Sanatorium „Jagiellonka” w Rabce-Zdroju

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

Brzozowa 6
34-700 Rabka-Zdrój

Lokalizacja: W górach W mieście
Miasto: Rabka-Zdrój
Województwo: małopolskie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe „Jagiellonka” to kameralny ośrodek zlokalizowany w niewielkiej odległości od rabczańskiego Parku Zdrojowego. Placówka organizuje między innymi turnusy sanatoryjne oraz rehabilitacyjne dla dzieci. Mali pacjenci mogą korzystać z placu zabaw, świetlicy oraz boiska do gier zespołowych. Ośrodek zapewnia im zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie oraz opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Położenie geograficzne

Rabka-Zdrój to miasto o statusie uzdrowiska leżące w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Kurort położony jest w Kotlinie Rabczańskiej, u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do rzeki Raby.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jagiellonka” mieści się przy ulicy Brzozowej 6 w Rabce-Zdroju. Obiekt zlokalizowany jest niedaleko Parku Zdrojowego i tężni solankowej. Bliskość terenów zielonych z placami zabaw i boiskami sportowymi sprzyja aktywności, zapewniając dodatkową dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Sanatorium „Jagiellonka" w Rabce-Zdroju
Ośrodek umiejscowiony jest w malowniczej okolicy, niedaleko Parku Zdrojowego

Rabka-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa, która jest dobrze skomunikowana z innymi miastami regionu. Do kurortu każdego dnia kursują pociągi i autobusy z takich miast jak Kraków, Katowice czy Warszawa.

Sanatorium dysponuje prywatnym parkingiem dla gości, którzy zdecydują się na przyjazd własnym samochodem. Rabka-Zdrój leży na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych – jeden wiedzie z Krakowa do Zakopanego, drugi zaś z Bielska-Białej do Nowego Sącza. Dojazd do kurortu nie powinien więc sprawiać większych problemów.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Jagiellonka” w Rabce-Zdroju to doskonałe miejsce do wypoczynku. Ośrodek dysponuje własną bazą noclegową. Składają się na nią:

 • pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami,
 • pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z umywalkami,
 • pokoje wieloosobowe.

W każdym pokoju znajdują się niezbędne udogodnienia, w tym telewizor i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Koszt pobytu za osobodobę waha się od 40 do 75 złotych w zależności od sezonu i wybranej opcji zakwaterowania. Sanatorium zapewnia całodzienne wyżywienie – dieta specjalistyczna jest dodatkowo płatna.

Sanatorium „Jagiellonka" w Rabce-Zdroju
Obiekt dysponuje własną bazą noclegową

Mali pacjenci mają do dyspozycji świetlicę z grami planszowymi, zabawkami i książeczkami oraz salę do gry w tenisa stołowego. Na terenie ośrodka działa także wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego – rowerów, kijów do nordic walking, a także sanek (w sezonie). Na terenie sanatorium organizowane są ogniska, kuligi i podobne wydarzenia.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Jagiellonka” w Rabce-Zdroju oferuje różne rodzaje pobytów, w tym:

 • turnusy sanatoryjne dla osób ze skierowaniem z NFZ-u,
 • turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PCPR-u, PFRON-u i MOPS-u,
 • pobyty turystyczne,
 • pobyty wypoczynkowe.

Specjalizacja leczenia

Uzdrowisko Rabka realizuje następujące profile lecznicze:

 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • alergie oddechowe,
 • schorzenia narządu ruchu,
 • choroby neurologiczne.

Zabiegi

Ośrodek ,,Jagiellonka” nie dysponuje własną bazą zabiegową. Kuracjusze przybywający na turnusach w ośrodku mogą jednak korzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych i odnowy biologicznej oferowanych przez pozostałe placówki zlokalizowane na terenie Uzdrowiska Rabka. Najbliżej sanatorium znajduje się ośrodek ,,Rabczański Zdrój” oraz ,,Centrum Zdrowia i Urody”.

Na terenie Sanatorium Uzdrowiskowego ,,Jagiellonka” znajduje się komercyjna przychodnia pediatryczna.

Atrakcje turystyczne

Rabka-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa w województwie małopolskim, która słynie z licznych atrakcji. Jedną z nich jest Rodzinny Park Rozrywki ,,Rabkoland”. To miejsce uwielbiane głównie przez dzieci – znajdują się tam karuzele, tematyczne pawilony, rollercoastery, Muzeum Orderu Uśmiechu, a nawet Wioska Wikingów. Dla nieco starszych dzieci przygotowano Straszny Dwór.

W Rabce-Zdroju nie brakuje także atrakcji dla amatorów dzikiej przyrody czy fanów historii. Miejsca, które warto odwiedzić to m.in.:

 • Muzeum im. Władysława Orkana,
 • Park Zdrojowy,
 • Muzeum Górali i Zbójników,
 • Skansen Taboru Kolejowego,
 • Wieża widokowa na Polczakówce,
 • Muzeum Rekordów i Osobliwości,
 • Pomnik przyrody Sosna Zwyczajna,
 • Tężnia w Rabce-Zdroju.

Fot.: www.uzdrowisko-rabka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Sanatorium „Jagiellonka” w Rabce-Zdroju”
 1. Byłem tam porą letnią i cenię to, że na terenie ośrodka było miejsce na rozpalenie ogniska czy grilla. Wspólnie z nowo poznanymi znajomymi spędzaliśmy tak ciepłe wieczory. Było naprawdę przyjemnie. Do tego smaczna i domowa kuchnia. Prawie jak w domu 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Moje dziecko wróciło zachwcyone. Ośrodek dysponuje atrakcjami dla dzieci. Mali pacjenci na miejscu moga pograć w tenisa, gry planszowe, czy inne zabawy.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. W pobliżu znajduje się Park Zdrojowy! Polecam pójść i odwiedzić. Super klimat.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzetu rekreacyjnego, co jest ogromnym plusem! Można wsiasc na rower i zwiedzać przepiękną okolicę. Czas minie w mgnieniu oka!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Minus za lokalizację. Daleko od miejsca zamieszkania. Reszta spoko.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Nie byłem przekonany do tego miejsca dopóki tam nie pojechałem. Poznałem mnóstwo sympatycznych ludzi. Zabiegi super, postawiły mnie na nogi. A jedzenie? Przepyszne!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jaka jest cena za pobyt z wyżywieniem?

  Ceny uzależnione są od rodzaju pokoju i sezonu. Zaczynają się od 45,00 zł za dobę. Wyżywienie jest dodatkowo płatne: śniadanie 25,00 zł, obiad 30,00 zł oraz kolacja 25,00 zł. Dopłata do diety specjalistycznej wynosi 25,00 zł za dobę.