Sanatorium „Bałtyk” w Świnoujściu

Sanatorium „Bałtyk” w Świnoujściu

Dane kontaktowe:

 • 913
Adres:

72-600 Świnoujście
ul. Słowackiego 23

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

Sanatorium „Bałtyk” w Świnoujściu to budynek o charakterystycznej architekturze. Obiekt wybudowany na przełomie XIX i XX wieku przykuwa uwagę za sprawą elewacji wykonanej z czerwonej cegły. Od morza dzieli go zaledwie 200 metrów – to świetna informacja dla osób, które kochają spacery i plażowanie. Drugim atutem ośrodka jest własna baza zabiegowa z basenem solankowym.

Położenie geograficzne

Świnoujście to najdalej wysunięte na północny zachód miasto w Polsce. Kurort leży w województwie zachodniopomorskim, nad cieśniną Świną oraz nad Morzem Bałtyckim. To jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na 44 mniejszych wyspach i wysepkach.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Bałtyk” mieści się przy ulicy Słowackiego 23 w Świnoujściu. Obiekt zlokalizowany jest w odległości około 200 metrów od morza. W niewielkiej odległości znajduje się również Park Chopina. Wokół nie brakuje kawiarni i restauracji.

Dojazd do Świnoujścia możliwy jest samochodem i środkami transportu publicznego. Przez miasto biegnie między innymi droga krajowa nr 3, biegnąca aż do Jakuszyc (granica z Czechami). Na terenie miasta znajdują się też dworce – autobusowy i kolejowe. Poruszanie się po mieście umożliwia komunikacja miejska.

Warunki lokatorskie

Budynek został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Posiada 3 kondygnację. Na miejscu znajduje się komfortowa baza noclegowa w postaci przestrzennych, komfortowo urządzonych pokoi 1-, 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami. Część z nich przystosowana jest na przyjęcie osób niepełnosprawnych. W każdym pokoju znajduje się telewizor, radioodbiornik, lodówka, czajnik elektryczny i telefon.

Na terenie budynku dostępna jest ponadto baza zabiegowa z basenem solankowym oraz sala rehabilitacyjna. Goście spożywają posiłki w jadalni zlokalizowanej na parterze. Budynek jest przystosowany do pobytu 86 gości. Przed obiektem znajduje się niewielki parking.

Specjalizacja leczenia

Główne profile lecznicze Uzdrowiska Świnoujście to:

 • choroby dróg oddechowych,
 • choroby kobiece (ginekologia),
 • schorzenie dermatologiczne,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby kardiologiczne,
 • choroby endokrynologiczne.

Zabiegi

W Sanatorium „Bałtyk” w Świnoujściu znajduje się baza zabiegowa z salą rehabilitacyjną i basenem solankowym. To jeden z dwóch zakładów przyrodoleczniczych, którymi dysponuje Uzdrowisko Świnoujście. Na miejscu

Na miejscu odbywają się między innymi ćwiczenia grupowe z fizjoterapeutą w basenie solankowym. Kuracjusze mogą skorzystać też z innych zabiegów, w tym biczów szkockich czy diatermii krótkofalowej. W zakładzie ,,Bałtyk” wykonuje się takie same zabiegi fizjoterapeutyczne jak w ZPL „Rusałka” za wyjątkiem okładów borowinowych i masaży mechanicznych. Dwa ostatnie zabiegi dostępne są wyłącznie w ZPL ,,Rusałka” oraz obiekcie „Bursztyn”.

Atrakcje turystyczne

Świnoujście to miasto, które ma wiele do zaoferowania seniorom. Można tu aktywnie spędzać czas, spacerując lub jeżdżąc rowerem po rozbudowanej sieci ścieżek. Warto również odwiedzić plażę w Świnoujściu i Promenadę Nadmorską, która jest jedną z najdłuższych w Europie. Inne atrakcje w okolicy to m.in.:

 • Muzeum Obrony Wybrzeża,
 • Park Zdrojowy,
 • Stawa Młyny,
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego,
 • Falochrony – Wschodni, Zachodni i Centralny,
 • Podziemne Miasto na wyspie Wolin,
 • Rezerwat ptaków Karsiborska Kępa.

Fot.: www.uzdrowisko.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie