Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa” w Kołobrzegu

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

Ściegiennego 1, 78-100 Kołobrzeg

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Miasto: Kołobrzeg
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa” to kompleks 5 obiektów zlokalizowanych w niewielkiej odległości od plaży i parku miejskiego. Ośrodek oddaje do dyspozycji gości komfortowo urządzone pokoje rozmieszczone w pięciu pawilonach, nowoczesną bazę zabiegową oraz basen solankowy. Kuracjusze mają zapewnione całodzienne wyżywienie i opiekę lekarsko-pielęgniarską. Sanatorium oferuje gościom zarówno pobyty komercyjne, jak i turnusy dla osób ze skierowaniem z NFZ-u.

Położenie geograficzne

Kołobrzeg to miasto portowe nad Morzem Bałtyckim. Uzdrowisko położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa” to kompleks składający się w 5 obiektów znajdujących się w Kołobrzegu. Wszystkie zlokalizowane są w niewielkiej odległości od plaży i miejskiego parku. Kompleks mieści się przy ulicy Ściegiennego 4-6. Wyjątkiem jest obiekt o nazwie ,,Mewa V”, który umiejscowiony jest przy ulicy Rafińskiego 9.

Budynki sanatoryjne znajdują się w pobliżu licznych atrakcji Kołobrzegu, takich jak Stadion Miejski, Muzeum Oręża Polskiego, Bazylika Mariacka czy Plaża Ouest.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa" w Kołobrzegu
Lokalizacja jest jednym z największych atutów sanatorium ,,Mewa”

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych kurortów w tej części Polski. Do miasta można dojechać na kilka sposobów, między innymi autobusem oraz z prywatnymi przewoźnikami. Większych problemów nie sprawia także poruszanie się po regionie.

Dysponując własnym samochodem można na przykład udać się na wycieczkę do Mielna czy Szczecina. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 11 prowadząca przez 4 województwa – zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa” w Kołobrzegu oddaje do dyspozycji gości komfortowo urządzone pokoje rozmieszczone w 5 pawilonach. Pierwszy z obiektów, czyli ,,Mewa I” składa się z 4 połączonych budynków oznaczonych kolejnymi literami alfabetu (A-D). Na ich terenie znajdują się pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz pokoje typu studio z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie wyposażone zostały w telewizor oraz czajnik elektryczny. Część pokoi dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tutaj znajduje się także jadalnia i baza zabiegowa.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa" w Kołobrzegu
Na gości czekają komfortowo urządzone pokoje z łazienkami

Budynek ,,Mewa II” znajduje się najbliżej parku nadmorskiego. W obiekcie znajdują się pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. Podobnie jak w budynku ,,Mewa V”. Ten pawilon jest dodatkowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jego terenie znajduje się basen solankowy. W każdym z obiektów dostępna jest opieka pielęgniarska.

Sanatorium ,,Mewa” w Kołobrzegu oferuje gościom różne formy pobytów, w tym pobyty lecznicze, wypoczynkowe, a także turnusy sanatoryjne dla osób ze skierowaniem z NFZ-u.

Specjalizacja leczenia

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób układu oddechowego,
 • chorób kardiologicznych,
 • schorzeń narządu ruchu.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów oferowanych przez Sanatorium ,,Mewa” obejmuje:

 • zabiegi SPA – masaż gorącymi kamienia kręgosłupa/ciała, masaż bańką chińską, masaż stemplami ziołowymi, akupresura stóp, masaż całego ciała;
 • zabiegi borowinowe – okłady borowinowe, fasony borowinowe, kąpiel w zawiesinie borowinowe, kąpiel borowinowa;
 • kąpiele mineralne – gimnastyka w basenie solankowym, kąpiel solankowa;
 • zabiegi wodolecznicze – masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, hydromasaż, hydromasaż z kąpielą perełkową, bicze szkockie, kąpiel CO2 sucha;
 • inhalacje indywidualne solankowe,
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – UGUL, gimnastyka indywidualna i zbiorowa, stoły do ćwiczeń biernych, rowerek treningowy;
 • zabiegi z zakresu światłolecznictwa – lampa Bio-V, lampa Sollux, laseroterapia;
 • zabiegi z zakresu elektrolecznictwa – diadynamik, interdyn, ultradźwięki, jonoforeza, jonoforeza borowinowa, Tens, magnetronik, galwanizacja, galwanoborowina, elektrostymulacja;
 • zabiegi z zakresu ciepło- i zimnolecznictwa – fango, krioterapia z / bez gimnastyki;
 • masaże – masaż klasyczny kręgosłupa, Lymphatron, masaż membranowy Wellsystem.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa" w Kołobrzegu
Na terenie kompleksu znajduje się wiele udogodnień dla gości, w tym przestronna jadalnia

Atrakcje turystyczne

Kołobrzeg to miasto słynące z licznych atrakcji. Jedną z nich są niewątpliwie kołobrzeskie plaże uznawane ze jedne z najpiękniejszych nad polskim morzem. Ich szerokość dochodzi nawet do 100 metrów! Przy jednej z nich znajduje się zabytkowa latarnia morska wybudowana w 1947 roku. Obiekt ma wysokość 26 metrów, a zasięg jej światła to 16 mil morskich. W podziemiach latarni działa Muzeum Minerałów. Inne atrakcje Kołobrzegu to m.in.:

 • Kamienica Schliffenów,
 • Muzeum Oręża Polskiego,
 • Wieża ciśnień i Browar Colberg,
 • Port rybacki i targ rybny,
 • Kołobrzeski Skansen Morski,
 • Bindaż grabowy,
 • Pomnik Zaślubin Polski z Morzem,
 • EkoPark Wschodni Kołobrzeg.

Fot.: www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl, www.booking.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Mewa” w Kołobrzegu”
 1. Mój mąz i ja jestesmy zachwyceni. Z pewnoscia wrocimy

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. To był mój najlepszy dwutygodniowy odpoczynek! Jedzenie – rewelacja, obsługa na najwyzym poziomie…

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Przepyszne jedzenie! Relaks, odpoczynek, cisza… niesamowite miejsce

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Uwielbiam tu wracać! Morze, szum fal, cisza, spokój… to jest to czego szukałem od dawna! Jedyny minus – odległość. Dojeżdżam ponad 500 km do tego ośrodka. Jednak to już nie jest od nikogo uzależnione…

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Cuuuudowne miejsce, a obsługa… szkoda, że nie ma 6!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w Sanatorium Uzdrowiskowym “Mewa”! Smaczne jedzenie, profesjonalna obłsuga i co najważniejsze – podczas całego pobytu było aktywnie. Wspólne spacery, bieganie! Polecam!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy mogę do sanatorium przyjechać z małym psem?

  Na terenie sanatorium nie akceptuje się pobytu zwierząt.

  Czy na basenie korzystanie z czepka jest obowiązkowe?

  Na stronie obiektu ani w regulaminie nie ma informacji na ten temat. Zalecamy kontakt z obsługą sanatorium.