Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Jaworowa 43,
05-085 Gawartowa Wola

Lokalizacja: W dolinie
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana to prywatna placówka opiekuńcza położona 30 km od Warszawy. Ośrodek przyjmuje osoby w podeszłym wieku zmagające się z samotnością, niepełnosprawnością, po udarach, wypadkach, a także z demencją, Alzheimerem i Parkinsonem. Całodobową opiekę nad seniorami sprawuje wykwalifikowany i doświadczony personel – opiekunowie, rehabilitant, fizjoterapeuta, a także psycholog. Dom dysponuje miejscem dla 26 pensjonariuszy. Jest pozbawiony barier architektonicznych.

Oferta Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Opiekę nad mieszkańcami domu opieki w Gawartowej Woli sprawuje doświadczony i wysoko wykwalifikowany personel. Zespół tworzą opiekunowie, psycholog, rehabilitant oraz fizjoterapeuta. Do jego zadań należy m.in.: całodobowa opieka i pielęgnacja, pomoc w codziennych czynnościach, organizacja czasu wolnego, a także ułatwianie kontaktów z rodziną.

Pensjonariusze korzystają z fachowej rehabilitacji – indywidualnej i grupowej. Oferta zabiegów obejmuje m.in.: kąpiele z masażem, kąpiele aromatyczne, inhalacje oraz okłady borowinowe. Ośrodek zapewnia im zakup leków, środków higienicznych i sprzętu rehabilitacyjnego (na życzenie).

W ramach pobytu seniorzy mogą liczyć na terapię zajęciową. Jedną z jej form jest muzykoterapia połączona z aromaterapią. Wśród proponowanych zajęć dostępne są również zajęcia manualne, plastyczne oraz usprawniające.

Kto może skorzystać z oferty Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli?

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli to placówka prywatna o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek dysponuje 26 miejscami. Zaprasza pensjonariuszy w podeszłym wieku zmagających się z samotnością, niepełnosprawnością, a także osoby po udarach, wypadkach, urazach, z demencją oraz chorobami Alzheimera i Parkinsona. Oferta domu obejmuje:

 • pobyty stałe i czasowe,
 • pobyty dzienne,
 • turnusy wakacyjne i świąteczne,
 • pobyty opiekuńczo-rehabilitacyjne (2- i 4-tygodniowe z możliwością przedłużenia).
W Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli dostępna jest przestronna jadalnia
W Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli dostępna jest przestronna jadalnia

Warunki lokatorskie w Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli powstał z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością ruchową, dlatego nie ma w nim barier architektonicznych. Są za to podjazdy dla wózków inwalidzkich, uchwyty przy sanitariatach, bezprogowe prysznice, a także instalacja przywoławcza. Ośrodek jest monitorowany.

Placówka dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi z łazienkami. Standardowe wyposażenie pokoi obejmuje m.in.: łóżka medyczne, stoliki z krzesłami, szafki nocne, komody, a także pojemne szafy ubraniowe. Dodatkowo istnieje możliwość doposażenia pokoju we własny sprzęt.

Poza pokojami mieszkalnymi na terenie ośrodka znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak przestronna jadalnia, biblioteka czy pokoje TV.

W Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli dostępny jest system przyzywowy
W Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli dostępny jest system przyzywowy

Podopieczni mogą liczyć na 5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne. W ciągu dnia seniorzy mają nieograniczony dostęp do zimnych i gorących napojów, sezonowych owoców oraz słodkich i słonych przekąsek. Posiłki podawane są w jadalni lub bezpośrednio do pokoju.

Położenie geograficzne Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Gawartowa Wola to niewielka wieś w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Leszno. Położona jest niespełna 30 km od Warszawy.

Lokalizacja i dojazd do Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Ośrodek mieści się przy ulicy Jaworowej 43 w Gawartowej Woli. Dom opieki położony jest w cichej i spokojnej okolicy. Wokół budynku znajduje się teren rekreacyjny przeznaczony do dyspozycji mieszkańców. W ogrodzie nie brakuje alejek spacerowych i ławeczek. Na miejscu znajduje się zewnętrzna siłownia wyposażona w urządzenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich.

Nieopodal domu znajduje się Puszcza Kampinoska, której wyjątkowy mikroklimat ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie seniorów. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest łatwy dostęp do tras spacerowych i widokowych.

Gawartowa Wola, Mazowieckie, 05-085, Polska.

Jak dojechać do Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli? Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do ośrodka samochodem. W odległości około 8 km, w miejscowości Leszno krzyżują się dwie drogi wojewódzkie – DWDW580 łącząca Warszawę z Sochaczewem oraz DW579 łącząca Kazuń Polski z Radziejowicami.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli jest domem opieki położonym w dolinie. Miejscowość Gawartowa Wola położona jest zaledwie 13 km od Żelazowej Woli. Fani muzyki klasycznej z pewnością znają to miejsce – to właśnie tu urodził się Fryderyk Chopin. We wsi mieści się obecnie muzeum tego słynnego pianisty. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina to dworek usytuowany na terenie ponad 7 ha parku krajobrazowego. W jego wnętrzu zwiedzający mają okazję zobaczyć pomieszczenia urządzone w stylu epoki. Muzeum obejmuje ponadto 2 nowoczesne pawilony, w których mieszczą się: kasa biletowa, kawiarnia, sklep z pamiątkami, a także sala koncertowa.

Inne atrakcje turystyczne w okolicy to:

 • Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie,
 • Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach,
 • Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim,
 • Pałac w Radziejowicach,
 • Termy w Mszczonowie,
 • Park of Poland Suntago Wodny Świat we Wręczy.

Fot.: www.gawartowka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie