Dom Pomocy Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu

Dane kontaktowe:

Adres:

Wyścigowa 16
26-600 Radom

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Radom
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
osoby niepełnosprawne fizycznie
osoby chore na ALZHEIMER/PARKINSON/DEMENCJA
Udogodnienia
Mieszkania wspomagane
Opieka paliatywna
Opieka duszpasterska
Wsparcie psychiatry / psychologa
Własna baza rehabilitacyjna
Opis

DPS „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu to publiczna placówka działająca nieprzerwanie od 1986 roku. Dom przeznaczony jest dla 190 pensjonariuszy – mogą nimi zostać osoby w podeszłym wieku, schorowane i niepełnosprawne. Ośrodek oferuje również opiekę wytchnieniową. Dużym atutem jest jego lokalizacja – obiekt znajduje się w samym centrum osiedla Ustronie. Cała infrastruktura dostosowana jest do pobytu osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Dom dysponuje własnym samochodem wyposażonym w specjalną windę przystosowaną do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Położenie geograficzne

Radom to miasto położone w centralnej Polsce, w południowej części województwa mazowieckiego. Geograficznie leży na Wzniesieniach Południowomazowieckich, na Równinie Radomskiej i Równinie Kozienickiej.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek mieści się przy ulicy Wyścigowej 16 w Radomiu. Obiekt zlokalizowany jest w centrum dzielnicy Ustronie. To stwarza doskonałe warunki dojazdu – zarówno dla osób podróżujących prywatnym samochodem, jak i komunikacją miejską.

Osoby podróżujące do Radomia z innych miejscowości mogą bez problemu dojechać autem lub pociągiem. Miasto leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych – przez Radom biegnie między innymi droga ekspresowa S7 (Gdańsk – Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Chyżne) oraz droga krajowa nr 9 (Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów – Barwinek). Do miasta kursują ponadto pociągi z takich miast jak Warszawa, Kraków, Łódź czy Lublin. Poruszanie się po samym Radomiu również nie jest problematyczne. W ramach komunikacji miejskiej kursuje tutaj 26 linii autobusowych.

Warunki lokatorskie

Dom Pomocy Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu to kompleks składający się z 4-kondygnacyjnych pawilonów, kuchni i pomieszczeń gospodarczych (pralni). Wszystkie budynki są ze sobą połączone i objęte całodobowym monitoringiem. Dom przeznaczony jest dla 190 pensjonariuszy.

Dom Pomocy Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu
Mieszkańcy ośrodka mają możliwość wyposażenia pokoi we własne meble

Seniorzy mogą liczyć na komfortowe warunki zakwaterowania – do ich dyspozycji są mieszkania 1- i 2-osobowe, w tym:

  • mieszkania typu M-1 o powierzchni 24 m2 składające się z pokoju, kuchni, łazienki i balkonu,
  • mieszkania typu M-2 o powierzchni 34 m2 składające się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i balkonu.

Wszystkie mieszkania wyposażone są w instalacją przywoławczą, która umożliwia szybką i skuteczną pomoc personelu w nagłych przypadkach oraz system alarmowo – przeciwpożarowy. Budynki oraz ich otoczenie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed głównym wejściem znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. W każdym pawilonie działają windy.

Na terenie obiektu znajdują się pomieszczenia wspólne – seniorzy mają do dyspozycji:

  • świetlicę,
  • świetnie wyposażoną bibliotekę,
  • kaplicę, w której w każdą niedzielę odbywają się nabożeństwa,
  • gabinet fryzjerski,
  • pokoje dziennego pobytu,
  • pokoje dla gości,
  • pokój kąpielowy z wanną dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym pełne wyżywienie oraz usługi wspomagające, w tym: możliwość udziału w terapii zajęciowej, zajęcia edukacyjne oraz organizację czasu wolnego (gry i zabawy stolikowe, projekcja filmów na video). Seniorzy mogą ponadto brać udział w różnego rodzaju wycieczkach i imprezach plenerowych. Placówka dysponuje własnym samochodem wyposażonym w specjalną windę przystosowaną do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kto może skorzystać z oferty domu opieki?

Dom Pomocy Społecznej „Weterana Walki i Pracy” przeznaczony jest dla 190 pensjonariuszy, w tym:

  • 120 miejsc dla osób przewlekle, somatycznie chorych,
  • 65 miejsc dla osób w podeszłym wieku,
  • 5 miejsc dla osób korzystających z opieki wytchnieniowej.

Ośrodek w Radomiu jest placówką publiczną, dlatego osoby ubiegające się o przyjęcie powinny posiadać skierowanie do domu pomocy społecznej. Jest ono wydawane przez ośrodek pomocy społecznej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu osoby wnioskującej.

Opieka medyczna i rehabilitacja

Pensjonariusze mają zapewnioną opiekę medyczną sprawowaną przez personel pielęgniarski i lekarzy zatrudnionych w pobliskiej przychodni. Na miejscu pracują wykwalifikowane opiekunki osób starszych, które nie tylko na bieżąco monitorują stan zdrowia swoich podopiecznych, ale również pomagają im w codziennych czynnościach.

Seniorzy mogą liczyć ponadto na rehabilitację. Ma ona na celu poprawienie ich sprawności. Proponowane formy rehabilitacji to:

  • fizykoterapia,
  • hydroterapia,
  • masaże,
  • kinezyterapia.
Dom Pomocy Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu
Pensjonariusze chętnie biorą udział w terapii zajęciowej

Atrakcje turystyczne

Radom to miasto znane przede wszystkim z wydarzeń cyklicznych, takich jak Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski czy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Odwiedzając miasto warto udać się na Rynek, który jest osobliwym miejscem. To główny punkt tzw. Miasta Kazimierzowskiego lokowanego przez Kazimierza Wielkiego w 1340 roku. Na jego obrzeżach znajdują się fragmenty dawnych murów miejskich i Bramy Krakowskiej, a także pozostałości po Zamku Królewskim. Radom to również inne ciekawe miejsca, w tym:

  • Muzeum im. Jacka Malczewskiego,
  • Kościół św. Jana Chrzciciela (radomska fara),
  • Zespół Klasztorny Bernardynów,
  • Muzeum Wsi Radomskiej,
  • Grodzisko Piotrówka,
  • Pałac Sandomierski,
  • Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny,
  • Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

Fot.: www.dpsweteran.radom.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

    Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
    Pytania kuracjuszy

    Zadaj pierwsze pytanie