Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (13
Adres:

ks. Jana Rąba 22
38-440 Iwonicz-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie
Województwo: podkarpackie
Opis

Sanatorium uzdrowiskowe w Iwoniczu-Zdroju to ośrodek zapewniający kuracjom specjalistyczne leczenie, ale także wiele atrakcji w wolnym czasie. Bilard, tenis stołowy, grill czy organizowane przez biuro podróży wycieczki do ciekawych miejsc w okolicy to tylko niektóre z nich. Goście mogą również uczestniczyć w wieczorkach tanecznych i imprezach plenerowych.

Położenie geograficzne

Iwonicz-Zdrój to miasto położone w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku. Miejscowość znajdująca na wysokości 410 m n.p.m. leży na historycznej ziemi sanockiej i jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Znajduje się w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim.

Lokalizacja i dojazd

Miasto Iwonicz-Zdrój słynie z łagodnego, podgórskiego klimatu i malowniczych lasów jodłowo-bukowych, które tworzą doskonałe warunki do leczenia i wypoczynku. W otoczeniu samego ośrodka znajduje się zabytkowa Pijalnia Wód Mineralnych. W okresie letnim kuracjusze mogą korzystać także z boiska sportowego, licznych alejek spacerowych i szlaków turystycznych.

Do Iwonicza-Zdroju można dojechać prywatnym samochodem. Uzdrowisko ma dobre połączenie z miastami takimi jak: Krosno, Kielce, Katowice, Kraków, Leżajsk, Lublin, Rzeszów oraz Warszawa. Osoby planujące wypoczynek w ośrodku mogą dojechać do niego także transportem publicznym oraz prywatnym (busem).

Warunki lokatorskie

Kuracjusze mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje 2-osobowe, w tym pokoje o podwyższonym standardzie. Apartamenty składają się z aneksu kuchennego, łazienki z pralką i sypialni. Wszystkie opcje zakwaterowania wyposażone są w radio, TV i bezpłatny dostęp do wi-fi. W pokojach o podwyższonym standardzie do dyspozycji kuracjuszy jest także czajnik, lodówka i klimatyzacja. W całym obiekcie znajdują się windy ułatwiające dostęp do pokoi hotelowych i bazy zabiegowej. Na terenie Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu-Zdroju znajdują się także basen, stołówka oraz kawiarnia.

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS Iwonicz-Zdrój
Ośrodek dysponuje komfortowo urządzonymi pokojami 2-osobowymi

Obiekt proponuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych oraz pełnopłatne pobyty leczniczo-rehabilitacyjne indywidualne. W ofercie ośrodka znajdują się także 14-dniowe pakiety rehabilitacyjne (terapia bólów kręgosłupa lędźwiowego). Koszt takiego pobytu to około 3 500 złotych. Obejmuje on zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, zajęcia rekreacyjne w basenie, opiekę pielęgniarską oraz szereg zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Specjalizacja leczenia

Ośrodek w Iwoniczu-Zdroju specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób neurologicznych (rwa kulszowa, zwyrodnienie kręgosłupa),
 • chorób narządu ruchu (zapalenie stawów, zwyrodnienia),
 • zespołu korzonkowego.

Zabiegi

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu-Zdroju oferuje kuracjuszom liczne zabiegi lecznicze z zakresu:

 • hydroterapii – kąpiele solankowe, borowinowe, wirowe, perełkowe, strumieniowe;
 • fizykoterapii – laser wysokoenergetyczny, galwanizacja, jonoforeza, magnetoterapia, elektrostymulacja, tonoliza, ultradźwięki;
 • kinezyterapii – ćwiczenia indywidualne, zbiorowe.

Kuracjusze mogą skorzystać także z masaży, w tym m.in.:

 • masażu pneumatycznego kończyn,
 • masażu automatycznego,
 • masażu leczniczego ręcznego,
 • masażu limfatycznego i
 • hydromasażu.
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS Iwonicz-Zdrój
Ośrodek oferuje kuracjuszom szereg zabiegów leczniczych, w tym hydromasaże

Atrakcje turystyczne

Jak spędzać wolny czas w Iwoniczu-Zdroju? Kuracjusze będący gośćmi ośrodka będą mieli okazję wybrać się na wycieczkę pieszą po mieście i okolicy. Obiekt współpracuje z biurem turystycznym, które organizuje także krajowe wycieczki autokarowe do pobliskich miejscowości (Dukla, Krosno, Sanok) oraz wycieczki zagraniczne (Słowacja, Węgry).

W okolicy nie brakuje szlaków turystycznych i rowerowych – na górę Cergową, do Rymanowa-Zdroju, do lasu Grabińskiego i kościoła w Iwoniczu, do kościółka w Klimkówce, na Żabią Górę czy do cerkwi w Bałuciance.

Fot.: www.crriwonicz.sanatoria.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 oceny “Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu-Zdroju”
 1. Po raz kolejny rehabilitanci postawili mnie na równe nogi hihi 🙂 Zabiegi rerwlacyjne, kuchnia naprawdę smaczna, a pokoje – co tu dużo mowic, czystosc i komfort.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Bardzo fajne i nowoczesne zabiegi, profesjonalny personel medyczny widać ze uwielbia swoja pracę i nie jest tu za karę. Każdy usmiechniety i cieply 🙂 Tego mi było trzebaa1

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Super, że wszystkie zabiegi rehabilitacyjne miałam na miejscu. Do tego sanatorium oferuje nowoczesną bazę zabiegową więc to też ogromna zaleta tego miejsca. Lokalizacja fajna, cissza. Co do kuchni też smacznie

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Pokoje zadbane i schludne, oprócz tego sanatorium dysponuje nowoczesna bazą zabiegową +, to również na plus. Bardzo smaczne posiłki, dosyć urozmaicone więc nie ma monotonii.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy na miejscu można płacić kartą?

  Brak odpowiedzi od obiektu