Willa Świt w Rabce-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • +48
 • 728
Adres:

ul. Brzozowa 1,
34-700 Rabka-Zdrój

Lokalizacja: W górach W mieście
Miasto: Rabka-Zdrój
Województwo: małopolskie
Opis

Willa Świt to kameralny ośrodek zlokalizowany w samym sercu Rabki-Zdroju, w dzielnicy uzdrowiskowej. Oferta placówki obejmuje zarówno pobyty indywidualne, jak i rodzinne. Mogą z niej skorzystać osoby ze skierowaniem NFZ, PFRON czy MOPS. Ośrodek dysponuje komfortową bazą noclegową, a także zapleczem konferencyjnym. Goście mają możliwość korzystania ze strefy SPA w budynku ,,Rabczański Zdrój” oraz z zabiegów leczniczych w Centrum Zdrowia i Urody zlokalizowanym około 500 metrów od obiektu.

Położenie geograficzne

Rabka-Zdrój to uzdrowisko w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, a zarazem siedziba gminy Rabka-Zdrój. Geograficznie miasto położone jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do rzeki Raby.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek zlokalizowany jest w dzielnicy uzdrowiskowej miasta. Naprzeciwko obiektu znajduje się Park Zdrojowy z placami zabaw dla dzieci, infrastrukturą sportową oraz ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Na terenie Parku znajduje się również Pijalnia Wód Mineralnych i Tężnia Solankowa, której lecznicze działanie pozytywnie wpływa na układ oddechowy i ogólną odporność organizmu.

Willa Świt osobom zmotoryzowanym udostępnia miejsca parkingowe. Na miejscu można również wypożyczyć rowery, kijki do Nordic Walking, sprzęt sportowy oraz gry i zabawki dla najmłodszych gości.

Willa Świt w Rabce-Zdroju
Obiekt otoczony jest zielenią parku – to stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekracji

Do Rabki-Zdroju można dojechać samochodem, koleją lub autobusem. Przez zachodnie krańce miasta przebiega droga ekspresowa S7, będąca częścią międzynarodowej trasy E77. W Rabce-Zdroju ma także początek droga krajowa nr 47, łącząca kurort z Zakopanem.

Przez miasto biegnie linia kolejowa nr 104 (Chabówka – Nowy Sącz). W Rabce znajduje się przystanek kolejowy, na którym zatrzymują się pociągi Regio łączące Kraków, Katowice i Zakopane oraz pociągi pospieszne łączące Gdynię z Zakopanem. Ponadto na stacji zatrzymują się pociągi kursujące w kierunku Mszany Dolnej i Nowego Sącza.

Warunki lokatorskie

Willa Świt w Rabce-Zdroju to kameralny ośrodek zapewniający gościom doskonałe warunki powrotu do zdrowia. Ośrodek oddaje do ich dyspozycji 40 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami oraz pokojach typu studio (dwa pokoje ze wspólną łazienką). W każdym z pokoi znajduje się telewizor, radio oraz czajnik elektryczny.

Na miejscu do dyspozycji gości jest jadalnia, świetlica z telewizorem oraz ogród z miejscem do grillowania. Kuchnia serwuje na miejscu smaczne i zbilansowane dania kuchni tradycyjnej. Posiłki są przygotowywane według menu ustalanego ze specjalistami żywienia.

Ośrodek nie dysponuje własną bazą zabiegową. Kuracjusze mogą jednak korzystać z pełnej oferty zabiegów leczniczych i SPA w Zakładzie Przyrodoleczniczym przy ulicy Orkana 49.

Willa Świt w Rabce-Zdroju
Z okien pokoi roztacza się widok na Park Zdrojowy

W Willi Świt organizowane są pobyty rehabilitacyjno-lecznicze z dofinansowaniem PCPR, PFRON i MOPS, a także wczasy niewymagające skierowania (pełnopłatne). W czasie turnusów ośrodek zapewnia opiekę pielęgniarską i lekarską. Na miejscu dostępna jest sala rehabilitacyjna, dyżurka pielęgniarek i gabinet lekarski. W placówce organizowane są także specjalne turnusy rehabilitacyjne dla kobiet po mastektomii.

Specjalizacja leczenia

W placówkach Uzdrowiska Rabka-Zdrój odbywa się leczenie pacjentów w zakresie kardiologii, pulmonologii, reumatologii, ortopedii oraz diabetologii.

Główne profile lecznicze realizowane w sanatorium dla dorosłych to:

 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • choroby naczyń obwodowych.

Zabiegi

Willa Świt w Rabce-Zdroju nie dysponuje własną bazą zabiegową. Kuracjusze mogą jednak korzystać z pełnej oferty zabiegów leczniczych i SPA w Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym przy ulicy Orkana (500 metrów od placówki). Pełna oferta zabiegów leczniczych wykonywanych w Centrum Zdrowia i Urody obejmuje:

 • zabiegi z zakresu hydroterapii i balneologii – kąpiel solankowa, masaż wirowy kończyn górnych, okłady borowinowe, inhalacje indywidualne solankowe, kąpiel perełkowa, kąpiel ozonowa, bicze szkockie, krenoterapia, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – prądy diadynamiczne i interferencyjne, jonoforeza, prądy Kotza i Traberta, prądy TENS, galwanizacja, elektrostymulacja mięśni, laseroterapia, ultradźwięki, ultrafonoforeza, krioterapia, lampa Sollux i Bioptron;
 • masaże – masaż wibracyjny, kinezjotaping, masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż całkowity, masaż bańką chińską, masaż antycellulitowy, masaż pleców i pasa barkowego, masaż anty-migrenowy twarzy, masaż kręgosłupa, masaż mechaniczny w fotelu, masaż BOA;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – pas Kettlera, gimnastyka grupowa, platforma Schumann 3D, gimnastyka indywidualna.

Goście Willi Świt mogą ponadto korzystać z zabiegów SPA oferowanych przez Centrum Zdrowia i Urody oraz ,,Rabczański Zdrój”. Na liście tego typu zabiegów można znaleźć m.in.:

 • masaż antycellulitowy bańką chińską,
 • masaż stemplami ziołowymi,
 • mezoterapię bezigłową,
 • maskę algową,
 • masaż z maścią rozgrzewającą.

Atrakcje turystyczne

Rabka-Zdrój to popularny kurort – zarówno wśród kuracjuszy, jak i turystów. W okolicy nie brakuje ścieżek spacerowych i rowerowych oraz bardziej wymagających szlaków turystycznych. W Rabce i okolicznych miejscowościach znajduje się również sporo zabytków i atrakcji turystycznych. Jednym z ciekawszych miejsc jest Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland z karuzelami, roller coasterami i Muzeum Orderu Uśmiechu. Tutaj nikt nie będzie się nudził! Inne atrakcje w okolicy to:

 • Muzeum im. Władysława Orkana,
 • Muzeum Górali i Zbójników,
 • Skansen Taboru Kolejowego,
 • Park Zdrojowy,
 • Muzeum Rekordów i Osobliwości,
 • Rabczański Park Linowy,
 • Teatr Lalek RABCIO,
 • Chata Artystycznych Przygód.

Fot.: www.uzdrowisko-rabka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie