Dom Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej

Dom Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej

Dane kontaktowe:

Adres:

Jaworowa 23,
05-807 Podkowa Leśna

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

„Willa Olkowo” do przytulny dom dla osób w podeszłym wieku, mieszczący się blisko Warszawy. Ośrodek świadczy całodobową opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym – zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Oferta obejmuje pobyty dzienne, wakacyjne, czasowe, a także pobyty na czas nieokreślony. Mieszkańcy domu mogą liczyć na komfortowe warunki bytowe, terapię zajęciową oraz rehabilitację ruchową.

Oferta „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej

W ciągu dnia opiekę nad podopiecznymi sprawują dwie opiekunki oraz w razie potrzeby pielęgniarka. Nocą nad seniorami czuwa jedna opiekunka. Raz w tygodniu w domu opieki w Podkowie Leśnej odbywają się wizyty lekarza rodzinnego. Konsultacje u lekarzy specjalistów organizowane są według indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Mieszkańcy domu seniora mają zagwarantowane ponadto:

 • zajęcia manualne,
 • zajęcia z zakresu terapii zajęciowej,
 • ćwiczenia w samodzielnym funkcjonowaniu,
 • zajęcia rehabilitacji ruchowej,
 • zajęcia wspomagające pamięć.

Kto może skorzystać z oferty „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej?

Dom Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej to prywatna placówka o charakterze koedukacyjnym. W ośrodku mogą zamieszkać osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne fizycznie.

Dom seniora w Podkowie Leśnej oferuje im pobyty dzienne, czasowe, a także pobyty na czas nieokreślony. Każdy okres pobytu może zostać powtórzony przez zawarcie nowej umowy.

Warunki lokatorskie w „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej

,,Willa Olkowo” to kameralny ośrodek dysponujący miejscami dla 15 pensjonariuszy. Dom oferuje im komfortowe warunki zakwaterowania w pokojach 1-, 2- lub 3-osobowych. Seniorzy mogą urządzić swoje pokoje własnymi meblami, co pozwoli im poczuć się jak u siebie w domu.

Centralnym punktem domu jest salon połączony z jadalnią, w którym poza posiłkami seniorzy mogą wspólnie spędzać czas. To tutaj oglądają telewizję, grają w karty, czytają czy po prostu – rozmawiają. Ośrodek zapewnia im nie tylko organizację czasu wolnego, ale także opiekę duszpasterską.

Pokoje w Domu Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej są przestronne, dzięki czemu osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mają trudności z poruszaniem
Pokoje w „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej są przestronne, dzięki czemu osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mają trudności z poruszaniem

Mieszkańcy domu mają zapewnione całodzienne wyżywienie w postaci 5 smacznych, domowych posiłków. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne. Ponadto seniorzy mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów. Obiady przygotowywane są przez zewnętrzną firmę cateringową.

Położenie geograficzne „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej

Dom Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Podkowa Leśna to miasto w powiecie grodziskim. Miejscowość należy do aglomeracji warszawskiej. Geograficznie leży około 25 km na południowy – zachód od Warszawy, na Równinie Łowicko – Błońskiej, na terenie Lasów Młochowskich.

Lokalizacja i dojazd do „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej

Dom Opieki „Willa Olkowo” mieści się przy ulicy Jaworowej 23 w Podkowie Leśnej. Obiekt znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu zieleni. Sam budynek pochodzi z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

23, Jaworowa, Podkowa Leśna, Mazowieckie, 05-807, Polska.

Dogodny dojazd z Warszawy to jeden z atutów ośrodka. Do domu można bez problemu dojechać samochodem. Przez Podkowę biegnie droga wojewódzka nr 719, rozpoczynająca się na warszawskiej Pradze. Dojazd możliwy jest także kolejką WKD. Na terenie miasta znajdują się 3 przystanki: Podkowa Leśna Wschodnia, Podkowa Leśna Główna oraz Podkowa Leśna Zachodnia

Atrakcje turystyczne w okolicy „Willi Olkowo” w Podkowie Leśnej

Dom Opieki „Willa Olkowo” w Podkowie Leśnej jest domem opieki położonym w mieście. Podkowa Leśna – podwarszawskie Miasto Ogród to niesamowicie urokliwe miejsce. Wśród najbardziej interesujących miejsc najczęściej wymienia się modernistyczny kościół Św. Krzysztofa, Leśny Park Miejski oraz Rezerwat Parów Sójek. Zaledwie 2 kilometry od Podkowy Leśnej znajduje się z kolei Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Jego kolekcja liczy ponad 300 zabytkowych samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli. Po więcej atrakcji warto udać się do takich miejsc, jak:

 • Pałac w Radziejowicach,
 • Termy Mszczonów,
 • Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie,
 • Królikarnia – Muzeum Rzeźby w Warszawie,
 • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie,
 • Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie,
 • Park of Poland Suntago Wodny Świat we Wręczy.

Fot.: www.willaolkowo.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie