Sanatoria w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to położone w województwie mazowieckim uzdrowisko o wyjątkowym mikroklimacie. Jego głównym walorem są złoża solanki, która wykorzystywana jest do leczenia chorób układu krążenia, układu oddechowego i narządu ruchu. W Konstancinie-Jeziornie znajduje się kilka sanatoriów oraz wiele ośrodków SPA, oferujących szeroki zakres zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych.

Konstancin-Jeziorna to doskonałe miejsce na wypoczynek i rehabilitację. Miasto oferuje korzystny mikroklimat, szeroki zakres zabiegów leczniczych i wiele atrakcji turystycznych. Bliskość Warszawy sprawia, że kurort chętnie odwiedzają mieszkańcy stolicy oraz kuracjusze z innych zakątków województwa mazowieckiego.

 1. Historia i tradycje
 2. Lokalizacja i infrastruktura
 3. Profil leczenia
 4. Atrakcje turystyczne
 5. Aktywność fizyczna i wypoczynek

Historia i tradycje

Historia uzdrowiska Konstancin-Jeziorna sięga XIX wieku. W 1897 roku hrabia Witold Skórzewski założył w tym miejscu letnisko. Szybko zyskało ono popularność wśród mieszkańców stolicy, którzy przyjeżdżali tu na wypoczynek i kurację.

W 1917 roku Konstancin uzyskał status uzdrowiska. W okresie międzywojennym był znanym ośrodkiem kultury i sztuki. W mieście mieszkali i tworzyli wybitni polscy artyści, m.in.: Władysław Reymont, Stefan Żeromski, Stanisław Wyspiański czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer.

W czasie II wojny światowej Konstancin był okupowany przez Niemców. W mieście działał szpital wojskowy i obóz przejściowy dla Żydów. Po wojnie Konstancin odzyskał status uzdrowiska. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce.

Lokalizacja i infrastruktura

Konstancin-Jeziorna to miasto uzdrowiskowe położone w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim. Od Warszawy dzieli je około 20 kilometrów. Dojazd do Konstancina-Jeziorny jest możliwy samochodem, pociągiem lub autobusem.

Kurort jest dobrze skomunikowany z Warszawą i innymi miastami Polski. Dojazd samochodem jest szybki i wygodny. Najkrótsza trasa ze stolicy prowadzi drogą krajową nr 79.

Do Konstancina-Jeziorny można dojechać pociągiem z Warszawy. Stacja kolejowa znajduje się w centrum miasta. Pociągi kursują często, a podróż trwa niespełna 30 minut.

Profil leczenia

Jakie schorzenia leczy się w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna? Oto podstawowe profile leczenia:

 • choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia),
 • choroby dolnych dróg oddechowych (pulmonologia),
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia),
 • choroby reumatologiczne (reumatologia),
 • choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia),
 • choroby układu nerwowego (neurologia).

Atrakcje turystyczne

Miasto oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, zarówno dla osób zainteresowanych kulturą i historią, jak i dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Oto niektóre z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Konstancinie-Jeziornie:

 • Park Zdrojowy i tężnia solankowa,
 • Muzeum Stefana Żeromskiego w Willi Świt,
 • Stara Papiernia,
 • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
 • Chojnowski Park Krajobrazowy.

Aktywność fizyczna i wypoczynek

Konstancin-Jeziorna to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Miasto oferuje wiele możliwości uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Fanom aktywnego wypoczynku polecamy spacery i jazdę na rowerze. W okolicy nie brakuje ścieżek spacerowych i rowerowych. Dostępne są też baseny, korty tenisowe i pola golfowe.

Jesteś fanem kajaków lub wędkarstwa? Jeśli tak, to możesz popływać kajakiem po rzece Jeziorce. Znajdzie się też miejsce do wędkowania. Miłośnicy nart biegowych mogą wybrać się zimą na trasy do Lasu Chojnowskiego. Jedno jest pewne – tutaj nie można się nudzić!