetoterapia, kąpiel 4-komorowa, laseroterapia, termożele, prądy interferencyjne/diadynamiczne/Kotza/Tens jonoforeza, lampa Sollux i lampa kwarcowa, krioterapia.

Atrakcje turystyczne

Rymanów-Zdrój to urocze miasteczko, w którym nikt nie powinien się nudzić. Na kuracjuszy – zarówno dorosłych, jak i dzieci – czeka mnóstwo atrakcji na miejscu i w okolicy. Dla najmłodszych pacjentów organizowane są liczne imprezy rozrywkowe. Na terenie uzdrowiska znajduje się między innymi korty tenisowe, place zabaw oraz boiska do gier zespołowych.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś" w Rymanowie-Zdroju
Na małych pacjentów czeka mnóstwo atrakcji – jedną z nich jest sala zabaw z biblioteczką

Inne atrakcje Rymanowa-Zdroju i okolicznych miejscowości dedykowane najmłodszym to m.in:

 • Warsztaty Czekoladowe w M. Pelczar Chocolatier w Korczynie,
 • Pijalnia Wód Mineralnych,
 • Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej,
 • Kino Sokół,
 • Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej,
 • Śliwkowa Kraina Rymanów-Zdrój,
 • Wyciąg narciarski Bałucianka,
 • Jezioro Sieniawskie.

Fot.: www.uzdrowisko-rymanow.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Anna-Staś” w Rymanowie-Zdroju”
 1. Moja córka wróciła zadowolona. Cierpi na astmę, widzę znaczną poprawę w oddychaniu. Chwaliła panie z obsługi i jedzenie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Byłem z moimi dziećmi. Plusem jest całodobowa opieka pielęgniarska i lekarska. Personel służy pomocą. Kuchnia smaczna, dzieci były zachwycone.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Będąc w obiekcie z moim synkiem nie było czasu na nudę. Plac zabaw, pełno atrakcji – maluch nie tylko dobrze się bawił. Najważniejsze, że zabiegi przyniosły nieziemską ulgę i synek wraca powoli do zdrowia.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Razem z moim dzieckiem jesteśmy bardzo zadowoleni, Córcia o wiele lepiej oddycha, a to wszystko dzięki profesjonalynm zabiegom leczniczym. Nie nudziłyśmy się. Sala zabaw, biblioteczka – bardzo fajne miejsce.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie