Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid” w Świnoujściu

Dane kontaktowe:

 • 913
Adres:

72-600 Świnoujście
ul. Kasprowicza 12

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

Sanatorium „Światowid” to jeden z obiektów należących do kompleksu Uzdrowisko Świnoujście S.A. Ośrodek znajduje się tuż przy nadmorskiej promenadzie (około 100 metrów od morza). Na jego terenie znajduje się komfortowa baza noclegowa dla ponad 70 gości, jadalnia oraz część bazy zabiegowej. Placówka jest przyjazna osobom niepełnosprawnym.

Położenie geograficzne

Świnoujście to miasto o charakterze uzdrowiskowym zlokalizowane w północno-zachodnim krańcu Polski. Ten najdalej wysunięty na północny zachód ośrodek miejski w kraju leży w województwie zachodniopomorskim. Geograficznie Świnoujście rozmieszczone jest na 3 dużych wyspach (Wolin, Uznam i Karsibór) i kilkudziesięciu mniejszych wysepkach.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid” mieści się przy ulicy Kasprowicza 12 w Świnoujściu. Obiekt znajduje się tuż przy promenadzie, w odległości zaledwie 100 metrów od morza.

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce położone na kilkudziesięciu wyspach. Mogłoby się wydawać, że dotarcie do uzdrowiska może sprawiać sporo problemów. Nic bardziej mylnego! Do miasta można dojechać własnym samochodem, na przykład jadąc drogą krajową nr 3. Dojeżdżając do Świnoujścia należy kierować się na przeprawę promową Centrum.

Osoby nie dysponujące autem mogą do Świnoujścia dojechać środkami transportu publicznego. Jedną z opcji jest skorzystanie z oferty prywatnych przewoźników, takich jak firma Hoper. Oferują oni przejazdy z adresu na adres. To doskonała opcja zarówno dla osób podróżujących w pojedynkę, jak i dla większych grup.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid” w Świnoujściu to 4-kondygnacyjny budynek. Na jego terenie znajduje się komfortowa baza noclegowa dla 71 gości. Do ich dyspozycji oddane są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz pokoje typu studio 2+2. W każdym pokoju znajduje się łazienka z kabiną prysznicową, telefon, radio, telewizor oraz lodówka.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid" w Świnoujściu
Pokoje z łazienkami i pokoje typu studio – goście mogą wybrać jedną z dostępnych opcji zakwaterowania

Wybrane pokoje w obiekcie wyposażone są ponadto w balkony wychodzące na stronę południową lub zachodnią. Na miejscu znajduje się również przestrzenna jadalnia, część bazy zabiegowej oraz miejsca parkingowe dla gości, którzy zdecydują się na przyjazd własnym samochodem.

Ośrodek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W częściach wspólnych znajduje się winda oraz wygodny podjazd na stołówkę. Sanatorium dysponuje także specjalnie przygotowanymi pokojami, które wyposażone są w odpowiednio zaaranżowane łazienki.

W obiektach należących do kompleksu Uzdrowisko Świnoujście S.A. realizowane są różne formy pobytów, w tym pobyty lecznicze i sanatoryjne. Goście mają również możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów pobytowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie uzdrowiska.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Świnoujście realizuje następujące profile leczenia:

 • schorzenia kardiologiczne,
 • choroby dermatologiczne,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • schorzenia reumatologiczne,
 • choroby laryngologiczne,
 • choroby metaboliczne (cukrzyca, otyłość).

Zabiegi

W budynku znajduje się jedynie część bazy zabiegowej. Goście mogą korzystać z pobliskich Zakładów Przyrodoleczniczych. Pełna oferta zabiegów leczniczych wykonywanych w Uzdrowisku Świnoujście S.A. obejmuje m.in.:

 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – kąpiele wirowe kończyn dolnych i górnych, hydromasaż, kąpiel perełkowa, bicze szkockie, okłady borowinowe, galwanoborowina, jonoforeza borowinowa, kąpiel solankowa, kąpiel kwasowęglowa, inhalacje solankowe, basen solankowy;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – prądy Tens, prądy Kotza, galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy diadynamiczne i interferencyjne, ultradźwięki miejscowe, pole magnetyczne, krioterapia, laseroterapia punktowa, naświetlania miejscowe promieniowaniem widzialnym, podczerwonym lub ultrafioletowym;
 • masaże – masaż klasyczny, masaż limfatyczny, masaż mechaniczny;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa, ćwiczenia na przyrządach.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid" w Świnoujściu
Na terenie obiektu znajduje się nie tylko baza noclegowa, ale także przestronna jadalnia

Atrakcje turystyczne

Świnoujście to miasto, którego jednym z największych atutów jest położenie. Ośrodek leży w niewielkiej odległości od granicy z Niemcami, dzięki czemu stanowi świetną bazę wypadową dla osób, które kochają zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Wiele atrakcji czeka na turystów także w samym Świnoujściu. Te najciekawsze z nich to m.in.:

 • Latarnia Morska,
 • Stawa Młyny,
 • Falochrony w Świnoujściu (Wschodni, Zachodni i Centralny),
 • Fort Gerharda,
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego,
 • Podziemne Miasto,
 • Rezerwat ptaków Karsiborska Kępa,
 • Wieża kościoła św. Marcina Lutra.

Fot.: www.uzdrowisko.pl, www.polska-org.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Światowid” w Świnoujściu”
 1. Trafiłam na świetnego współlokatora. Super wyjazd. Wypocząłem, a tego potrzebowałem. Blisko morze.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Trafiłam na świetnego współlokatora. Super wyjazd. Wypocząłem, a tego potrzebowałem. Blisko morze.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Trafiłam na świetnego współlokatora. Super wyjazd. Wypocząłem, a tego potrzebowałem. Blisko morze.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Morze, szum fal, swieze powietrze! Tego mi było trzeba!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Pokoje czyste. Panie dbaja o porzadek i o to, aby goscie byli zadowoleni. Bardzo mily kucharz i pani z recepcji.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Byłam tam kilka dni temu i nie mam na co narzekać. Zacznę od obsługi – bardszo mili ludzie i przede wszystkim kompetentni. Jedzenie – naprawde smaczne. Zabiegi satysfakcjonujace. Odbywaja się w dwóch budynkach. Blisko morze. Jak bede mogla – z pewnoscia wroce.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Dużym plusem jest to, że ośrodek dostosowany jest pod osoby niepełnosprawne. Jedzenie pyszne. Z plusów to jeszcze to, że blisko do morza. Można codziennie chodzić na spacery.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 8. Rzut beretem do morza! Genialne miejsce. Uwielbiam tu być!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy oferta ośrodka obejmuje sanatoryjne leczenie ambulatoryjne tzn. bez zakwaterowania i wyżywienia?

  Tak, istnieje możliwość leczenia ambulatoryjnego bez zakwaterowania i wyżywienia. Zazwyczaj obejmuje to wizyty u lekarza, wykonywanie badań laboratoryjnych, zastosowanie leków lub innych procedur medycznych.