Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” w Ustroniu

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
 • +48
Adres:

ul. Zdrojowa 2,
43-450 Ustroń

Lokalizacja: Pod lasem W górach
Miasto: Ustroń
Województwo: śląskie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” w Ustroniu to najdalej wysunięta piramida. Położenie w niewielkiej odległości od pozostałych obiektów uzdrowiskowych sprawia, że jego mieszkańcy mogą wypoczywać w spokoju. Ośrodek oferuje swoim podopiecznym zakwaterowanie w komfortowych pokojach, w tym lokalach typu studio. W budynku znajduje się również jadalnia, w której podawane są posiłki ze wskazaną dietą lekarską.

Położenie geograficzne

Ustroń to miejscowość uzdrowiskowa w południowej Polsce. Kurort znajduje się w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Geograficznie leży u północnych podnóży Beskidu Śląskiego, na skraju Pogórza Śląskiego. Od wschodu granicę miasta wyznacza grzbiet pasma Równicy. Od południowego zachodu nad uzdrowiskiem góruje szczyt Czantorii Wielkiej.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” mieści się przy ulicy Zdrojowej 2 w Ustroniu. Obiekt leży nieco dalej niż pozostałe piramidy, w zacisznym zakątku dzielnicy Zawodzie. Nieznaczną odległość od bazy zabiegowej rekompensuje jednak dostęp do basenu i piękne widoki na okolicę.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” w Ustroniu
Świeże powietrze, zapierające dech widoki i komfortowa baza noclegowa – wszystko to czeka na kuracjuszy w ośrodku ,,Rosomak”

Do kurortu można bez większych problemów dojechać prywatnym samochodem. Przez miasto biegnie droga wojewódzka nr 941, łączącą Harbutowice z Istebną. Trasa ta potocznie nazywana jest ,,Wiślanką”.

Dojazd możliwy jest również pociągiem lub autobusem. Przez Ustroń przebiega linia kolejowa 191 Goleszów – Wisła Głębce. Na terenie miasta znajdują się 2 przystanki kolejowe i kilka mniejszych przystanków autobusowych.

Warunki lokatorskie

„Rosomak” to najdalej wysunięty obiekt uzdrowiska. Z okien jego pokoi roztacza się widok na malowniczą okolicę, co rekompensuje kuracjuszom nieznaczne oddalenie od bazy zabiegowej i pozostałych obiektów. Do dyspozycji gości są pokoje 2-osobowe oraz studyjne o zróżnicowanym standardzie.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” w Ustroniu
W pokojach znajdują się między innymi telefony i telewizory

Poza komfortową bazą noclegową, na terenie obiektu znajduje się także jadalnia. To tam każdego dnia serwowane są posiłki zgodnie ze wskazaną przez lekarza prowadzącego dietą. Do wyboru są diety:

 • podstawowa,
 • lekkostrawna,
 • cukrzycowa,
 • małoenergetyczną (1200 kalorii).

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rosomak” dysponuje ponadto własną bazę zabiegową, kortem tenisowym oraz odkrytym basenem rekreacyjnym.

Specjalizacja leczenia

Podstawowe profile lecznicze w Uzdrowisku Ustroń to:

 • choroby reumatologiczne,
 • choroby narządu ruchu,
 • onkologia (osoby po leczeniu raka krtani czy piersi).

Zabiegi

W budynku znajduje się Ustrońskie Centrum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii „Rosomak” wraz z pierwszym Polsce stacjonarnym Oddziałem Leczenia Obrzęku Limfatycznego. Większość zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych wykonywanych jest jednak w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Oferta ośrodka obejmuje m.in.:

 • zabiegi balneologiczne – Fango, fasony solankowe, fasony borowinowe, gimnastyka w basenie solankowym, hydromasaż w solance, inhalacje, jonoforeza borowinowa, kąpiel borowinowa, kąpiel kwasowęglowa sucha, kąpiel perełkowa w solance, zawijania borowinowe, krenoterapia;
 • zabiegi wodolecznicze – ćwiczenia w tanku Hubbarda, hydromasaż wielostrumieniowy i podwodny, kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – ćwiczenia czynne w odciążeniu i z oporem, gimnastyka lecznicza, gimnastyka przyrządowa, gimnastyka zbiorowa, terapia manualna, reedukacja chodu, kinesiology taping, terapia Biofeedback, trening marszowy z przyrządami, urorehabilitacja;
 • masaże – drenaż limfatyczny, masaż leczniczy, masaż pneumatyczny, masaż relaksujący, masaż wibracyjny, masaż tkanek głębokich;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektrostymulacja, fonoforeza, jonoforeza, głęboka oscylacja, krioterapia miejscowa, naświetlanie promieniami IR, pole elektromagnetyczne, prądy, pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności, tonoliza, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki.

Atrakcje turystyczne

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które warto odwiedzić z rodziną podczas pobytu w Ustroniu. Park położony jest na stokach Równicy i oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na spacerowych ścieżkach można tu spotkać jelenie, daniele, a nawet drapieżniki, takie jak sokoły czy jastrzębie. W parku znajduje się również sokolarnia i sowiarnia, gdzie można zobaczyć te piękne ptaki z bliska. Dla dzieci przygotowano Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, gdzie mogą dowiedzieć się więcej o przyrodzie Beskidu Śląskiego. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw oraz punkt widokowy z widokiem na Czantorię.

Jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają na kuracjuszy i turystów? Oto kilka z nich:

 • Kolej linowa na Czantorię,
 • Park Linowy na Równicy,
 • Park Ruchomych Dinozaurów i Ogromnych Owadów,
 • Muzeum Etnograficzne Stara Zagroda,
 • Muzeum Ustrońskie,
 • Park Zdrojowy z tężnią solankową i Pijalnią Wód Mineralnych,
 • Kościół św. Anny.

Fot.: www.uzdrowisko-ustron.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie