Sanatorium Uzdrowiskowe „Dukat Medical Spa” w Dąbkach

Dane kontaktowe:

 • 094
 • 515
 • 094
Adres:

76-156 Dąbki
ul. Wydmowa 9

Lokalizacja: Nad morzem
Miasto: Dąbki
Województwo: zachodniopomorskie
Opis

,,Dukat Medical SPA” to komfortowy ośrodek, który od morza oddziela pas zieleni o szerokości zaledwie 50 metrów. Sanatorium oferuje swoim gościom komfortowe pokoje 2- i 3-osobowe, apartamenty, a także pokoje typu studio. Cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – z myślą o nich powstały windy i specjalne podjazdy dla wózków inwalidzkich. Twórcy ośrodka nie zapomnieli również o najmłodszych kuracjach. Dla maluchów przygotowano plac zabaw na świeżym powietrzu, salę zabaw oraz boisko sportowe. Na parterze budynku wydzielona jest strefa zdrowia i urody.

Położenie geograficzne

Dąbki to wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce. Miejscowość położona jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Geograficznie leży nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim, nad brzegiem Jeziora Bukowo. Dąbki oddalone są od Darłowa o 7 km.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium ,,Dukat” mieści się w Dąbkach przy ulicy Wydmowej 9. Ośrodek usytuowany jest w malowniczej okolicy – od morza oddziela go niewielki pas zieleni o szerokości zaledwie 50 metrów.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Dukat Medical Spa” w Dąbkach
Z myślą o najmłodszych kuracjach przed ośrodkiem przygotowano miejsce do zabawy

Dojazd do Dąbek nie jest zbyt problematyczny, zwłaszcza dla mieszkańców Pomorza. Do uzdrowiska można dojechać zarówno autobusem, jak i prywatnym samochodem.

Z Darłowa biegnie droga wojewódzka nr 203, która przebiega przez Dąbki i prowadzi dalej wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Bukowo przez Bukowo Morskie na południe.

Warunki lokatorskie

Do dyspozycji gości jest komfortowa baza noclegowa. Składają się na nią:

 • pokoje 2- i 3-osobowe typu Premium,
 • pokoje 2- i 3-osobowe typu Standard,
 • małe pokoje 2-osobowe typu Standard bez możliwości dostawki,
 • pokoje typu studio (2 pokoje ze wspólnym korytarzem oraz łazienką),
 • całoroczne bungalowy.

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizor, komplet sztućców, talerzyki i szklanki. Cała infrastruktura jest dopasowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku dostępne są windy i specjalne podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Na ogrodzonym terenie znajdują się place zabaw dla najmłodszych gości, miejsca służące do wypoczynku, boiska sportowe oraz monitorowany parking.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Dukat Medical Spa” w Dąbkach
Ośrodek dysponuje pokojami w wersji Standard i Komfort

Na parterze budynku wydzielono strefę zdrowia i urody. W gabinecie odnowy biologicznej goście poddawani są różnorodnym zabiegom poprawiającym urodę, kondycję i samopoczucie. Wyjątkowy relaks czeka na kuracjuszy w strefie SPA. Goście mogą tutaj korzystać z sauny, łaźni parowej, jacuzzi, wanny do kąpieli aromatycznych oraz biczy szkockich. W Sanatorium Uzdrowiskowym „Dukat Medical Spa” w Dąbkach szczególną troską otoczeni są najmłodsi kuracjusze. Z myślą o nich przygotowani liczne atrakcje.

Ośrodek oferuje następujące rodzaje pobytów:

 • pobyty prywatne,
 • turnusy sanatoryjne NFZ dla dorosłych,
 • turnusy sanatoryjne NFZ dla dzieci od 3 do 6 lat (pod opieką osoby dorosłej).

Sanatorium mieści się w 6 piętrowym budynku. Na jego terenie znajduje się nie tylko baza noclegowa, ale również recepcja, stołówki, kawiarnia i świetlice. Ośrodek pozostawia do dyspozycji gości także bibliotekę i salę telewizyjną.

Specjalizacja leczenia

Dla Uzdrowiska w Dąbkach określono następujące profile lecznicze:

 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • schorzenia ortopedyczno-urazowe,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • choroby reumatyczne,
 • choroby endokrynologiczne.

Zabiegi

W sanatorium funkcjonuje nowoczesne Centrum Rehabilitacji, w którym pod czujnym okiem lekarzy i wykwalifikowanego personelu prowadzone jest lecznictwo uzdrowiskowe. Kuracjusze mogą skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji i zabiegów wykorzystujących naturalne zasoby i metody leczenia. Warto w tym miejscu dodać, że placówka dysponuje najnowocześniejszym sprzętem medyczno-rehabilitacyjnym.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Dukat Medical Spa” w Dąbkach
Strefa SPA to miejsce uwielbiane przez kuracjuszy

W przypadku turnusów sanatoryjnych zabiegi zleca lekarz prowadzący w pierwszym lub drugim dniu pobytu. Są one ordynowane zgodnie ze schorzeniem. NFZ w trakcie turnusów trwających 21 dni przewiduje w sumie 54 zabiegi.

Atrakcje turystyczne

Dąbki to jedno z nadmorskich uzdrowisk. Odwiedzający je goście chwalą sobie ciszę, spokój i oczywiście, możliwość oddychania świeżym powietrzem. Wolne chwile chętnie spędzają na plaży – większość ośrodków leży w niewielkiej odległości od morza, dlatego ten sposób spędzania czasu cieszy się ogromną popularnością. Podczas pobytu w sanatorium w Dąbkach warto poznać bliżej okolicę – czeka tam na turystów wiele atrakcji. Kilka z nich można znaleźć w oddalonym o 7 km Darłówku. Na liście do odwiedzenia powinny znaleźć się takie miejsca jak Zamek Książąt Pomorskich, Rynek w Darłówku oraz Historyczny park rozrywki ,.Od neolitu do średniowiecza”. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Zagroda Jamneńska – Skansen w Koszalinie,
 • Tradycyjna Przystań Rybacka w Unieściu,
 • Latarnia morska w Jarosławcu,
 • Ogrody Tematyczne Hortulus we wsi Dobrzyca,
 • Muzeum Chleba w Ustce.

Fot.: www.dukatspa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy sanatorium udostępnia parking dla pensjonariuszy?

  Tak, sanatorium udostępnia parking dla pensjonariuszy.