Nowy Dom Seniora w Łowiczu

Nowy Dom Seniora w Łowiczu

Dane kontaktowe:

Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Nowy Dom Seniora w Łowiczu to prywatna placówka zapewniająca całodobową opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym i schorowanym. Do zalet placówki należą atrakcyjne ceny, fachowa opieka oraz brak barier architektonicznych. Przyszli pensjonariusze mogą liczyć również na komfortowe pokoje z łazienkami oraz pełnowartościowe, domowe wyżywienie.

Oferta Nowego Domu Seniora w Łowiczu

Opiekę nad seniorami sprawuje wykwalifikowany i doświadczony personel. Do zadań opiekunów należy między innymi organizacja czasu wolnego seniorom, czynności pielęgnacyjne oraz stałe monitorowanie stanu zdrowia podopiecznych.

Mieszkańcy domu opieki w Łowiczu mają zapewnione ponadto konsultacje lekarskie oraz wizyty rehabilitacyjne.

Kto może skorzystać z oferty Nowego Domu Seniora w Łowiczu?

Dom Seniora przy ulicy Papieskiej 6 w Łowiczu to prywatna placówka dysponująca 33 miejscami pobyty stałego. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i osobom w podeszłym wieku.

Warunki lokatorskie w Nowym Domu Seniora w Łowiczu

Nowy Dom Seniora w Łowiczu zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę, a także bardzo dobre warunki bytowe. Z myślą o pensjonariuszach przygotowano komfortowe pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z osobnymi łazienkami. W każdym pokoju znajduje się instalacja przywoławcza. Zarówno w pokojach, jak i pomieszczeniach sanitarnych znajdują się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych.

W cenę pobytu wliczone jest całodzienne wyżywienie. Podopieczni ośrodka otrzymują każdego dnia 4 pełnowartościowe, smaczne posiłki. Mają też nieograniczony dostęp do zimnych i gorących napojów.

Pokoje w Nowym Domu Seniora w Łowiczu pozbawione są barier architektonicznych i wyposażone w niezbędne meble
Pokoje w Nowym Domu Seniora w Łowiczu pozbawione są barier architektonicznych i wyposażone w niezbędne meble

Ośrodek przyjmuje osoby leżące – z myślą o nich przygotowano specjalistyczne łóżka medyczne, materace przeciwodleżynowe, a także specjalny podnośnik kąpielowy dla osób niepełnosprawnych.

Personel dba o to, by pensjonariusze czuli się jak u siebie w domu. W domu panuje ciepła, rodzinna. Sprzyja temu niewielka liczba podopiecznych, którzy dzięki temu mogą się bliżej poznać i poczuć jak część jednej społeczności.

Położenie geograficzne Nowego Domu Seniora w Łowiczu

Nowy Dom Seniora w Łowiczu jest jednym z domów opieki w województwie łódzkim. Łowicz to miasto w powiecie łowickim. Geograficznie leży na Równinie Łowicko-Błońskiej (makroregion Nizina Środkowomazowiecka), nad rzeką Bzurą.

Lokalizacja i dojazd do Nowego Domu Seniora w Łowiczu

Ośrodek mieści się przy ulicy Papieskiej 6 w Łowiczu. Obiekt zlokalizowany jest w cichej i spokojnej dzielnicy, nieco na uboczu miasta. W okolicy domu opieki znajduje się kościół, szpital miejski oraz sklepy spożywcze.

6, Papieska, Łowicz, Łódzkie, 99-311, Polska.

Łowicz dzieli od Warszawy około 100 km, zaś od Łodzi 50 km – dojazd do Łodzi zajmuje niespełna godzinę. Nieopodal znajdują się węzły autostradowe A1 i A2. Kilkaset metrów od domu biegnie droga krajowa nr 14, łącząca Łowicz z Pabianicami.

Atrakcje turystyczne w okolicy Nowego Domu Seniora w Łowiczu

Nowy Dom Seniora w Łowiczu jest domem opieki położonym w mieście. W Łowiczu warto wybrać się na Stary Rynek. To najwyżej położony punkt miasta i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc – zarówno przez miejscowych, jak i turystów. Na rynku można podziwiać zabytkowe kamienice i krużganki, klasycystyczny ratusz, barkowy kościół pijarów, a także Bazylikę Katedralną. Inne atrakcje turystyczne w Łowiczu i okolicy to:

 • Muzeum w Łowiczu,
 • Skansen Ziemi Łowickiej,
 • Muzeum Diecezjalne,
 • Skansen w Maurzycach,
 • Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie,
 • Muzeum Motoryzacji w Nieborowie,
 • Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich.

Fot.: www.czyndobro.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie