Sanatorium Uzdrowiskowe „Narcyz” w Ustroniu

Sanatorium Uzdrowiskowe „Narcyz” w Ustroniu

Dane kontaktowe:

 • +48
Adres:

ul. Zdrojowa 9,
43-450 Ustroń

Lokalizacja: Pod lasem W górach
Miasto: Ustroń
Województwo: śląskie
Opis

Sanatorium ,,Narcyz” w Ustroniu to jeden z obiektów sanatoryjnych należących do Uzdrowiska Ustroń. Obiekt położony jest na zalesionym wzgórzu, w bezpośrednim sąsiedztwie Sanatorium ,,Kos” i Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Na jego terenie mieści się komfortowa baza noclegowa, a także Ustrońskie Centrum Psychoterapii.

Położenie geograficzne

Ustroń to znana miejscowość uzdrowiskowa w południowej Polsce. Miasto znajduje się w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Geograficznie leży u północnych podnóży Beskidu Śląskiego, u wylotu doliny Wisły, na skraju Pogórza Śląskiego. Od wschodu granicę Ustronia wyznacza grzbiet pasma Równicy. Od południowego zachodu nad uzdrowiskiem góruje szczyt Czantorii Wielkiej.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium ,,Narcyz” mieści się przy ulicy Zdrojowej 9 w Ustroniu. Obiekt położony jest w pobliżu ośrodka ,,Kos” oraz Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Z okien ,,Narcyza” roztacza się malowniczy widok na pasma górskie Beskidu Śląskiego i liczne alejki spacerowe.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Narcyz” w Ustroniu
Okolica jest malownicza, co zachęca kuracjuszy do spacerów i innych form aktywności na świeżym powietrzu

Do Ustronia można dojechać pociągiem, autobusem lub prywatnym samochodem. Przez kurort przebiega linia kolejowa 191 Goleszów – Wisła Głębce. W mieście są 2 stacje kolejowe: Ustroń i Ustroń Polana oraz przystanek kolejowy Ustroń Zdrój oraz Ustroń Brzegi. Nie brakuje też przystanków autobusowych.

Dojazd samochodem możliwy jest drogą wojewódzką nr 941, łączącą Harbutowice z Istebną. Trasa ta potocznie nazywana jest ,,Wiślanką”.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe „Narcyz” podobnie jak inne ,,piramidy” dysponuje pokojami 2-osobowymi, pokojami typu studio oraz apartamentami posiadającymi pełen węzeł sanitarny, łączność telefoniczną i telewizję satelitarną.

Na terenie budynku znajduje się jadalnia, w której serwowane są posiłki zgodnie ze wskazaną dietą lekarską. Kuracjusze mają do wyboru dietę: podstawową, lekkostrawną, cukrzycową oraz małoenergetyczną (1200 kcal).

Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (za wyjątkiem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Pomieszczenia opisane są alfabetem Braille’a.

Specjalizacja leczenia

W Sanatorium Uzdrowiskowym „Narcyz” znajduje się Ustrońskie Centrum Psychoterapii. Podstawowe profile leczenia to:

 • choroby reumatologiczne,
 • choroby narządu ruchu,
 • choroby układu oddechowego,
 • psychoterapia (turnusy z programem psychologicznym).

Zabiegi

Większość zabiegów wykonywanych jest w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Oferta ośrodka obejmuje m.in.:

 • zabiegi balneologiczne – okłady Fango, fasony solankowe i borowinowe, gimnastyka w basenie solankowym, hydromasaż w solance, inhalacje, jonoforeza borowinowa, kąpiel borowinowa, kąpiel kwasowęglowa sucha, kąpiel perełkowa w solance, zawijania borowinowe, krenoterapia;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – ćwiczenia w tanku Hubbarda, hydromasaż wielostrumieniowy, hydromasaż podwodny, kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia czynne z oporem, gimnastyka lecznicza, gimnastyka przyrządowa, gimnastyka zbiorowa, terapia manualna, reedukacja chodu, kinesiology taping, terapia Biofeedback, trening marszowy z przyrządami, urorehabilitacja;
 • masaże – drenaż limfatyczny, masaż leczniczy, masaż pneumatyczny uciskowy, masaż relaksujący, masaż wibracyjny, masaż tkanek głębokich;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektrostymulacja, fonoforeza, jonoforeza, głęboka oscylacja, krioterapia miejscowa, laseroterapia, magnetoterapia, naświetlanie promieniami IR, pole elektromagnetyczne, prądy, pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności, tonoliza, ultradźwięki.

Atrakcje turystyczne

Ustroń to popularne miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Miasto i okolice oferują szeroki wybór atrakcji dla turystów w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. W lecie można tu odpocząć na łonie natury, spacerując po górskich szlakach lub jeżdżąc na rowerze. Zimą Ustroń staje się ośrodkiem sportów zimowych. Na zwiedzających czeka też wiele atrakcji turystycznych. Oto kilka z nich:

 • Czantoria Wielka,
 • Leśny Park Niespodzianek,
 • Muzeum Ustrońskie,
 • Muzeum Motocykli Zabytkowych,
 • Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego,
 • Sokolarnia Anatum,
 • Kościół Jakuba Starszego,
 • Park Ruchomych Dinozaurów i Ogromnych Owadów.

Fot.: www.uzdrowisko-ustron.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy ośrodek akceptuje pobyt zwierząt?

  Sanatorium nie akceptuje pobytu zwierząt.

  Czy ośrodek akceptuje pobyt z psem?

  Sanatorium nie akceptuje pobytu zwierząt.

  Czy sanatorium jest po remoncie?

  Budynek sanatorium w ostatnim czasie poddany został gruntownej modernizacji.