Centrum Rekreacyjno-Lecznicze „Glinik” w Wysowej-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • (18
 • 510
Adres:

Wysowa Zdrój 101
38-316 Wysowa-Zdrój

Lokalizacja: W górach
Województwo: małopolskie
Opis

Ośrodek „Glinik” położony w malowniczym zakątku Małopolski to obiekt pozbawiony barier architektonicznych, w którym na kuracjuszy czeka nie tylko bogata oferta zabiegów, ale także liczne atrakcje. Wśród atutów ośrodka należy wymienić leczniczy mikroklimat oraz doskonałe warunki do leczenia i rehabilitacji.

Położenie geograficzne

Wysowa-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, położona w samym sercu zachodniego Beskidu Niskiego, w górnej części doliny Ropy. Wieś leży w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Uście Gorlickie.

Wysowa-Zdrój słynie z leczniczych wód mineralnych. W 1963 roku otrzymały one Certyfikat Wód Leczniczych od Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej.

Lokalizacja i dojazd

Wieś Wysowa-Zdrój położona jest przy drodze powiatowej biegnącej do Uścia Gorlickiego – tam rozgałęzia się ona w kierunku granicy ze Słowacją (droga wojewódzka nr 977) oraz w kierunku do Gorlic i Nowego Sącza (droga krajowa nr 28). Dwa kilometry na północ od Wysowej-Zdroju przebiega Główny Szlak Beskidzki.

Centrum Rekreacyjno Lecznicze “GLINIK” Wysowa-Zdroj
Ośrodek znajduje się w malowniczej okolicy – niedaleko Głównego Szlaku Beskidzkiego

Do ośrodka w Wysowej-Zdroju dojechać można prywatnym autem. Można też skorzystać z transportu publicznego – wieś znajduje się 1 h drogi od Gorlic, 1,5 h drogi od Nowego Sącza i 45 minut dla prywatnych busów z Gorlic. Do Wysowej kursują także autobusy z Krakowa i Rzeszowa.

Warunki lokatorskie

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze „Glinik” znajduje się w pobliżu Parku Zdrojowego. Obiekt dysponuje komfortowo urządzonymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, radio, telefon, czajnik i darmowe wi-fi. Ośrodek słynie z wyśmienitej kuchni. Domowe posiłki serwowane są na stołówce oraz na wynos – koszt dwudaniowego obiadu to około 25 złotych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Centrum Rekreacyjno Lecznicze Glinik Wysowa Zdroj
CRL „Glinik” dysponuje komfortowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym

Ośrodek w Wysowej-Zdroju oferuje kuracjuszom 14-dniowe turnusy zdrowotne, 14-dniowe turnusy rehabilitacyjne, 7-dniowe wczasy regeneracyjne, wczasy wypoczynkowe oraz turnusy NFZ. Oferta obejmuje także pobyty specjalne, w tym pobyty lecznicze z pakietem zabiegów. Koszt takiego pobytu zależny jest od liczby dni, rodzaju turnusu oraz wybranej diety.

Specjalizacja leczenia

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze „Glinik” w Wysowej-Zdroju specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób układu oddechowego,
 • schorzeń narządu ruchu,
 • chorób neurologicznych,
 • chorób układu krążenia,
 • chorób metabolicznych,
 • rehabilitacji onkologicznej.

Ośrodek oferuje także zabiegi i procedury medyczne przeznaczone do leczenia pocovidowego.

Zabiegi

Pełna lista zabiegów realizowanych przez Centrum Rekreacyjno-Lecznicze „Glinik” w Wysowej-Zdroju obejmuje:

 • balneoterapie (kąpiele solankowe, borowinowe, perełkowe, wirowe),
 • fonoterapie (ultradźwięki, fonoforeza),
 • elektroterapie (prądy, galwanizacja, jonoforeza borowinowa),
 • inhalacje,
 • światłolecznictwo,
 • magnetoterapie,
 • kinezyterapie,
 • oklejanie taśmami.

Ośrodek realizuje zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, w tym m.in.: masaże izometryczne, hydromasaże w basenie, krioterapię miejscową oraz masaż gorącymi kamieniami.

Atrakcje turystyczne

Ośrodek „Glinik” to nie tylko bogata oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także liczne atrakcje dla kuracjuszy. Dla gości obiektu organizowane są m.in. wieczorki taneczne przy muzyce na żywo, spacery nordic walking z instruktorem oraz zajęcia z muzykoterapii. Kuracjusze mogą spędzać czas na łonie natury – malownicza okolica sprzyja spacerom i pieszym wycieczkom, uprawianiu sportów wodnych nad zalewem Klimkówka oraz hipoterapii w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

Ośrodek organizuje piesze wycieczki z przewodnikiem, w tym:

 • zwiedzanie cerkwi prawosławnej (z 1779 roku) p.w. św. Michała Archanioła w Wysowej-Zdroju,
 • wycieczki do Doliny Łopacińskiego,
 • wycieczki śladami Ojca Świętego Jana Pawła II do Hańczowa,
 • do wsi łemkowskiej Blechnarki,
 • do Kaplicy M.B. Jaworskiej u stóp św. Góry Jawor z cudownym źródełkiem.

Fot.: www.sanatoriumglinik.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 ocen “Centrum Rekreacyjno-Lecznicze „Glinik” w Wysowej-Zdroju”
 1. Obiekt zadbany, wymaga już odrestaurowania ale czysto i schludnie. Miejscowość w której znajduje się sanatorium jest naprawdę bajeczna, widoki sa nie do opisania – to trzeba zobaczycy! Polecam basen i ćwiczenia, od razu inne samopoczucie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. To miejsce jest fajne i przyjazne, pracuje tu dużo mlodych ludzi, co też wpływa na inną atmosferę 🙂 Jedzenie przepyszne, widoki super:)

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Mimo, że pokoje wymagają odnowienia to są czyste i zadbane. Panie sprzatające starają się, aby nikomu niczego nie zabrakło i aby utrzymać porządek. Do tego super jedzonko, bardzo smaczne, śniadania pachnące. Lokalizacja tez super, widoki naprawde godne polecenia. Podobnie z zabiegami – profesjonalizm na każdym kroku! Szczerze polecam

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Jedzemnie baaaardzo smaczne, domowe jak u mamy 🙂 Z zabiegów też jestem zadowolony, bo mimo wszystko pomogły na mój odcinek kręgosłupa. W końcu mogę spacerować tak jak należy. Personel – miły.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. To sanatorium zasługuje na same pochwały! Pokoje baaardzo czyste, posiłki domowe, smaczne, zabiegi profesjonale i skuteczne. Baza zabiegowa jest wyremontowana. Oprócz tego wszystkiego można podziwiać piękne widoczki 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w sanatorium dostępny jest parking dla kuracjuszy?

  Tak, na terenie ośrodka znajdują się płatne monitorowane miejsca postojowe. Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zwolnione są z opłaty.

  Czy w sanatorium są jakieś zajęcia grupowe?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Jakie są koszty pobytu w sanatorium?

  Brak odpowiedzi od obiektu