Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” w Goczałkowicach-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (32
Adres:

Uzdrowiskowa 51
43-230 Goczałkowice-Zdrój

Lokalizacja: Nad jeziorem
Województwo: śląskie
Opis

Szpital sanatoryjny „Gwarek” mieści się na terenie Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój w otoczeniu malowniczego parku. Placówka dysponuje komfortową bazą noclegową, a także rozbudowaną bazą zabiegową. Podczas pobytu w ośrodku kuracjusze mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych i basenu rehabilitacyjnego.

Położenie geograficzne

Goczałkowice-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim. Geograficznie położona jest w regionie Dolina Górnej Wisły – od południowego wschodu otaczają je pasma Beskidu, od północy zaś lasy Pszczyńskie.

Wieś leży nad Jeziorem Goczałkowickim, będącym głównym źródłem wody pitnej dla Górnego Śląska. Goczałkowice-Zdrój są jedną z dwóch miejscowości w województwie śląskim, które mają status uzdrowiska (druga to Ustroń).

Lokalizacja i dojazd

Zespół Sanatoryjno-Szpitalny „Gwarek” leży w odległości 40 km od Katowic i 10 km od Bielska-Białej. Teren wokół uzdrowiska jest bardzo dobrze rozwinięty komunikacyjnie – do miasteczka dojechać można pociągiem (stacja Goczałkowice-Zdrój), własnym samochodem (droga DK-1) lub autobusem.

Osoby planujące pobyt w ośrodku mogą skorzystać także z oferty prywatnych przewoźników, na przykład firmy Hoper. Oferuje ona przejazdy z adresu na adres. To także świetna opcja dla grup zorganizowanych.

Warunki lokatorskie

Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” w Goczałkowicach-Zdroju oddaje do dyspozycji gości pokoje 1- i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, balkonem i telewizorem. Obiekt dysponuje także miejscami noclegowymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie budynku rozmieszczona jest cała baza zabiegowa, a także jadalnia serwująca pyszne posiłki kuchni polskiej. Kuracjusze mogą korzystać ze wszystkich udogodnień, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. W budynku dostępna jest bezpłatna sieć Wi-Fi.

Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek" w Goczałkowicach-Zdroju
Ośrodek gwarantuje gościom wypoczynek w komfortowych warunkach

Zespół Sanatoryjno-Szpitalny „Gwarek” oferuje gościom różne formy pobytu, w tym pakiety komercyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Kuracjusze mogą skorzystać z takich pakietów jak m.in.:

 • Zdrowy Kręgosłup,
 • Mini Medi SPA,
 • Terapia Holistyczna,
 • Pakiet poudarowy,
 • Pakiet przeciwobrzękowy,
 • Pakiet rehabilitacyjny.

Sanatorium oferuje także turnusy sanatoryjne i pobyty refundowane przez NFZ, w tym:

 • rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych,
 • rehabilitację ogólnoustrojową w ośrodku lub oddziale dziennym,
 • rehabilitację neurologiczną w warunkach stacjonarnych,
 • leczenie uzdrowiskowe w formie szpitala uzdrowiskowego dla dorosłych (21 dni) lub sanatorium uzdrowiskowego dla dorosłych (28 dni).

Specjalizacja leczenia

Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji:

 • ortopedycznej – po endoprotezoplastyce stawów kolanowych i biodrowych, po artroskopii stawu kolanowego i biodrowego, po rekonstrukcji ACL i PCL, po uszkodzeniu łąkotek i więzadeł, po urazach mięśniowych, po złamaniach;
 • neurologicznej – stany po udarach mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, zespoły korzeniowe w przebiegu dyskopatii kręgosłupa, zespoły bólowe kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowych, stany po operacjach neurochirurgicznych;
 • reumatologicznej – zapalenie tkanek miękkich (pochewki, ścięgna, kaletki), polimialgia reumatyczna, zapalenia wielomięśniowe i skórno-mięśniowe, toczeń układowy w stadium remisji, bóle stawów obwodowych;
 • rehabilitacji w medycynie sportowej.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych obejmuje:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – pilates, gimnastyka indywidualna i grupowa, basen rehabilitacyjny, biofeedback, kinesiology taping, diagnostyka funkcjonalna, trening funkcjonalny;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – diadynamik, elektrostymulacja, galwanizacja, prądy interferencyjne, jonoforeza, prądy Kotza/Traberta/Tens, ledoterapia, lampa Sollux, magnetoterapia, Viofor, laseroterapia, krioterapia miejscowa, ultradźwięki;
 • masaże – ręczny różnych części ciała, sportowy, limfatyczny, relaksacyjny, odchudzający, podciśnieniowy, mechaniczny drenaż limfatyczny, masaż suchy na łóżku wodnym;
 • zabiegi z zakresu balneologii i hydroterapii – kąpiel perełkowo-borowinowa, kąpiel solankowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej, okłady borowinowe, jonoforeza borowinowa, natrysk płaszczowy, masaż podwodny, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych;
 • pozostałe zabiegi – terapia holistyczna, akupunktura, sauna IR, muzykoterapia, terapia neuropsychologiczna, nordic walking i inne.
Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek" w Goczałkowicach-Zdroju
Obiekt dysponuje rozbudowaną bazą zabiegową

Atrakcje turystyczne

Goczałkowice-Zdrój to obok Ustronia jedno z dwóch uzdrowisk w województwie śląskim. Łagodny mikroklimat, położenie w otoczeniu lasów i bliskość jeziora stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku i rekreacji. Region słynie także z wielu atrakcji, które warto zobaczyć w wolnym czasie. Najciekawsze z nich to m.in.:

 • Park Zdrojowy w Goczałkowicach-Zdroju,
 • Jezioro Goczałkowickie,
 • Ogrody Kapias,
 • Wiślana Trasa Rowerowa,
 • Centrum Edukacji Technicznej,
 • Ośrodek Jeździecki Leśniczówka,
 • Kościół Św. Anny,
 • Kościół Św. Jerzego.

Fot.: www.gwarek.info

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 ocen “Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” w Goczałkowicach-Zdroju”
 1. Bardzo dobra (profesjonalna i życzluwa) kadra medyczna i administracja. Szczególne podziękowanie dla dr Liszko i fizjoterapeutki pani Doroty. Wyżywienie poprawne, pokój do zaakceptowania ale łazienka dla krasnala. Zimą można szczekać z nudów ale latem wiele atrakcji. Jedyny poważny minus to obsesyjnie realizowany nocny (ok. 22:00) tzw. obchód – pielęgniarka “bębni” w drzwi i wykrzykuje “dobranoc”. Nie odpuszcza nawet po wcześniejszym zameldowaniu się w pokoju dyżurnej. Ta procedura do poprawki…

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Program rehabilitacyjny w sanatorium był bardzo skuteczny i przywrócil mi zdrowie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. W sanatorium panowała czystość i higiena na bardzo wysokim poziomie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Jedzenie w sanatorium było smaczne i zdrowe, według indywidualnych potrzeb żywieniowych.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Personel w sanatorium był bardzo profesjonalny i troszczył się o każdego pacjenta.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Sanatorium do którego wracam wspomnieniami. Było jednym z najlepszych do tej pory i oferowało wysoką jakość usług medycznych.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie są dostępne pokoje i jak są wyposażone?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy w sanatorium są jakieś zajęcia grupowe?

  Brak odpowiedzi od obiektu