Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie

Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Jagiellońska 71,
05-120 Legionowo

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Legionowo
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej Kombatant to publiczna placówka opiekuńcza stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Ośrodek ma charakter koedukacyjny (posiadanie uprawnień kombatanckich nie jest warunkiem koniecznym do zamieszkania w domu). Do dyspozycji przyszłych pensjonariuszy przygotowano umeblowane pokoje o powierzchni około 10 m2. Na terenie obiektu dostępne są ponadto kuchnie oddziałowe, biblioteka, pracownia terapii zajęciowej oraz sala rehabilitacyjna. Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę pielęgniarską i opiekuńczą.

Oferta DPS Kombatant w Legionowie

Na miejscu pracuje wykwalifikowany personel – pielęgniarki, opiekunki i pokojowe. Seniorzy są ponadto pod stałym nadzorem lekarza internisty. W razie potrzeby są dowożeni na wizyty lekarskie do lekarzy specjalistów do przychodni na terenie Legionowa, jak również do szpitali w Warszawie i Wieliszewie. Dom opieki w Legionowie dysponuje dwoma samochodami osobowymi – jeden z nich jest przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Na terenie placówki znajduje się w pełni wyposażona sala rehabilitacyjna, w której realizowane są wszelkie zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Każdego dnia w ośrodku prowadzona jest gimnastyka grupowa. Wyposażenie sali rehabilitacyjnej obejmuje:

 • kabinę UGUL,
 • fotel do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych,
 • rotor,
 • zestaw do ćwiczeń manualnych,
 • orbitrek,
 • rowerki stacjonarne.

Kto może skorzystać z oferty DPS Kombatant w Legionowie?

Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie jest placówką publiczną o charakterze koedukacyjny. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Legionowski. Oferta domu skierowana jest do osób w podeszłym wieku oraz osób przewlekle somatycznie chorych. Ośrodek dysponuje łącznie 92 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS Kombatant w Legionowie

Ośrodek w Radomiu dysponuje 96 miejscami, z czego 71 z nich to miejsca w pokojach 1-osobowych. Każdy z dostępnych pokoi wyposażony jest w oddzielną łazienkę z prysznicem oraz balkon. Na terenie placówki znajdują się ponadto studia małżeńskie w formie oddzielnych mieszkań z dwoma pokojami, wewnętrznym korytarzem i łazienką.

Sam budynek jest nowoczesny i pozbawiony barier architektonicznych. W obiekcie poza pokojami udostępniono seniorom pomieszczenia ogólnodostępne:

 • kuchnie oddziałowe na każdym piętrze,
 • salę rehabilitacyjną,
 • pracownię terapii zajęciowej,
 • bibliotekę.

W ramach pobytu seniorzy mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Posiłki serwowane są w ramach różnych programów żywieniowych (dieta lekkostrawna, cukrzycowa, miksowana czy podstawowa dla osób po 65. roku życia.

Na terenie domu każdy może czuć się bezpiecznie. Recepcja jest czynna przez całą dobę, a monitoring pozwala na obserwację korytarzy na każdej kondygnacji, jak również otoczenia budynku.

Położenie geograficzne DPS Kombatant w Legionowie

DPS Kombatant w Legionowie jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Legionowo to miasto w powiecie legionowskim, w aglomeracji warszawskiej. Znajduje się w odległości około 20 kilometrów na północ od centrum stolicy. Geograficznie leży w Kotlinie Warszawskiej. Sąsiaduje z gminami: Jabłonna, Nieporęt i Wieliszew.

Lokalizacja i dojazd do DPS Kombatant w Legionowie

Ośrodek mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 71 w Legionowie. Obiekt leży w cichej i spokojnej dzielnicy. W okolicy domu opieki znajdują się restauracje i pizzerie. Nie brakuje też przystanków komunikacji miejskiej.

71, Jagiellońska, Legionowo, Mazowieckie, 05-120, Polska.

Dojazd do DPS-u jest możliwy samochodem, autobusem lub pociągiem. Ośrodek znajduje się w pobliżu stacji kolejowej Legionowo Przystanek. Dojazd z Warszawy jest możliwy autobusem ZTM 723 lub linią prywatną Translud.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Kombatant w Legionowie

DPS Kombatant w Legionowie jest domem opieki położonym w mieście. Legionowo to malowniczo położone miasto, zlokalizowane w niewielkiej odległości od Warszawy. W pobliżu miejscowości znajduje się Jezioro Zegrzyńskie – akwen cieszący się sporą popularnością nie tylko wśród mieszkańców stolicy. W okolicy Legionowa nie brakuje atrakcji turystycznych. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się Muzeum Historyczne w Legionowie, Rezerwat przyrody Puszcza Słupecka oraz plażę w Wieliszewie. Sporo atrakcji znajdziesz też w Warszawie – do centrum stolicy jest zaledwie 20 km. Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia:

 • Zoo w Warszawie,
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,
 • Zamek Królewski,
 • Rynek Starego Miasta,
 • Muzeum Narodowe,
 • Pałac Kultury i Nauki,
 • Muzeum Powstania Warszawskiego,
 • Centrum Nauki Kopernik,
 • Muzeum Łazienki Królewskie.

Fot.: www.domkombatanta.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie