Górnicze Sanatorium Związkowe ,,Górnik” w Iwoniczu-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (13
Adres:

ks. Jana Rąba 3
38-440 Iwonicz-Zdrój

Lokalizacja: W górach
Województwo: podkarpackie
Opis

Sanatorium ,,Górnik” to ośrodek działający od 1971 roku. Obiekt znajduje się w Iwoniczu-Zdroju – miejscowości położonej wśród wzgórz Beskidu Niskiego. Czyste powietrze, leczniczy mikroklimat i malownicza okolica sprawiają, że wczasowicze i turyści często odwiedzają ten urokliwy zakątek Polski. Na gości czeka komfortowa baza noclegowa i bogata oferta zabiegów leczniczych.

Położenie geograficzne

Iwonicz-Zdrój leży w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku, na wysokości 410 metrów n.p.m. Miasteczko położone jest w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim. Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk.

Lokalizacja i dojazd

Zaletą kompleksu jest malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych lasami jodłowo-bukowymi.  To stwarza doskonałe warunki do wycieczek – zarówno tych pieszych, jak i rowerowych. Obiekt dysponuje darmowym parkingiem dla wczasowiczów, którzy do ośrodka dojadą prywatnym samochodem.

Osoby planujące wypoczynek w sanatorium Górnik mogą dojechać do niego także transportem publicznym. Uzdrowisko ma dobre połączenie z miastami takimi jak: Krosno, Kielce, Kraków, Leżajsk, Lublin, Rzeszów oraz Warszawa.

Warunki lokatorskie

Górnicze Sanatorium Związkowe w Iwoniczu-Zdroju dysponuje pokojami z pełnym węzłem sanitarnym – łącznie to 240 miejsc w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. W większości z nich (z wyjątkiem parteru) do dyspozycji wypoczywających pozostają balkony. Wszystkie lokale mają na wyposażeniu radio oraz czajnik. Pokoje o wyższym standardzie dodatkowo wyposażone są w telewizor LED i mini-lodówkę. Ośrodek dysponuje także pokojami premium – z podwójnym łóżkiem, suszarką do włosów i mini-barem z zestawem powitalnym (kawa, herbata, cukier).

Górnicze Sanatorium Związkowe GórnikIwonicz-Zdrój
Gości mają do dyspozycji pokoje w wersji standard i premium

Goście ośrodka mogą skorzystać z wielu udogodnień, w tym: kawiarni, świetlicy z kącikiem dla dzieci, wypożyczalni rowerów i kijów do nordic walking oraz oferty biura turystycznego organizującego wycieczki do Lwowa, Łańcuta czy na Słowację.

Pełna oferta sanatorium ,,Górnik” obejmuje turnusy sanatoryjne, pobyty lecznicze i rehabilitacyjne bez dofinansowania oraz turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON-u. Koszt 14-dniowego turnusu waha się od około 1400 do blisko 3000 złotych za cały pobyt. Cena jest uzależniona od rodzaju turnusu, sezonu oraz opcji zakwaterowania.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium „Górnik” w Iwoniczu-Zdroju specjalizuje się w leczeniu:

 • dolegliwości będących skutkiem urazów,
 • schorzeń narządu ruchu związanych ze starzeniem się organizmu,
 • chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa,
 • reumatoidalnego zapalenia stawów,
 • otyłości.

Zabiegi

Dostępny w obiekcie pawilon zabiegowy oferuje ponad 40 rodzajów zabiegów z zakresu różnych dziedzin, w tym:

 • hydroterapii (kąpiel mineralna, bicz szkocki, hydromasaż strumieniowy, kąpiel borowinowa),
 • fizykoterapii (diadynamik, jonoforeza borowinowa, prądy Traberta, krioterapia ogólnoustrojowa),
 • masaże (suchy masaż wodny, fotel wibracyjny, masaż uciskowy ręki),
 • ciepłolecznictwa (borowina zawijana, borowinowe okłady częściowe),
 • światłolecznictwa (laser, naświetlanie),
 • kinezyterapii (gimnastyka zbiorowa, ćwiczenia indywidualne, kinezjotaping).
Górnicze Sanatorium Związkowe GórnikIwonicz-Zdrój
Bicz szkocki

Kuracjusze i goście hotelu mogą korzystać ze strefy SPA i znajdujących się w niej dwóch rodzajów sauny, basenu do hydromasażu, jaskini solnej, kapsuły DERMA LIFE SPA oraz gabinetu masażu.

Atrakcje turystyczne

W przerwie między zabiegami kuracjusze mogą korzystać z licznych uroków Iwonicza-Zdroju. Miasto dzięki swojemu położeniu zachęca do pieszych wędrówek: na Górę Winiarską, na Żabią Górę i na przełęcz Przymiarki. Fani dwóch kółek koniecznie powinni udać się na wycieczkę rowerową Szlakiem Między Zdrojami, obejmującym takie miejscowości jak: Iwonicz-Zdrój, Klimkówka, Rymanów-Zdrój oraz Bałucianka.

Inne atrakcje w Iwoniczu-Zdroju i okolicy to m.in.:

 • kościół św. Iwona i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych,
 • zabytkowa pijalnia wód,
 • Pałac Załuskich,
 • Kalwaria Rymanowska,
 • synagoga i cmentarz żydowski w Rymanowie,
 • kino Wczasowicz,
 • Jezioro Sieniawskie,
 • wieża widokowa na Cergowej,
 • dom doktora Ignacego Bieleckiego,
 • Złota Studzienka św. Jana z Dukli,
 • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

Fot.: www.sanatorium-gornik.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “Górnicze Sanatorium Związkowe ,,Górnik” w Iwoniczu-Zdroju”
 1. To miejsce jest godne polecenia 🙂 Szczerze polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Rehabilitacja, na którą tutaj przyjechałam na najwyższym poziomie. Dzięki zabiegom nabrałam sił, a moja sprawność znacznie się poprawiła. Pozdrowienia dla personelu medycznego.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Pokoje super, czyste, schludne, zadbane. Panie sprzątające bardzo fajne i miłe. Na miejscu SPA i sauna, dodatkowe atrakcje dla gości 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Jestem tu już 2 raz i po raz koleny się nie zawiodłem. Przyjehcalem specjalnie na zabiegi rehabilitacyjne, aby wspomóc mój kiepski kręgosłup. Jestem pod wrażeniem, w dwa tygodnie naprawdę doszedłem do siebie. Polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w tym miejscu. Jedzenie na najwyższym poziomie, bardzo różnorodne i z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Pokoje spoko, choć mogłyby być ciut większe. Personel bardzo miły i opiekuńczy.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy personel medyczny pracuje 24 na dobę?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy obiekt akceptuje zwierzaka?

  Brak odpowiedzi od obiektu