Prywatny Dom Opieki „Radość” w Zgierzu

Dane kontaktowe:

 • 42
 • 666
Adres:

Kasztanowa 66,
95-100 Zgierz

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Zgierz
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Prywatny Dom Opieki „Radość” to ośrodek działający od 1998 roku. Placówka zapewnia całodobową opiekę osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnych. Oferta domu skierowana jest między innymi do seniorów z chorobą Alzheimera i demencją starczą. Na miejscu czuwa nad nimi wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Seniorzy są pod stała opieką lekarską.

Oferta Domu Opieki „Radość” w Zgierzu

Na miejscu pensjonariuszami zajmuje się wykwalifikowany personel, składający się z osób posiadających odpowiednie przygotowanie medyczne i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Seniorzy są ponadto pod stała opieką lekarską.

Do zadań personelu opiekuńczego należy m.in.: stałe monitorowanie stanu zdrowia podopiecznych, podawanie leków, dokonywanie pomiarów diagnostycznych czy profilaktyka przeciwodleżynowa.

Dom opieki w Zgierzu zapewnia swoim podopiecznym również opiekę paliatywną. Obejmuje ona działania pomagające uśmierzyć ból i przezwyciężyć lub załagodzić wszelkie inne niedomagania organizmu.

Kto może skorzystać z oferty Domu Opieki „Radość” w Zgierzu?

Prywatny Dom Opieki „Radość” w Zgierzu jest placówką prywatną, prowadzoną przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Radość”. Ośrodek dysponuje 25 miejscami. Jego mieszkańcami są osoby cierpiące na:

 • demencję starczą (otępienie),
 • chorobę Alzheimera,
 • choroby zwyrodnieniowe,
 • choroby układu krążenia,
 • nowotwór,
 • cukrzycę,
 • depresje,
 • i inne choroby wymagające opieki medycznej.

Warunki lokatorskie w Domu Opieki „Radość” w Zgierzu

Dom Opieki „Radość” świadczy całodobowe usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze. Poza 24-godzinną opieką podopieczni ośrodka mają zapewnione bardzo dobre warunki bytowe. Seniorzy mieszkają w komfortowo urządzonych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami i tarasami. Mogą liczyć też na smaczne i zdrowe posiłki uwzględniające indywidualne diety.

Mieszkańcami domu są również osoby niepełnosprawne. Z myślą o nich wyposażono obiekt w niezbędne udogodnienia, które mają na celu ułatwienie im codziennego funkcjonowania.

Prywatny Dom Opieki „Radość” w Zgierzu dysponuje sprzętem rehabilitacyjnym, w tym łóżkami ortopedycznymi
Prywatny Dom Opieki „Radość” w Zgierzu dysponuje sprzętem rehabilitacyjnym, w tym łóżkami ortopedycznymi

Położenie geograficzne Domu Opieki „Radość” w Zgierzu

Dom Opieki „Radość” w Zgierzu jest jednym z domów opieki w województwie łódzkim. Zgierz to miasto w centralnej Polsce, w powiecie zgierskim. Zgierz graniczy z Łodzią od południa i wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej. Przez miasto przepływa rzeka Bzura.

Lokalizacja i dojazd do Domu Opieki „Radość” w Zgierzu

Dom opieki mieści się przy ulicy Kasztanowej 66 w Łodzi. Okolica jest zielona i spokojna. To stwarza doskonałe warunki do wypoczynku.

Dojazd do Zgierza nie powinien sprawiać nikomu problemów. Do miasta można dojechać autobusem i pociągiem, między innymi z Łodzi. Przez Zgierz przechodzą dwa szlaki kolejowe:

 • linia kolejowa nr 16: Łódź Widzew – Zgierz – Kutno,
 • linia kolejowa nr 15: Bednary – Zgierz – Łódź Kaliska.

Na terenie miasta znajduje się stacja kolejowa Zgierz oraz 3 przystanki kolejowe: Zgierz Północ, Zgierz Jaracza i Zgierz Kontrewers. Z Łodzi do Zgierza kursuje także tramwaj.

66, Kasztanowa, Zgierz, Łódzkie, 95-100, Polska.

Miasto przecinają dwie drogi krajowe: DK91 (Gdańsk – Zgierz – Częstochowa) oraz DK71 (Stryków – Zgierz – Rzgów). Na północ od Zgierza przebiega autostrada A2.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Opieki „Radość” w Zgierzu

Dom Opieki „Radość” w Zgierzu jest domem opieki położonym w mieście. Będąc w Zgierzu warto wybrać się na spacer do Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki, zlokalizowanego w samym centrum miasta. Największą atrakcją parku jest staw Cylkego z wyspą. Odwiedzający mogą tu korzystać z wodnych atrakcji. W przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków i łodzi. To także ulubione miejsce tutejszych wędkarzy. Po więcej atrakcji warto wybrać do Łodzi. Miejscami wartymi odwiedzenia są m.in.:

 • Muzeum Fabryki – Manufaktura,
 • Centrum Nauki ,,Experymentarium”,
 • Muzeum Miasta Łodzi,
 • Miejskie Zoo,
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa,
 • Muzeum Kinematogafii,
 • Centrum Nauki i Techniki EC1.

Fot.: www.dom-opieki-zgierz.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie