Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Dane kontaktowe:

Adres:

Pałacowa 2B,
09-471 Nowe Miszewo

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Nowe Miszewo
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
osoby niepełnosprawne fizycznie
osoby chore na ALZHEIMER/PARKINSON/DEMENCJA
Udogodnienia
Opieka duszpasterska
Wsparcie psychiatry / psychologa
Własna baza rehabilitacyjna
Stawki za pobyt
na miesiąc od 6200 zł
Opis

DPS „Nad Jarem” to publiczna placówka opiekuńcza przeznaczona dla osób niepełnosprawnych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ośrodek działa od 1947 roku. Znajduje się na terenie parku krajobrazowego, w odległości około 20 km od Płocka. Obiekt przystosowany jest po potrzeb osób niepełnosprawnych. Pensjonariusze mają zapewnione komfortowe warunki zakwaterowania, rehabilitację oraz organizację czasu wolnego. Na miejscu działają Warsztaty Terapii Zajęciowej w ramach których prowadzone są zajęcia z fotografii, malarstwa, tkactwa, hodowli zwierząt przydomowych, ogrodnictwa…

Położenie geograficzne

Nowe Miszewo to wieś zlokalizowana w centralnej części Polski. Miejscowość położona jest w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Bodzanów.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek zlokalizowany jest w Nowym Miszewie. To niewielka miejscowość położona 20 km od Płocka i 80 km od Warszawy. Teren na którym usytuowany jest kompleks czterech obiektów otoczony jest lasem i polami. Charakterystyczne dla Mazowsza krajobrazy, czyste powietrze i spokojne sąsiedztwo stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku.

Przez Miszewo przebiega droga krajowa nr 62, leżąca na obszarze województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Trasa ta łączy Strzelno z Siemiatyczami (DK19).

Warunki lokatorskie

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie to kompleks czterech budynków, w których może zamieszkać w sumie 186 dorosłych pensjonariuszy. Ośrodek zapewnia im głównie pokoje 1- i 2-osobowe z prywatnymi łazienkami. Wszystkie obiekty pozbawione są barier architektonicznych.

Pierwszy z obiektów, czyli pawilon główny to dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery H. Jest on wyposażony w windę i przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na miejscu dostępne są pokoje dla pensjonariuszy (w sumie 50) oraz pomieszczenia ogólnodostępne:

  • pracownia plastyczna,
  • kawiarenka,
  • sala zajęć rekreacyjnych i terapeutycznych dla osób starszych,
  • sala do zajęć rehabilitacyjnych,
  • salon fryzjerski,
  • kaplica,
  • pokój indywidualnej pracy z mieszkańcem,
  • sala bilardowa,
  • sala telewizyjna,
  • sala bilardowa,
  • pomieszczenia do rehabilitacji.

Drugi obiekt to zabytkowy pałac z XVIII wieku. Na parterze zlokalizowane są pracownie terapeutyczne, zaś na pierwszym piętrze – pokoje mieszkalne. W piwnicy mieści się: kuchnio-jadalnia, domowa kawiarenka, sala Snoezelen oraz pracownia kulinarna. Na każdej kondygnacji znajdują się kompleksy łazienkowo – toaletowe oraz aneksy kuchenne.

Dwa ostatnie obiekty to budynki mieszkalne (usamodzielnienie) przeznaczone dla osób o określonym stopniu samodzielności. W każdym z nich znajdują się pokoje dla pensjonariuszy, kuchnie z kompletnym wyposażeniem, łazienki i toalety, a także pomieszczenia do prania i suszenia.

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
Wszystkie pokoje wyposażone są w niezbędne sprzęty

Na terenie kompleksu znajdują się ponadto pomieszczenia dziennego pobytu, biblioteka, a także pokoje gościnne dla odwiedzających. Mieszkańcy mają również zapewnioną możliwość uczestniczenia w praktykach religijnych na terenie domu (kaplica znajduje się w pawilonie głównym).

