Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy SUSMED w Dąbkach

Dane kontaktowe:

 • + 4
 • (94
 • (94
Adres:

ul. Darłowska 12
76-156 Dąbki

Lokalizacja: Nad morzem
Miasto: Dąbki
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

SUSMED to ośrodek sanatoryjny oferujący pobyty zdrowotne, wczasy rodzinne i pobyty hotelowe. Z oferty placówki mogą korzystać również osoby ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Obiekt mieści się w pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce – od morza oddziela go zaledwie niewielki pas zieleni. Bliskość plaży, jeziora Bukowno i licznych szlaków turystycznych sprawia, że goście sanatorium z pewnością nie będą się nudzić. Mnóstwo atrakcji czeka na nich w okolicy, jak i w samym ośrodku – kuracjusze mogą korzystać między innymi z placu zabaw, biblioteki, siłowni plenerowej czy boiska do siatkówki.

Położenie geograficzne

Dąbki to miejscowość uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce. Kurort znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Geograficznie leży na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim, nad brzegiem jeziora Bukowo.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek znajduje się w Dąbkach przy ulicy Darłowskiej 12. Położony jest w pobliżu jednej z piękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim – obiekt oddziela od morza zaledwie pas zieleni. Bliskość plaży i leczniczy mikroklimat sprawiają, że pobyt w sanatorium to doskonały wybór zarówno dla seniorów, jak i całych rodzin. W niewielkiej odległości od sanatorium zlokalizowane jest jezioro Bukowno i liczne szlaki turystyczne.

Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy SUSMED w Dąbkach
Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego

Do uzdrowiska można dojechać między innymi samochodem, na przykład biegnącą od strony Darłowa drogą wojewódzką nr 203, która biegnie przez Dąbki i Bukowo Morskie na południe. Pozostałe miejscowości leżące przy trasie to Koszalin, Zakrzewo, Zaleskie, Duninowo i Ustka. Dojazd do Dąbek możliwy jest także środkami transportu publicznego, w tym autobusem.

Warunki lokatorskie

Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy SUSMED w Dąbkach oferuje swoim gościom pobyty komercyjne i dofinansowane przez NFZ. Placówka zapewnia im komfortowe warunki zakwaterowania i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Podczas pobytu w ośrodku mogą skorzystać między innymi z siłowni zewnętrznej, placu zabaw, biblioteki, rowerów czy boiska do gier zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna).

Na terenie placówki organizowane są różnego rodzaju koncerty, wieczorki taneczne, zabawy przy ognisku czy seanse filmowe. Na miejscu dostępna jest ponadto świetlica, w której najmłodsi goście mogą bezpiecznie i kreatywnie spędzać czas pod okiem doświadczonych pedagogów.

Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jedno z przejść prowadzących na plażę przystosowane jest dla gości poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy SUSMED w Dąbkach
Pokoje są elegancko urządzone i wyposażone w niezbędne udogodnienia

Z myślą o kuracjuszach przygotowano komfortowe pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe w trzech budynkach hotelowych. Wszystkie posiadają balkon. Na najbardziej wymagających gości czekają przestronne apartamenty. Każdy pokój wyposażony jest w:

 • prywatną łazienkę,
 • czajnik bezprzewodowy,
 • suszarkę balkonową,
 • telewizor,
 • ręczniki,
 • leżaki.

W jednym z budynków zlokalizowana jest jadalnia. To tam serwowane są posiłki dla kuracjuszy. Serwują je kelnerzy, bezpośrednio do stolika. Na stołach króluje domowa kuchnia, a potrawy przygotowywane są ze świeżych, często sezonowych produktów. Kuracjusze mają możliwość wyboru diety. Ośrodek proponuje dietę podstawową, lekkostrawną, bezglutenową oraz cukrzycową.

Miejscem uwielbianym przez gości jest kawiarnia. Na miejscu można napić się aromatycznej kawy, spróbować słodkich wypieków. Na amatorów mocniejszych trunków czeka z kolei bar serwujący drinki i piwo.

Specjalizacja leczenia

W sanatorium w Dąbkach leczone są następujące jednostki chorobowe:

 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • schorzenia reumatologiczne,
 • schorzenia ortopedyczno-urazowe.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych obejmuje:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – UGUL, ćwiczenia na przyrządach, gimnastyka lecznicza;
 • masaże – masaż klasyczny, hydromasaż membranowy, Aquavibron;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – lampa Bioptron i Sollux, laser, krioterapia miejscowa, magnetronik, magnetostymulacja, ultradźwięki, fonoforeza, diadynamik, interdyn, jonoforeza, TENS, inhalacje, sucha kąpiel CO2;
 • zabiegi balneologiczne – kąpiel wirowa solankowa kończyn górnych lub dolnych, kąpiel solankowo-borowinowa kończyn górnych lub dolnych, kąpiel w zawiesinie borowinowej, fasony borowinowe, okład borowinowy, galwanoborowina, inhalacje indywidualne solankowe.
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy SUSMED w Dąbkach
Ośrodek dysponuje nowoczesną bazą zabiegową

Atrakcje turystyczne

Dąbki to urokliwa wieś uzdrowiskowa zlokalizowana zaledwie 7 km od Darłowa. Jedną z jej największych atrakcji jest piękna, piaszczysta plaża wzdłuż której rozciąga się malownicza promenada leśna o długości prawie 6 km. W Dąbkach nie brakuje również fascynujących atrakcji turystycznych i miejsc, które warto odwiedzić. Oto kilka z nich:

 • Jezioro Bukowo,
 • Bunkry w Bobolinie,
 • MegaLandia Park Rozrywki,
 • Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej,
 • Klasztor cystersów w Bukowie Morskim,
 • Rezerwat Słowińskie Błota,
 • Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej,
 • Fort Marian.

Fot.: www.susmed.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie