Hotel & SPA „Budowlani” to nowowczesny obiekt położony w otoczeniu gór. Malownicza okolica i leczniczy mikroklimat to jednak nie jedyne zalety ośrodka. Placówka oferuje gościom szeroką ofertę zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych oraz komfortową bazę noclegową. Wiele do zaoferowania ma także sama Szczawnica – jedną z atrakcji regionu jest Pijalnia Wód Mineralnych.
Położenie geograficzne
Szczawnica to miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Uzdrowisko położone jest na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin, nad potokiem Grajcarkiem.
Lokalizacja i dojazd
Kompleks sanatoryjny „Budowlani” mieści się przy ulicy Zdrojowej w Szczawnicy. Budynek zlokalizowany jest na południowym stoku góry Bryjarka, w uzdrowiskowej części miasteczka.

Najwygodniejszym sposobem dojazdu do Szczawnicy jest dojazd prywatnym samochodem. Od strony Krakowa wiodą trzy drogi – przez Myślenice i Mszanę Dolną, przez Wieliczkę i Dobczyce lub przez Wieliczkę i Limanową. Jadąc z Katowic, Wrocławia czy Warszawy należy kierować się na Kraków.
Uzdrowisko ma dobre połączenia kolejowe i autobusowe. Pociągiem można dojechać z Katowic, Krakowa oraz Warszawy. Bezpośrednio do Szczawnicy kursują autobusy z Krakowa, Katowic, Nowego Targu, Nowego Sącza oraz Zakopanego.
Warunki lokatorskie
Kompleks Hotelowo – Sanatoryjny SPA „Budowlani” w Szczawnicy oferuje noclegi w pokojach 1- i 2-osobowych z widokiem na panoramę miasta lub Pieniny oraz apartamentach składających się z sypialni, części dziennej, łazienki i aneksu kuchennego. Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, ręczniki, czajnik elektryczny, radio i telefon. Ceny pobytu zaczynają się od 165 złotych za dobę w pokoju 1-osobowym.
Hotel stanowi część kompleksu sanatoryjno – wypoczynkowego z bogatym zapleczem rekreacyjnym oraz salonem SPA. Do dyspozycji gości jest basen z podgrzewaną wodą, sauna sucha, łaźnia parowa, a także jacuzzi.
Na terenie obiektu znajduje się także klimatyzowana jadalnia na 200 miejsc, serwująca potrawy kuchni polskiej i regionalnej oraz kawiarnia, w której odbywają się wieczorki taneczne.

Ośrodek oferuje pobyty wypoczynkowe, 14-dniowe turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne oraz 21-dniowe turnusy lecznicze z dofinansowaniem NFZ-u.
Na gości czekają także atrakcyjne oferty specjalne i pakiety pobytowe, w tym pakiety kuracyjne, regeneracyjne oraz wypoczynkowe.
Specjalizacja leczenia
Centrum Rehabilitacyjne w Szczawnicy prowadzi leczenie osób z następującymi schorzeniami:
- dysfunkcją narządu ruchu,
- po mastektomii,
- chorobami neurologicznymi,
- schorzeniami laryngologicznymi,
- chorobami górnych dróg oddechowych.
Zabiegi
W ośrodku wykonywane są następujące zabiegi:
- hydroterapia – masaż wirowy, bicze szkockie, kąpiel perełkowa, kąpiel czterokomorowa, hydromasaż mechaniczny, kąpiel borowinowa, okłady borowinowe;
- fizykoterapia – prądy diadynamiczne, interferencyjne, TENS, Kotza, terapuls, ultradźwięki, laseroterapia, magnetoterapia, krioterapia, kąpiel sucha w ozonie i dwutlenku węgla;
- kinezyterapia – gimnastyka zbiorowa, gimnastyka zbiorowa w basenie;
- inhalacje – bulinga, celkowa, nebulizacja, ultradźwiękowa z lekiem;
- masaże – klasyczny, wibracyjny, mechaniczny, BOA, relaksacyjny.
Atrakcje turystyczne
Szczawnica to popularna miejscowość uzdrowiskowa w górach, która oferuje turystom i kuracjuszom wiele atrakcji. Dla aktywnych przygotowano liczne trasy spacerowe i rowerowe. W okolicy znajdują się także stadniny koni.
Inne atrakcje znajdujące się w Szczawnicy i najbliższej okolicy to:
- Muzeum Pienińskie w Szachtowej,
- Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy,
- Rezerwat przyrody Biała Woda,
- Stadnina koni w Jaworkach,
- Zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie,
- Park linowy Ablandia w Krościenku,
- Dom poświęcony pamięci ks.J. Tischnera w Łopusznej.
Fot.: www.spabudowlani.pl