Personel dba o aktywizację swoich podopiecznych. Do jego zadań należy między innymi organizacja czasu wolnego. Pensjonariusze mają zapewnione:

  • zajęcia terapeutyczne realizowane w pracowniach terapeutycznych Domu i Warsztatach Terapii Zajęciowej;
  • udział w imprezach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych (olimpiady sportowe, plenery i wernisaże malarskie, fotograficzne, wystawy, kiermasze prac plastycznych);
  • wycieczki krajowe i zagraniczne;
  • uczestnictwo w życiu środowiska lokalnego.

Przy Domu Pomocy Społecznej ,,Nad Jarem” działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi ,,Razem Lepiej”, które zajmuje się pracą na rzecz społeczności lokalnej. DPS współpracuje ponadto z lokalnym samorządem, szkołami i organizacjami pozarządowymi.

Kto może skorzystać z oferty domu opieki?

DPS w Nowym Miszewie to publiczna placówka opiekuńcza założona w 1947 roku. Ośrodek powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie. Jego pensjonariuszami mogą zostać zarówno kobiety, jak i mężczyźni – dom jest w stanie przyjąć 186 pacjentów. Na miejscu znajduje się oddział dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Opieka medyczna i rehabilitacja

Wszyscy mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie objęci są podstawową opieką medyczną. Usługa realizowana jest przez Samodzielny Zespół Opieki Zdrowotnej w Nowym Miszewie, który ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podczas przyjęcia każdy pensjonariusz ma wykonywane badanie wstępne – zarówno internistyczne, jak i neurologiczne.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym opiekę:

  • internistyczną,
  • neurologiczną,
  • ginekologiczną,
  • stomatologiczną.
Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
DPS dysponuje własną bazą zabiegową i pomieszczeniami do terapii zajęciowej

Wszyscy pensjonariusze biorą udział w zabiegach rehabilitacyjnych. Jedną z form terapii jest fizykoterapia. Proponowane formy zabiegów to m.in.:

  • laseroterapia,
  • magnetoterapia,
  • elektroterapia,
  • termoterapia,
  • hydroterapia,
  • światłolecznictwo.

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem. Do dyspozycji mieszkańców oddane są profesjonalne urządzenia, w tym wanny rehabilitacyjne do masażu podwodnego i kąpieli perełkowej, sprzęt do zabiegów prądami diadynamicznymi i interferencyjnymi czy biostymulator laserowy.

Oferta zabiegów obejmuje również masaże, w tym masaż ręczny, mechaniczny i pneumatyczny. Pensjonariusze biorą ponadto udział w zajęciach z kinezyterapii. Codziennie w godzinach 13:00 – 15:00 korzystają z siłowni. Dwa razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach aerobiku.

Na miejscu funkcjonują pracownie terapeutyczne i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Prowadzone są tu zajęcia z ceramiki, stolarstwa, rzeźby, wikliniarstwa, krawiectwa, hafciarstwa, fotografii, malarstwa, hodowli zwierząt przydomowych czy ogrodnictwa.

Atrakcje turystyczne

Nowe Miszewo to niewielka miejscowość, zlokalizowana około 20 kilometrów od Płocka. To właśnie tam znajduje się jedna z okolicznych atrakcji. Zoo w Płocku usytuowane jest na wysokiej skarpie nad Wisłą. Zwiedzający mają tu okazję zobaczyć blisko 600 gatunków zwierząt, w tym m.in.: lamparty perskie, słonie indyjskie, pantery śnieżne, pandy czy hipopotamy karłowate. Od 2002 roku zoo jest członkiem Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Inne atrakcje turystyczne w promieniu 40 kilometrów to:

  • Zespół pałacowo – parkowy we wsi Nowy Duninów,
  • Zamek w Oporowie,
  • Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli,
  • Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie,
  • Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich we wsi Sromów,
  • Skansen w Maurzycach.

Fot.: www.dps-nadjarem.pl


Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

    Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
    Pytania kuracjuszy

    Zadaj pierwsze pytanie