Hotel Uzdrowiskowy „Tryton” w Świnoujściu

Dane kontaktowe:

 • 693
Adres:

ul. Żeromskiego 11,
72-600 Świnoujście

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

Ośrodek wczasowy ,,Tryton” to atrakcyjnie zlokalizowany obiekt oferujący gościom szereg udogodnień. Hotel usytuowany jest zaledwie 60 metrów od plaży. Na jego terenie znajduje się komfortowa baza noclegowa, sala bilardowa, wypożyczalnia rowerów oraz całodobowa kawiarnia. Placówka nie dysponuje własną bazą zabiegową ani stołówką. Kuracjusze mogą jednak korzystać z tych udogodnień w innych obiektach Uzdrowiska Świnoujście.

Położenie geograficzne

Świnoujście to miasto portowe w województwie zachodniopomorskim. Jako jedyne w Polsce położone jest na 3 dużych, zamieszkanych wyspach (Uznam, Wolin, Karsibór) oraz kilkudziesięciu mniejszych wysepkach. Kurort położony jest nad Morzem Bałtyckim, nad cieśniną Świną, w północno-zachodniej części Polski.

Lokalizacja i dojazd

Hotel Uzdrowiskowy „Tryton” w Świnoujściu mieści się przy ulicy Stanisława Żeromskiego 11. Budynek zlokalizowany jest w dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia, w odległości zaledwie 60 metrów od plaży. W pobliżu znajduje się kryty basen, liczne restauracje oraz Kościół Rzymskokatolicki pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza.

Hotel Uzdrowiskowy „Tryton” w Świnoujściu
Ośrodek dysponuje miejscami parkingowymi dla gości

Świnoujście jest świetnie skomunikowane z innymi miastami w regionie. Do miasta można dotrzeć samochodem – do kurortu prowadzi droga krajowa nr 3, będąca częścią europejskiej trasy E65. Miasto ma ponadto doskonałe połączenia kolejowe i autobusowe z resztą Polski. Dworzec PKP, PKS i terminal promowy leżą na wyspie Wolin.

W sąsiadującym miasteczku Heringsdorf (Niemcy) oddalonym od Świnoujścia o około 10 kilometrów znajduje się lotnisko, z którego odlatują między innymi samoloty do Krakowa czy Warszawy. Drugi port lotniczy znajduje się w Goleniowie koło Szczecina.

Warunki lokatorskie

Ośrodek posiada w swojej ofercie pokoje 2- i 3-osobowe z balkonami i prywatnymi łazienkami. Dla jeszcze bardziej wymagających gości przygotowano przestronne apartamenty wyposażone w telefon, telewizor i dostęp do Internetu. Kuracjusze mają ponadto do dyspozycji salę bilardową, wypożyczalnię rowerów i sprzętu plażowego oraz całodobową kawiarnię.

Hotel Uzdrowiskowy „Tryton” w Świnoujściu
Jedną z opcji zakwaterowania są apartamenty składające się z części dziennej i sypialnianej

Placówka nie dysponuje własną bazą zabiegową ani stołówką. Goście mogą jednak korzystać z zabiegów leczniczych udając się do innych obiektów Uzdrowiska Świnoujście. W okolicy 50 metrów od hotelu znajduje się wiele restauracji. Na obiad lub kolację mogą wybrać się na przykład do Restauracji BEBOK lub Mount Blanc.

Na terenie ośrodka dostępny jest parking – dobrze jednak przed przyjazdem zarezerwować miejsce parkingowe. Korzystające z niego osoby obowiązuje dodatkowa opłata (8 zł za dobę).

Specjalizacja leczenia

W Świnoujściu znajduje się wiele ośrodków leczniczych oferujących szeroki wachlarz zabiegów. Placówki te specjalizują się w leczeniu następujących schorzeń:

 • choroby kręgosłupa,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • schorzenia dermatologiczne,
 • choroby kardiologiczne,
 • schorzenia reumatyczne,
 • otyłość.

Zabiegi

Hotel Uzdrowiskowy „Tryton” w Świnoujściu nie dysponuje własną bazą zabiegową. Goście hotelu mogą jednak korzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych wykonywanych w innych obiektach należących do kompleksu Uzdrowisko Świnoujście.

Atrakcje turystyczne

Ośrodek przy ulicy Żeromskiego jest świetną bazą wypadową dla osób, która chcą wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego. Ze Świnoujścia można także popłynąć promem do Skandynawii. W okolicy nie brakuje biur podróży oferujących różnorodne wycieczki – dużą popularnością cieszą się wyprawy na Wyspę Uznam, do Szczecina, Kopenhagi czy Poczdamu. Zwiedzać można też na ,,własną rękę”. W okolicy warto odwiedzić m.in.:

 • Park Zdrojowy,
 • Wieżę widokową po byłym kościele Marcina Lutra,
 • Fort Gerharda,
 • Latarnię Morską,
 • Stawa Młyny,
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego,
 • Podziemne Miasto,
 • Rezerwat ptaków Karsiborska Kępa.

Fot.: www.arco.biz.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Jakie zabiegi sanatoryjne oferujecie i gdzie są zlokalizowane?

    Placówka nie dysponuje własną bazą zabiegową ani stołówką. Kuracjusze mogą jednak korzystać z tych udogodnień w innych obiektach Uzdrowiska Świnoujście.

  Czy ośrodek posiada kryty basen?

  Nie, ośrodek nie ma basenu.

  Czy dla kuracjuszy ze skierowaniem z NFZ są dostępne pokoje 2-osobowe?

  Tak, ośrodek dysponuje pokojami 2- i 3-osobowymi.