Hotel „Swarożyc” w Świnoujściu

Dane kontaktowe:

 • (91
 • (91
Adres:

E.Gierczak 1
72-600 Świnoujście

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

Hotel „Swarożyc” to obiekt będący częścią kompleksu ,,Uzdrowisko Świnoujście”. Ośrodek mieści się w przedwojennym budynku, który został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – na jego terenie znajdują się odpowiednio przygotowane pokoje, windy, automatyczne drzwi oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. Hotel nie dysponuje własną bazą zabiegową – goście mogą jednak korzystać z pobliskich Zakładów Przyrodoleczniczych.

Położenie geograficzne

Świnoujście to miasto portowe na północno-zachodnim skraju Polski, w województwie zachodniopomorskim. Uzdrowisko leży na 3 dużych wyspach (Wolin, Uznam i Karsibór) i kilkudziesięciu mniejszych wysepkach.

Lokalizacja i dojazd

Hotel „Swarożyc” zlokalizowany jest w dzielnicy nadmorskiej, w odległości zaledwie 65 m od Promenady i 450 m od Muszli Koncertowej. Ponadto w odległości około 1,8 km znajduje się przeprawa promowa – z przystani odpływają promy na drugi brzeg Świny.

Hotel „Swarożyc" w Świnoujściu
Budynek Hotelu „Swarożyc” wyróżnia się na sąsiednich budynków przedwojenną architekturą

Świnoujście to miasto portowe i ośrodek o charakterze uzdrowiskowym, który jako jedyne w Polsce położone jest na kilkudziesięciu wyspach. Bez problemu można jednak do niego dotrzeć własnym samochodem lub na pokładzie prywatnego busa bądź autokaru. Dojazd do Świnoujścia jest możliwy drogą krajową nr 3. Dojeżdżając do miasta należy kierować się na przeprawę promową Centrum, która jest ogólnodostępna.

Warunki lokatorskie

Hotel „Swarożyc” w Świnoujściu posiada w swojej ofercie 19 komfortowo urządzonych pokoi 1-, 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajduje się telewizor, telefon i lodówka. Na korytarzach dostępne są czajniki bezprzewodowe. Śniadania dla gości obiektu serwowane są w restauracji ,,Światowid” zlokalizowanej na terenie hotelu.

W obiekcie nie ma barier architektonicznych – jest on w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostępne udogodnienia to m.in.: wygodne podjazdy dla wózków inwalidzkich, automatycznie otwierane drzwi, winda oraz specjalnie przygotowane łazienki.

Hotel „Swarożyc" w Świnoujściu
Na gości czekają wygodne pokoje wyposażone w liczne udogodnienia

Kompleks „Uzdrowisko Świnoujście” obejmuje 8 ośrodków zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej, tuż przy promenadzie. Ośrodek oferuje gościom różne formy pobytów, również w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferta obejmuje m.in.:

 • turnusy lecznicze i szpitalne,
 • wczesną rehabilitację kardiologiczną,
 • pobyty pełnopłatne – weekendowe, świąteczne, turnusy dla seniorów, pobyty lecznicze z zabiegami.

Specjalizacja leczenia

„Uzdrowisko Świnoujście” realizuje leczenie w następujących profilach:

 • choroby reumatologiczne,
 • choroby kardiologiczne,
 • schorzenia dermatologiczne,
 • choroby narządu słuchu,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • choroby endokrynologiczne.

Zabiegi

Hotel „Swarożyc” w Świnoujściu nie dysponuje własną bazą zabiegową. Goście mogą korzystać z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych realizowanych w Zakładach Przyrodolecznictwa należących do ,,Uzdrowiska Świnoujście”. Ich oferta obejmuje m.in.:

 • krioterapię punktową (leczenie schłodzonym powietrzem lub parami azotu),
 • zabiegi z zakresu elektrolecznictwa – ultradźwięki miejscowe, galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy Traberta/Kotza/Tens/diadynamiczne/interferencyjne;
 • zabiegi z zakresu światłolecznictwa – naświetlania miejscowe promieniowaniem podczerwonym lub ultrafioletowym, skaner, laseroterapia punktowa;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – kąpiele wirowe kończyn, hydromasaże, kąpiele perełkowe;
 • zabiegi balneologiczne – okłady borowinowe, galwanoborowina, kąpiele solankowe i kwasowęglowe, inhalacje solankowe;
 • masaże lecznicze – masaż klasyczny/mechaniczny/limfatyczny.

Atrakcje turystyczne

Świnoujście to miasto portowe najdalej wysunięte na północny-zachód kraju. Jako jedyne w Polsce leży na kilkudziesięciu wysepkach. Ośrodek ma charakter uzdrowiskowy – każdego roku zjeżdżają do niego tysiące kuracjuszy i turystów, na których czeka mnóstwo atrakcji.

Jedną z nich jest plaża w Świnoujściu uznawana za jedną z najpiękniejszych w naszym kraju. Inne atrakcje miasta i regionu to m.in.:

 • Promenada w Świnoujściu,
 • Latarnia Morska,
 • Falochrony – Wschodni, Centralny i Zachodni,
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego,
 • Park Zdrojowy w Świnoujściu,
 • Podziemne Miasto na wyspie Wolin,
 • Baltic Park Molo,
 • Rezerwat ptaków Karsiborska Kępa,
 • Wieża kościoła św. Marcina Lutra.

Fot.: www.uzdrowisko.pl, www.planetofhotels.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 ocen “Hotel „Swarożyc” w Świnoujściu”
 1. Byłam zachwycona kiedy dowiedzialam się, że do hotelu mogę przyjechać z pieskiem. Na miejscu rewelacja, pelen profesjonalizm. A zabiegi? Meeeeega

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Przepiękna okolica i sam hotel. Pokoje duże i czyste, personel bardzmo miły. Jeśli ktoś chce odpocząć i wyzdrowieć polecam ten ośrodek i oferowane zabiegi lecznicze.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Moja małżonka wróciła pełna podziwu.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Hotel cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Obsługa na najwyższym poziomie, zasluguje na 6! Zsbiegi dobrane do każdego pacjenta. A do tego malownicza okolica. Baaaardzo polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Urocze miejsce i można przyjechać ze swoim pupilem. Polecam ze względu na lokalizację, jedzenie i personel. Zabiegi dobrane do doleglwiości pacjenta.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Przepiękny obiekt nad polskim morzem. Jeśli będę mógł – wrócę ponownie. Przyjechałem tutaj z żoną, oboje chorujemy na kręgosłup. Zabiegi rewelacyjne, pomogły mi i małżonce. Do tego ta okolica, jak w bajce.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy za zwierzęta domowe trzeba uiszczać dodatkową opłatę?

  Brak odpowiedzi od obiektu